1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Испукајте се

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 3 јуни 2010.

  1. Mandarinna88

    Mandarinna88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    116
    Sigurno ke najdes nekoja drugarka na koja moze da i se iskazes koga ti e tesko i so koja moze da gi spodelis radostite... Jas so ovaa drugarka pominav mnogu raboti i bevme mnogu bliski i ne znam sto se sluci odednas, koga se druzevme ponekogas se ponasase stvarno ladno na momenti i sekogas si vikav daj boze koa ke otidam na fakultet da si najdam drugarki koi nema da se praat fraerki i da se ponasaat kako sakaat koga ke im tekne, i ete fala mu na gospod si najdov prekrasni drugarki i ne gi delam, ednostavno so site sum si ednakva , mozebi e i podobro ponekogas taka namesto da imas edna na koja se i kazuvas i eden den da te zaebe.. mislam deka sepak treba nesto i za sebe da cuvame. ne znam, so tek na vreme ja izgubiv doverbata vo lugeto bez razlika koi luge, ne sum tolku otvorena kako porano, mozebi e i podobro taka... Ovaa mislev ke mi bide najdobra za cel zivot no ne ispadna taka. nema smisla poveke jas da ja vikam na kafe i slicno, dignav race od nea, ne e toa veke toa. ama ako, ne mi zgresila nisto, i posakuvam se najdobro vo zivotot, iako sum razocarana od nea potpolno[/quote]


    Тешко е на овие години одпочеток со нова другарка, не знам дали ме сфаќаш. Разликата кај мене е тоа што она ме скара и со другарките од факулет што ги имав!!!!! месец дена сум во депресија ради неа. Болно злобно створење. Не сум уште свесна дека ова ми се случи... Али тоа е. Животот оди понатаму. Јас веќе дефинитивно изгубив доверба во сите освен во мама и тато. Тешко е кога знам дека се единствените на кои можам да им се исповедам моментално. Убаво е што ги имам... но без пријател-сродна душа не може никој, нели..
     
    На Donamace и Chiwawa1208 им се допаѓа ова.
  2. Klara20

    Klara20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    3
    Тешко е на овие години одпочеток со нова другарка, не знам дали ме сфаќаш. Разликата кај мене е тоа што она ме скара и со другарките од факулет што ги имав!!!!! месец дена сум во депресија ради неа. Болно злобно створење. Не сум уште свесна дека ова ми се случи... Али тоа е. Животот оди понатаму. Јас веќе дефинитивно изгубив доверба во сите освен во мама и тато. Тешко е кога знам дека се единствените на кои можам да им се исповедам моментално. Убаво е што ги имам... но без пријател-сродна душа не може никој, нели..[/quote]

    Da znam, te sfakam, ne e taka lesno da se najdat iskreni drugarki so koi mozes da bides bliska. Ti mozebi ke najdes nekoi drugarki za iskacanje ili so znam onaka da se vidis, cues, no retki se onie vistinski prijatelstva :worried: No ne ocajuvaj, gledam deka imas 21 godina, mlada si, cel zivot e pred tebe. Takvi luge ne zasluzuvaat da pagas u depresija zaradi niv, ubavo kaza zivotot odi ponatamu. od kaj znaes sto ti nosi sekoj nov den, ponatamu ke se vrabotis ke si steknes novi prijatelstva, ili ke se zapises nekade, mozebi ne takvi prijatelstva kakvi sto sakas, no mozebi ke se najde nekoja so slicni interesi kako tvoite. mozda mn filozofiram znam toa mi e maana hehe, ama sakam samo da ti kazam deka ne vredi nikoj tolku na svetot za da se nervirame, ne mozeme da gi smenime tie luge, mozeme samo da gi ostavime vo minatoto i da ideme dalje.. ali veruvaj znam kolku e tezok zivotot bez srodna dusa, nekoj na koj mozes da mu se isplaces a za vozvrat samo da te soslusaat, a da ne te kritikuvaat ili da ti recat abe so ti e se furas vaka taka, ah kolku pati mi falelo toa vo zivotot da znaes :((
     
  3. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    Мандарина и јас имам преживеано таков период, па видиме среќна насмеана од уши до уши, господ нека те чува од пријатели а од непирјатели можеш сам тоа е денеска во светот, тој што најмалку очекуваш ќе те заебе.
    Преку глава ми е од такви, сакам искрено пријателство, и да ви кажам повеќе сум се разочарувала од женски пријатели отколку од машки. Некои се стварно патетични, добро ајде се скарала со тебе, па мора ли да те скара и со другите? Е да те чува господ од такви
     
    На oneday и Pavlin4e им се допаѓа ова.
  4. Mandarinna88

    Mandarinna88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    116

    многу луѓе од мојот круг отидоа со неа. Не сум моќна да им влезам во паметот и да им кажам да не и веруваат. Јас го кажав моето на оние кои ми дозволија. Времето верувам ќе покаже кој каков е. Ама 5 години заедно се премногу спомени... премногу :( Јас сум шкорпија-рак и сум преееееемногу емотивна. Премногу се оптеретувам. Се надевам работиве ќе се средат. Фала на одвоеното време сепак, многу ми значи! :*
     
  5. Mandarinna88

    Mandarinna88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    116
    Како Господ не е никој. Научив многу од ова искуство.. Се надевам во животот ќе сретнам ЧОВЕК! Благодарам многу. Од твоја уста до Божји уши. Нека не чува сите од зло!! .. а денес нема каде го нема!
     
  6. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    Го поминав и јас тоа што сега ти го поминуваш, и понекогаш ми недостига најдобра другарка на која ќе можам се да и кажам, ама затоа тука се роднините, братучедите, побарај утеха во нив. Нека не чува Господ од такви ,,пријатели,,
     
  7. Klara20

    Klara20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    3
    No problem ;) :*
     
  8. Mandarinna88

    Mandarinna88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    116
    Гледа Оној горе, ќе дојде "маца на врата" .. А тогаш се плашам дека ќе можам да простам!
    Среќна сум што не сум во ова сама.. но не ме радува тоа што и некој друг пати или пател поради истото. Ееее како може "мало, ситно, наивно, невино " да испадне покварено зло подло ѓаволЧЕ.. Така како што и верував јас, така сега и веруваат сите! страшно е/
     
  9. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    Истото беше и со мене, ќе сфатат сите каква е, ќе се сврти тркалото :)
    Убаво викаш оној горе гледа, па нека му ја мисли
     
  10. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Сакам да можам да го вратам времето,една година само...колку треба да се плати?Еве и пола живот ке дадам само да го променам тоа што го грешев постојано...само една година да се врати времето и сега ке бев среќна, не туку НАЈСРЕЌНА ќе немав зашто да плачам ни да се замарам со било што,ни да колнам и молам некого ни да сум гневна на себе си...само едно барам,само едно сакам,многу ли е?
     
    На Hkikica му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Шо мајка бараш МЕНЕ да ме замараш покрај толку луѓе? И дај веќе реагирај на одговорност малце. Мислиш ми е гајле?!
     
  12. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Како викаат...отровот се чува во мали шишенца.. ;)
     
  13. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Абе више какво школо,какви бакрачи...е не можам преку глава ми е од се па и јас сум човек и јас сакам да одморам...ама и тие глупи професори..абе не разбирам како на некои можат да стват оцени,а на мене што ми треба..а немал време чоекот за ставање оцени, а со врски бива а ? :envy: ај нека шетаат малку |(
     
  14. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Ќе кажам само едно - КРУГОТ СЕ ВРТИ - знам дека 1 ден ќе се сменат работите и тогаш ќе сватиш како е... Сепак се најдобро иако ми е многу жал што 1000 пати ти помогнав а не заслужи и не добив ништо за возврат... Јас ќе поминам и низ ова како и низ многу други работи и за крај ФАЛА ШТО УШТЕ 1 МИ ДОКАЖА ДЕКА СЕ Е ОД КОРИСТ... Го видов твоето вистинско лице - себична, дволична, љубоморна на секој кој ќе успее нешто повеќе од тебе...
    Глупача!!! :devil:
     
  15. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Ако не сакаш да бидеш со мене , не ме барај ! Нема никоја како мене да те сака , да те трпи , тебе и твојата љубомора ! Работите пред врата ќе ти ги оставам , нема да ме видиш .. ќе го сменам бројот .. Не губам јас , губиш ти ! Се врти кругот , за некое време јас на тебе ќе ти се смеам во лице .. нема јас да ти вратам , ќе се најде некоја паметна да ти врати за се лошо што ми направи затоа што јас сум наивна и немам сила да го направам тоа .. А запамти .. те сакав најмногу , а сеа се помалку .. Ќе те преболам верувај !
     
  16. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ај и јас да испукам ратататататататтата ]:) :rofl:
    ова рафално беше :!:

    туку една никаква, себична личност штотуку излезе од мојот живот ;)
    јас ја запознав покасно и баш ме зачуди што од толку многу луѓе во групата таа со никој не се дружеше....ама ок беше муабетот и чисто професионално се дружевме...успат дознав како сите имаат по некоја мана и се себични и дволични и расипани (таа ова го кажуваше), срцка таа совршена е нема ниедна мана....и траеше дружбата така само од корист и ниикако приватно секогаш е зафатена нема време има обврски.....ех дојде момент кога требаше да се покаже дека навистина тоа е пријателство да се подаде пријателска рака и помош (за една банална работа која е ситница) но таа го сврте грбот ДА буквално го заврте грбот и неодговори на мојот повик.... ]:) поминав преку тоа, ај се случува навикната сум на такви пријатели кои само бараат, а не даваат ништо, НО доаѓа пострашниот момент ОНА што јас најмногу го МРАЗАМ, а тоа е кога некој без никакво објаснување, без збор без причина ќе престане да разговара со тебе, кога до вчера си муабетел, а сега поминува покрај тебе како покрај некоја камена статуа и ни здраво не вика, кога го врти погледот на друга страна......ех тука ми пукна филмот, заврши трпението....ДОСТА Е!!!!! луѓе сме да кажеше што е, ако има грешка ќе ја исправиме, но таа го одбра овој начин.....ОКЕЈ не ми е ни многу битна и онака веќе нема да се гледаме професионално, а ни приватно нема да го продолжиме познанството....само жал ми е за неа, ќе остане сама со такво размислување и однесување....а јас ќе се снајдам ;) ;) ;)

    голем поздрав за пријателите кои без збор свртеа грб, а не е само оваа има повеќе такви....кои тоа пријателство го згазија заради нивната себичност :*
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    74
    Се врти кругот дибек еден!!! Сега јас плачам ама утре ти ќе бидеш на мое место, знам! Ќе се најде некоја што ќе ти врати за секоја моја солза, само штета што јас нема да го видам тоа и да те прашам дали знаеш мене како ми било некогаш :( Како и да е... сеуште те сакам. Да, незнам како, незнам до кога, ама те сакам. :@ Наместо вчера да ни беше еден најубав ден поради фактот дека правевме 7 години откако за прв пат се видовме и почна нашата приказна, ние се каравме, глумевме лудило и сега незнам воопшто на што сум... на што сакам да бидам :@ Незнам ништо уствари, само сакам да не ме нервираш, да не ми идеш контра...Ако веќе несакаш да сме заедно и мислиш дека ќе бидеш посреќен без мене...оди си. Неможам и несакам со сила да те држам покрај мене! А ако ме сакаш, собери си го газот малку и престани да ме нервираш, немам сила повеќе да се борам, да се надевам...НЕМАМ!!! :envy: :envy: :envy: :envy: :envy:
     
  18. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    лелееее што видов што прочитааааааав :D :@ :@ :@ :@
    абе јас за мирна глава да извадам очи подобро а? :@
     
  19. maleckata.22

    maleckata.22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    17
    lelelelelel znaci kakvi sve ne ljuge ima auuuuu...ednostvno ne mi se veruvase deka toa mene moze da mi se sluci...devojki izvinete na zamaranje ama jas ke puknam...mojata najdobra drugarka za mojot rodenden mi isprati poraka sto ni najgolem dusman nema da ti ja isprati...vprocem taa nikogas ne go sakala mojot decko sto nikogas ne sum i zamerila ali vcera mesto da me napravi srekna ona me rastazi...mi posaka sreken rodenden i da ne veruvam vo rozevi bajki :@ za podocna otkako se vrativ od mojata najprekrasna pominata vecer so decko mi dosega da mi kaze deka mrazi konkurencija i poveke da ne i ja spomnuvam edna druga drugarka zosto bila ljubomorna...ednostavno neznam poveke sto da pravam i kako da se odnesuvam so nea...mal milion pati i imam kazano deka nikoj i nisto ne moze da ja zameni no ona prodolzuva...ve molam za sovet :'(
     
  20. ana05

    ana05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    34
    Колку мразам да чекам :envy: А тоа го знае он и пак и пак и пак....епа ке пуканам,не можам веке :@
    Многу сум лута и супер што има ваква тема ако ништо друго барем малце малце да ни помине бесот :clap:
    брррррррррррррррррр