1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Испукајте се

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 3 јуни 2010.

  1. lilly57

    lilly57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски

    Не зборвам за мразење на татковина, јас тоа што го опиша не го сакам.
    И погрешно се изразив, ама не ја сакам да поради овој систем и ова лудило.
    И сега кога сум на факултет гледам што се дешава и ми иди да се плукнам во системо, во образованието и во цела ебана организација.
    МАМИНО И ТАТИНО СИНЧЕ СИ ГИ ПОЛОЖИ ДВА ПРЕДМЕТИ ВО ЕДЕН ДЕН ЕЈЈЈЈЈ !!! УСЛОВНИИИ ПРЕДМЕТИ ЗА КОИ ЈАС ИМА ГОДИНА ДА ПАДНАМ И ДА ПЛАЧАМ ОВДЕ А ПАРИ ДАВААТ ОД ДОМА ЗА МЕНЕ.
    Е ТОА ГО МРАЗАМ И СЕ ДРУГО ШТО КАЖА ТИ ПОГОРЕ.
     
    На RAF Camora му/ѝ се допаѓа ова.
  2. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Важно на крајот се разбравме. Ти посакувам од се срце да успееш што побргу да го завршиш факултетот. И да се пронајдеш и успееш во областа односно професијата од која сакаш да егзистираш.
     
  3. lilly57

    lilly57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Фала ти, среќно и тебе понатамѕ во работата и побрзо со диплома.
    Инаку и дечко ми го слуша раф камора, добар ее :D и јас почнав да го слушам хахаха штета што не знам немачки за да разберам хх :D
     
    На kikkki, stetoskop и RAF Camora им се допаѓа ова.
  4. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Јас поради него почнав да учам германски и тоа со помош на неговите текстови од песните. Инаку одличен лик е го запознав не е ниту малку арогантен. Ти благодарам на убавите желби и се најубаво ти посакувам и јас на тебе во понатамошните предизвици.
     
    На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Srcka $

    Srcka $ Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2017
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    5.438
    Пол:
    Женски
    Ааа ај не ме замарај веќе, нервираш ме, нервираш ме, нервираш ме, јас ти викам едно ти ми викаш друго.
    Неќам веќе да те видам преку глава ми е дошло од се оди по ѓаволите оди гони се у три пичке материне ллеел да си ми пред мене верувај ако не те претепам да не се викам така како шо се викам. Не можам веќе не можам не можам.
    Викаш тврдо глава сум и не само тоа и голем инат сум, е сеа ќе си патам ама неѓа да ме видеш до дека не ми помине нервозата, верувај може и повеќе од месец да помине.
     
  6. alexa_dimoska

    alexa_dimoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    МАМЕТО ДА ВИ ГО ЕБАМ НА СИТЕ ШТО ВОЗИТЕ КАКО НЕНОРМАЛНИ, ВЕЧЕРВА ЗЕМАВТЕ ДЕЛ ОД МЕНЕ..УТРЕ ЧОВЕЧКИ ЖИВОТ ЌЕ ЗЕМЕТЕ!!!
     
    На RAF Camora и Marija) им се допаѓа ова.
  7. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Знам како ти е и мене ми се случи истото, сигурно ти застанало срцето и ти се пресекле нозете нозете од страв. Така мене ќе ме собереше еден на пешачки премин на зелено светло за пешаци, со изговор дека брзал да не му се запали црвеното светло (возеше околу 70-80 km/h).
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. alexa_dimoska

    alexa_dimoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски

    Не знаеш како ми е. Душава ми плаче и немам желба да живеам во овој суров свет. Додека го пишувам ова, илјадници други срања се случуваат во моментов!!
     
    На kikkki, RAF Camora и Marija) им се допаѓа ова.
  9. lilly57

    lilly57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    САКАМ ДА ПОЛОЖАМ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :'(
     
  10. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Смачено ми е веќе..
    Смачено од глупави сметководители што една фактура не можат да направат како што им побарале ... а истиот тој си го паркирал газот и во државна фотеља фул тајм..
    Смачено ми е од испратници..
    Од банки што те тераат да чекаш и чекаш..
    Од еден куп инспекции кои и самите не знаат што им е работа..
    Од сертификациски тела..
    Од одобренија, решенија, одлуки ...
    Од еден куп профактури за плаќање..
    Од квази информатичари, од Касис, од сите тие формалности ...
    Од неорганизираноста и немањето евиденции на се што е потребно..зарем треба цела МК да ја свртам за ситница?!

    Смачено ми е од државава и од дел од народот во неа..
    Опрајте се, не бидете како некоја стока пуштена на слобода после долгогодишна робија|(
    И најмногу од се ми е смачено од таканаречени газди што не креваат на телефон, не одговараат на мејл, ама сакаат бизнисот да им цвета..

    Па идете у бестрага бе... мрш назад во 15 век, не ми ја дорасипувајте и онака расипаната бизнис клима..:punch:
    Секојдневието ми го пореметивте, не можам ни да спијам раат веќе:swear:
     
    На Nine25, Adriana.O, macka91 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.531
    Допаѓања:
    59.361
    Она кога имаш екстремно глупи блиски роднини, па ем ти иде да ги отераш у триста лепе и да ги игнорираш засекогаш, ем ти е жал пошто ги сакаш иако се однесуваат ко идиоти!!! :@
     
    На ivimis, kikkki и Dust им се допаѓа ова.
  12. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Да си ми жива и здрава.
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.617
    Допаѓања:
    52.405
    Пол:
    Женски
    Не сакам да сум back up план повеќе во животите на луѓето кои би требало да ми се блиски. Сакам да бидам приоритет, како тие мене. Сакам моето постоење да има значење во нивните животи, како што нивното има во мојот. Можеби сум наивна, но тоа стварно ме мачи.
     
    На Deep и Dust им се допаѓа ова.
  14. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.677
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    Периодов(читај овие два месеци) ги чуствувам како недела сабајле после бурна саботна вечер. Имам мачнина од претходната година и од сите грешки и одлуки што сум ги донела и секој ден си повторувам дека повеќе нема да правам така исто како што и во недела си викам дека повеќе нема да пијам. Страшна главоболка е овој период. Кај да одам да избегам од мене? Ми треба мииир,не сакам да си ги слушам мислите. Сакам да ме остават сама и да не ме замара никој. Се собирало се собирало и сега испаѓа од мене ама зошто на ваков начин? Се ми е онака рамно и ништо не допира до мене. Сама со себе не се замарам само сакам да лежам и никој да не ме чепка.
     
  15. Kolumbo

    Kolumbo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    2.365
    Пол:
    Машки
    "... aj, pust da e, pust da bi
    ostanal zivotot kuceski..."

    Cel zivot pravi se' od ljubov, pravi se' so ljubov, pravi se' za ljubov i na kraj pak kako nekoe sugavo kuce zeden i straden za topol zbor, si velam ke trgne li nekogas ili tolku dobro mi trgnalo sto zaminalo bez mene?
     
    Последна измена: 22 февруари 2018
    На esperansa777 и Dreamerbaby им се допаѓа ова.
  16. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Ќе си речеш некогаш , родителите ти мислат добро , никој не те сака као нив .. Што да кажам јас ? Мм ме сака повеќе од оние што ме створиле .. Мм што случајно или не случајно завршил во брак со мене ме сака повеќе од таа што ме родила .. Сурово , нели ? И јас така мислам . Имавме една ситуација дома , што моравме во еден месец да дадеме 6 илјади и 500 евра . Останавме без денар во џеб . Очекував помош од нашите ( како свекрва така и мајка ) и знаете што се случи ? Свекрвата помогна , мајка ми и татко ми , ни ги зедоа и оние мочани 500 ден , а реално требаше да ни доплатат за работата што им ја завршивме . Ако не на мм и на мене , за децава бар . Секако , се налутив . Ми пиша мајка ми после половина месец од случката у стил " зошто сте ни лути ве нема да дојдете " сакав да и пишам " ме праша ли дали имаме храна дома предходниов месец ? Знаеше дека дадовме 6500 евра и дека немаме веќе пари , каде бевте тогаш да ни се најдете ? Наместо за тоа , ти ме прашуваш дали сум купила телефон и зошто не ти се јавувам " .. ама и одговорив дека не сме лути , само сме зафатени . Секако дека излажав . Кога на нив не им е гајле за мене , тогаш , зошто мене да ми е за нив ? Од декември немам телефон , јас не барам најнов модел на ајфон , мене ми треба за да се јавам по потреба секако , макар моторола од '95 нека биде ( а патем они имаат вишок тел дома , и и покрај тоа што не им треба , не ми го дадоа ) , знаеа дека во моментот испаднаа непланирани трошкови и дека немаме пари за леб , па мораше и последните да ни ги земат , а после прашуваат дали сме лути ?! ДА . ЛУТА СУМ ! Не сте вие виновни што на 17 се омажив , на 18 родив , ама виновни сте што цел живот се чувствувам како да сте ме нашле на улица и сте ме прибрале дома колку да не смрзнам ! ЦЕЛ ЖИВОТ СУМ ВО ВТОР ПЛАН , не е ова од сега . Сестра ми ја запишаа во убаво школо , и дадоа струка што ќе и го обезбеди цел живот со плата под решение ( ако не тука , во странство ) , факултет од 2000 евра за една година , а мене ? Сакав да се запишам во Јахја , не скапо било , не 5ки требало да имам , не немало у градов бла бла бла .. Гледам , пола единичари од мој клас се запишаа во Јахја во Гв .. Платиле или не , они таму учеа . Ме шутнавте мене во најозлогласеното средно у градов , поврзано со банди и ку**и , кој стигна се запиша таму .. И што очекувавте ? Дека ќе станам м-р д-р ? Во такво училиште се завршува или како крадец , или како наркоман . За женско е полошо . Наркоманка , танчерка ( или народски стриптизерка ) , ку**а на Спортски , или ако има доволно среќа - ќе се омажи на 17 и ќе роди на 18 . Имате среќа што не сум од овие поназад набројаниве . Имате среќа што сум се омажила на 17 , не ве крадам дома за дрога да купам , не ме барате по градов со денови и ноќи , не исчезнувам одеднаш , ме нема по телевизии дека сум извршила кражба и не лежам в затвор ( и затворот е за луѓе да , ама каков третман имаат таму , бетер од најладнокрвните убијци ) . Точно дека ве потресе тоа што бев 17 и бев бремена , ама тоа не ви дава за право да се однесувате како да сум најдена на улица . Со куче-скитник поубаво ќе се однесувам од вие со мене ..

    Не знам со кое лице , жената што ја викам мајка , била кај свекрва ми на работа да зборува за нас .. Со кое лице и рекла да ни каже да одиме таму .. Само , го згрешила човекот за тоа . Свекрва ми нема баш трпение , па и кажала дека одамна и го берам . Не е за тие 500 денари , не е за тоа што не ги чува децата за да одиме некаде , туку и рекла да си го врати филмот , од моето раѓање , до ден денешен и сама да види каде погрешила .

    Еве веќе некое време не ме бараат и не ми пишуваат . Веројатно сфатиле колку е саат .
     
    На ivanchos му/ѝ се допаѓа ова.
  17. alexa_dimoska

    alexa_dimoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    Па добро бе пичка му матер, сфаќам дека се деца и интересно им е да си играат со снегов, ама што гледаат забавно со топки да маваат по автобуси и коли.
    Мизерно ми е.
    Уште помизерно е кога го гледам нашиов прост народ како фино лепо со лопатчињата снегот од двор си го фрла на улица, наместо колективно да се работи и помага, они спротивното го прават.
    Да фатам да ги газам таквите.
     
    На Gentlemen, Vitaly, blackpanter и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.710
    Допаѓања:
    42.930
    Пол:
    Женски
    Имам проблеми и дома и во школо, а треба и да добијам.Лудило ми се хормоните стискам заби до максимум прашање на саат е кога ќе полудам.Само трпение саамо трпение:@:@:@(fingers)
     
    На Luciferovog zlo♧ му/ѝ се допаѓа ова.
  19. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    Еј бре животиште гнидо една…
     
  20. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.270
    Допаѓања:
    131.380
    Me obolevte nervno bre!!!! Site vie sto vikate deka mnogu vi znacam i sto ne sakate da me gledate deka se nerviram i "visam" po bolnici....Site vie

    Ednite ,me stvorile i mi dale zivot i kolku imale mi ovozmozile,priznavam i poveke od toa sto imale.Ama sega ako ste vie vi nekoj "klimaks period" i nervozata vi e 100% ,dali sfakjate deka jas mnogu poveke se nerviram.Znaete,barem vie znaete kolku sum osetliva i kolku se nerviram i potresuvam za vas.Pa majka mu stara,pa barem vie probajte da bidete "ponezni" so mene ....

    Onie od drugata strana,ednata navidum " Deva Marija" a inaku tezok manipulator i takticar.Si go podredila zivotot familijata site da ja slusat i tretirat ko kralica(posledno nejziniot zbor da e),i ona demek maka i e mnogu so vaka se nerviram a od druga strana "bucka " vo moite zivci do beskraj.Do nea ,inat i lutko ko malo dete ,dobar ama ete mora da e po negovo.....

    Pa duri i mm koj ne sfakja niz sto pominuvam,i kako za inat ne pomaga vo ona sto treba....

    Znam deka me sakate ,ama od druga strana mi go kacuvate pritisokot.Na kraj ,koj strada ?! JAS !!!! I ova moe malo dete koe ja trpi mojata nervoza i neraspolozenie a ne treba.Ne zivee zivot kako sto posakuvav da i go pruzam.Najmalku posakuvav da ima "luda i histericna " majka.

    Kako da se smenam,kako ?!?!?