1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Испукана уста

Дискусија во 'Лице' започната од Mireto, 19 ноември 2009.

  1. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    Jaс имав проблем со испукана уста, и сеа прво што правам од кога мијам заби од кога ќе завршам, со четката нежно поминувам на усните триејќи ги лево десно, така се ослободувам од кожичките и после си ставам или кремче или лабело. Ама почесто ставам крем (павловичева),а само коа искачам некаде лабело ставам. Веќе го неам тој проблем, и можам комотно да си се смеам сеа :rofl: :rofl:
     
  2. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    закон за испукана уста е Labrosan. Јас го имам розевиот со мирис на роза е и многу е ефикасен кога ми е испукана устата ставам од него на секои 20 минути по еден слој и за 4-5 часа има подобрување. [​IMG] долу розевото го имам јас. :)
     
  3. BabyD0ll

    BabyD0ll Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2.353
    Допаѓања:
    8.287
    Пол:
    Женски
    Уште едно си зедов оваа недела и прекрасно е за испукани усни, а има и вкус на гуава.
    [​IMG]
     
  4. mystic92

    mystic92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Еве една тајна: Мама има крем за околу очи од Авон некој...за брчки. Навечер пред легнување (и го крадам :D ) Ставам дебел слој на устата и кога ќе станам устата ми е мека, изгледа многу пополна, ја задржува влажноста и не пука. :D
     
  5. Gargamel

    Gargamel Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    129
    спасот го наоѓам во Tender Care Lip Balm од Oriflame. Многу е убав и нежен,врши работа,ама скапичок е..Следен пат ке купам на Еуцерин :)
     
  6. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.242
  7. oceangirl

    oceangirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Nivea SOS lip care
     
  8. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    поуаво од Павловичева здравје, :!: ем негува ем сјај
     
  9. prettyButerfly

    prettyButerfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    13
    За да не отварам нова тема тука ќе го поставам прашањето. Устата многу ми се суши од пастата за заби, но проблемот е што на краевите ми пука. Имам нешто како херпеси а од сабајле кога ќе се разбудам ако ја отворам посилно мислам дека ке ми се скине.. :worried: ..Знаете што може да ми помогне..?
    п.с Краевите на устата некако не ми се дефинирани.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    И мене некогаш така.. Ставај Павловиќева маст од оргиналната ако имаш ама така подебел слој. Исто така помага многу мед. Стави го така и остави да делува додека не впие. :)
     
  11. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Херпеси? Мене докторката ми кажа дека херпесите минувале баш од пастата за заби. А тоа што ти е сува устата ставај гроздова маст.
     
  12. prettyButerfly

    prettyButerfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    13
    Сум пробала и не помага. Фала како и да е . Ке одам на лекар па ке видам :)
     
  13. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Исчеткај ја нежно со четкичка за заби и стави и мед и користи си лабело мене најмогу ми помага rosal-so natural
     
  14. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Овие две ми се перфекција. Неможам да кажам кое е подобро, ги менувам коа ќе ми здосади едното. Мислам дека Гариер ми е за стварно коа ми е испукана, а Нивеа повеќе за секојдневна нега. И навечер пред легнување, палволичева

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  15. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Ова е многу добро за испукана уста(не можев да најдам поголема слика :geek: ):
    [​IMG]
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. aleksandrappo

    aleksandrappo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    12
    За испукана уста ко ќе станиш од спиејне намачкајсе со крем за лице и извадиго по 5 минути.Така напрај и пред спиејне
     
  17. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    2.142
    Павловичева многу помага.
     
  18. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Најлошо ми е во зима. Принудена сум на секое излегување надвор, макар и на 5 минути, да ставам лабело. Штом почне да ми пука, ми се вцрвува толку многу што изгледа како кармин да имам ставано :D Тогаш најмногу си се пазам, а и сега овој период, во лето, исто така практикувам да користам лабело. Може да ми се случи и сега да ми испука доколку, на пример, ја лижам и излезам на надвор директно на ветер (исто како и во зима) само сега не е толку страшно :D
     
  19. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Не ми се случува често, но кога ќе ми се случи-тогаш си ја лекувам, како ако не - со бакнежи! :* :* :* :rofl:

    А, за грдо, грдо е-не викам не! :doh:
    А после подолготрајна употреба на лабело, еден ден ако не ставам имам чувство како устата ми се суши и тоа ми е ептен грдо чувство. :doh: :lol:
     
  20. unique-s

    unique-s Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    9

    И јас тоа мислам дека лабелава праат завист. Ако еден ден не ставам одма сува и ме пече, а како бе машкиве шо не користат лабело им е ок устата. Многу чудно..