1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Испукајте се

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 3 јуни 2010.

  1. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Не ви се смачи да ме повредувате? Повелете, се додека не ме видете на дното, ви успева. :@
     
  2. Isobel

    Isobel Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2018
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    212
    Фала ви другарки шо за заменивте ме марихуана и некоја потенцијална спб :*
     
  3. Zekicka

    Zekicka Активен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2018
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    IMG_20180326_173635.JPG еве какви се денешните пријатели секогаш од кај нејзе купувам гардероба инаку "пријателкава " е од струмица а јас од гевгелија и побарав совет и никогаш не ми пиша повеќе.Затоа никогаш нема да не биди како народ оти еден со друг очите ке си ги ископаме.
     
    На Aniaa и carangigia им се допаѓа ова.
  4. Srcka $

    Srcka $ Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2017
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    5.438
    Пол:
    Женски
    Глупак си. Тоа можам да го кажам милион пати.
     
  5. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Ќе полудам.Ми доаѓа да искшрам и телевизор и соба и прозори и се.Трпи трпи трпи ама ќе ми згазат на нерв населбава ќе ја дигнам во воздух.Немам нерви веќе, мислам дека се пореметив.Со месеци со месеци не можев солза да пуштам, денес пукнав езеро направив.
     
    На Плавуша123 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Srcka $

    Srcka $ Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2017
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    5.438
    Пол:
    Женски
    Нека оде све у пичку мајчину.
    И мразам шо е вака, мразам.
     
  7. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.305
    Допаѓања:
    132.023
    Dobro bre,osven prevrtuvanje ochi i ironija nesto drugo znaete da mi kazete?! Znaete kolku se macam so glavobolkite,znaete deka ne sum sposobna vaka i deteto da si go iscuvam a vie ?!
    Dali nekoj od vas ke moze da me razbere,da mi dade poddrska ,da kaze deka me razbira i poddrzuva za ova? Za moe dobro bilo ova (facepalm)Kako ?!
    Koga vi e tesko site sum ve islushuvala i na nikoj ne sum rekla -"e kako ne te boli,taka si mislish" ili "ne ti e nisto ,si izmisluvas oti citas po internet".

    Za ova me razocaravte site ,site do eden.Kolku soveti,razbiranje i poddrska dobiv tuka ,od lugje sto ne gi ni znam.

    Krivo mi e samo sto nervirajki se od se ,NE USPEAV da bidam dobra majka na kerka mi ,koja e pametna i prekrasna i koja me obozava.A jas,jas se izgubiv vo nervozite i se isturam na nea ....Dusha mi place otposle ,se kaam za se;(

    Gospodi pomogni mi da bidam zdrava za kerka mi i nauci me kako da "im vratam " na ist nacin na site
     
    На ♡BuBaLe♡ и Milobebence им се допаѓа ова.
  8. Milobebence

    Milobebence Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    4.344
    Допаѓања:
    91.778
    Пол:
    Женски
    Веќе преку глава ми е луѓето да ме прават да бидам нршто што не сум.Секој ме проценува онака како него му одговара а потоа се жалат како сум ги разочарала.

    Постојано слушам мене ми требаш ти зошто имаш ваков карактер зошто си добра душа ,мени ми е потребно ова мене ми е потребно она но,ниту еднаш од никого не слушнав што мене ми е потребно за да јас бидам стеќна тоа не постои уште јас испаѓам виновна дека јас сум таа што ги изненадила непријатно и сум ги разочарала.

    Не ми давате можност да се преставам која сум и што сум,што сакам што нудам.Се чудат кога ке се побунам бидејки за повеќето од нив јас сум безгласна буква предмет не човек, личност која има чуства.

    Луѓе и јас имам чуства и мене ме боли и јас се лутам и јас се навредувам но знам и искрено да сакам да почитувам да ценам да бидам рамо за плачење но сакам и вие да бидете мое рамо за плачење.
    И јас сакам да сум среќна,и како и сите вие и јас заслужувам да бидам среќна.

    Не ми ставајте грижа на совест дека сум себична ако сакам и се борам да го живеам мојот живот.
    Не правете да се чуствувам виновно што сакам да бидам среќна задоволна исполнета.
     
    На Acka22, Luciferovog zlo♧ и Dark artist им се допаѓа ова.
  9. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.305
    Допаѓања:
    132.023
    Prosta i glupa !!!! Ete vo toa se pretvoriv stom dozvoluvam sekoj da si kaze sto saka ,da si pravi sto saka ,a jas se nerviram za se i za site......A site si go ziveeat svojot zivot ,samo mene mi ja "polnat" glavata so gluposti ....
     
  10. Scott Weiland

    Scott Weiland Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    2.704
    Допаѓања:
    11.291
    Пол:
    Машки
    Доста веќе од емоционални цицачи.. и да сакаш да помогнеш некому, а да не те сослуша.. не вреди, не сакаат помош, туку самосожалување.. треба некад да мислиш и на тој што ти помогнал/ислушал..
     
    На Dark artist, КикиМаус и Milobebence им се допаѓа ова.
  11. Srcka $

    Srcka $ Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2017
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    5.438
    Пол:
    Женски
    Нервозна сум никад не сум се нервирала за некое машко затоа што не ми е значил ама овој едно викам он друго вика леле преку глава ми е па и не знае шо како ќе биде па оди гони се ако не знаеш ја сигурно знам готово е.
    Ем сум нервозна ем не можам да се исплачам од овие мочани апчиња и не можам да се извикам на глас. Аааа гони се, нека се гонат сите.
     
  12. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    А да ти е*ам. Одам под туш ноќва, го наоѓам шампонот паднат во када, половина излеан. Поскап си од просечен шампон, треба само раце и нозе да имаш, е*ате шишето глупо.
     
  13. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Ние всушност не сме тажни . Ние сме разочарани, повредени, оставени и предадени од луѓето во кои сме имале доверба.
     
    На fana, Dark artist, simonka93 и 4 други им се допаѓа ова.
  14. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    Значи би сакала да отидам некаде каде што никој не ме познава,да дишам,да дишам сакам!Не да се гушам во љубомора,во завист,во недоверба,во неблагодарност,во омраза,во гнев...не сакам во свет полн со пустина во него,луѓе со негативна енергија,луѓе кои не веруваат во тебе,луѓе кои те повредуваат и те прават да се чувствуваш ко партал.Секако,секоја чест на исклучоците.Но таквите се ретки,1 % едвај.
    Да отидам во место во мир,тишина,љубов,24/7/365 смеа,каде шо нема потреба да глумам насмевка,туку природно да се смеам...
    Али не,врати се во реалноста тука си,тука си и ќе живееш во оваа пустелија понашајќи се како тенеќе,живеејќи со таа веќе научена насмевка,со тој сарказам како систем со кој функционираш,системот на одбрана,со таа интровертност во себе,со тој страв од гужва,со таа социјална анксиозност...веќе е навика.
    Желбите се само сон,ова е реалноста и во неа ќе живеам како знам и умеам.
    Но тешко е бе!
    Ќе помагаш и на крајот нема да вредиш.Зар стигнавме до таму да вреди да си себичен?
    АЛО?!
    Свестете се!
    Ништо Симона,то е то(heidy)
     
    На cresa-jagoda, christinnn, Плавуша123 и 8 други им се допаѓа ова.
  15. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Лута сум на маж ми што е мек како памук.
    Добро бе човек, во рака ја држиш цела агенција, имаш докази за страшни малверзации и нерегуларности...и пак те возат како сакаат. Мислам, поочигледно не може да биде.

    Те искористија за да направат промени "на подобро" , а уствари никој не ги испочитува правилата, го изгазија новиот Правилник како отпушок. И сега сите си се на удобна позиција (незаслужено), а ти не можеш да поминеш.

    До кога вака? Колку треба за да ти пукне филм и да пресечеш? Цени се малку себе си, низ цел свет те ценат и почитуваат, само овде те газат. Не им дозволувај. Направија со свој камен да си ја скршиш главата.
     
    На crazylady, cresa-jagoda, Rebecca_R и 5 други им се допаѓа ова.
  16. Јаневски

    Јаневски Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    925
    Допаѓања:
    1.930
    Пол:
    Машки
    Aaaawwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww... :)
     
  17. Afrodite¥

    Afrodite¥ Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2017
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    2.979
    Пол:
    Женски
    jaoooooooooooooo
     
  18. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    Копук глуп
     
  19. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Најмногу мразам кога врне , си имам лични причини поради тоа. Од друга страна дождот ми влијае негативно на расположението. Дождот и црните облаци ме потсетуваа на еден ужасен ден, поради кој јас денес не сум истиот човек. Зошто секогаш мора да ми го расипе расположението и да ме потсети на таа проклета вечер!!!
     
    На Mila121 и simonna.a им се допаѓа ова.
  20. Mamli

    Mamli Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2017
    Пораки:
    1.501
    Допаѓања:
    4.239
    Пол:
    Машки
    Денес кога се враќав од маратон забележав дека ми ја украле пластичната канта за ѓубре. Најдлабоко од срце им посакувам последна да им е.:devil: