1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Испукани капилари

Дискусија во 'Тело' започната од nice.girl9090, 1 јули 2010.

  1. Бремена сум, 8 ми месец.
    Се поправив и нозете ми отекуваат ако денеска подолго го поминам денот стоејќи отколку седејќи.
    Избегавам да седам со скрстени нозе.
    т.е скоро и да не седам со скрстени нозе никогаш.

    Но, испуканите капилари ги забележав додека се мачкав со лосион за тело пред некој ден (кај внатрешната страна од коленото)

    За жал си имам едни уште од мала на десната нога кај бутот горе, но со нив се помирив бидејќи ги забележав кога имав 15 год.
    Но сега овие кога се појавија тотално се разочарав. Да нејадам ли? Од покачените килограми ли е ? Или од стоењето на нозе....
    стварно незнам.

    Не дека би одела на ласерски операции, фала богу не е до толку сериозно. Но ако сте задоволни од некој ефективен крем радо би го употребила. Несакам да се шират уште.
    Ви благодарам :?:
     
  2. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.791
    Допаѓања:
    8.846
    Пол:
    Женски
    Од што е можно да испукуваат, јас имам на 1,2 места едвај приметни ама јас си ги гледам. Ниту сум со отечени нозе, ниту нагло слабеам или се поправам, 50 кг ми се две децении веќе. Ниту имам постојана работа на нозе.
     
  3. АничеБананиче

    АничеБананиче Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2021
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    3.790
    Пол:
    Женски
    Дали некоја правела третман за испукани капилари кај др Анчевски, ми треба искуство ве молам споделете
     
  4. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.068
    Пол:
    Женски
    Дали некој бил на ласерски третман кај La belezza да сподели искуство?
     
  5. nyny

    nyny Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2020
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    47
    Јас имам ваков проблем на нозете ама не најдов чаре
     
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.068
    Пол:
    Женски
    @Abel те тагнувам тука да ми кажеш каде правеше третман за испукани капилари, сакам летово да направам имам доста на двете бутови и колку кошташе :)
     
  7. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Не знам дал смеам тука. Јас имам две искуства, кај Дермамедика кај Пешиќ и во ла Белеца (Аеродром) двете се позитивни ама Дермамедика се изгор, искрено. Ла Белеца се потранспарентни, имаш ценовник на страницата нивна за буквално сите третмани (не памтам точно колку платив пошто тму плаќаш од регија а не од третман, така што можеш да одиш и три пати и пет пати, барем така беше) али се секако поефтини. Не знам да ти кажам во однос на ефикасноста бидејќи зависи од капиларите, тоа секако доктор ќе те види, дали се мали, црвени, подолги, потемни, и ќе ти каже што да очекуваш, и не знам да ти кажам каков тип ласер користат и која е разликата, мене ми беа и двата океј, на крај завршив со Ла Белеца ради цена. Немав многу, имав странично на десниот бут од надворешната страна и сега си е све во ред. Поминаа можеби две години (не ме држи за збор). Ако си склона кон пукање, може да трае подолго процесот, но секако е далеку далеку поефикасен од било која крема, серум, бабин лек и слично.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Па еве си прашувала, сега видов.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  9. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.068
    Пол:
    Женски

    Да, Ла белеца ги распрашував во април и ми рекоа дека сега за сега не прават на нозе, само на грб и лице. Фала ти на одговорот :)
     
  10. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Ајдееее ете не знаев дека не работат нозе, да не има врска што е топло, мислам иде лето.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.