1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Испукајте се

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 3 јуни 2010.

  1. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Не дека не те знаев каква си,многу добро те знаев и премолчував и замижував на многу твои навреди и постапки,ама врвот беше пред две недели кога се осмели да ме наречеш нервноболна,е тогаш си ги отворив очите убаво,и си ветив дека тука е крајот,криво ми е само што не ти изнареков се според заслуженото,само ти реков дека си преполна со злоба!!!
    Верувај,многу полесно дишам откако не си дел од мојот живот,точно е дека на некој начин пак сме поврзани,ама твоето присуство го множам со нула и е невидливо за мене ;)
     
    На ivimis, zuto, SummerGirl и 7 други им се допаѓа ова.
  2. душленце

    душленце Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2017
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    1.454
    Добро бе како не ти е срам како можеш вака ладно да си излегуваш кога цел ден изјавуваш љубов со 29 зборови. На овие години уште ти фали излегувањето. Еј успееја само да ти се јават и да кажат ај дојди на адресата многу сме и трчаш како магаре за стап. Каде е твоето Јас.?? Ти си едно недораснати дете во возрасно тело ништо друго. И после ќе си плачеш овој вака оној онака ми направи Оти ти и дозволуваш Оти незнаеш да кажеш не.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  3. st2007

    st2007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    797
    Пол:
    Женски
    Оваа се омажила, другата родила дете, а ти кога???
    Кога ќе сакам јас бе луѓе што не ви е јасно? Аман веќе, не сум престарена, марш!
     
    На candy.cane, cresa-jagoda, WildMk и 5 други им се допаѓа ова.
  4. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Нема да ти правам муабет,па што сака нека е!!!
    Почнав со тебе,ама уште неколку на список имам слични на тебе што го заслужуваат моето игнорирање-време беше.
    Иако,понекогаш се чувствувам лошо како да сум најзлобна на свет,ама не попуштам овој пат,ти сакаше вака да биде...
     
    На fana, cresa-jagoda, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
  5. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    Уште шест дена... Уште шест дена... Уште шест дена да не упукам никого и слободата е на повидок ..



    :smoke::smoke:
     
    На cresa-jagoda, Someonespecial, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    2.798
    Пол:
    Женски
    Во какво општество живееме што 50+ годишни манијаци,болни умови си драпкаат девојчиња во автобуси....
    Се е тоа за на бесилка.
     
    На candy.cane, cresa-jagoda, M&M и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Scott Weiland

    Scott Weiland Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    11.260
    Пол:
    Машки
    Кога некој сака да ти каже нешто/даде совет како да ти ги плаќа сметките... Мој живот, моја ствар.
     
    На Someonespecial, Rama и joy1 им се допаѓа ова.
  8. SeaMermaid

    SeaMermaid Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2015
    Пораки:
    1.138
    Допаѓања:
    14.422
    Пол:
    Женски
    Колку бев претходно среќна кога пишав дека сме кумови на свадба...Ама сега :shake: Навредена сум многу,и неиспочитувана.Имено,свадбата е во странство.Процедури за визи,карти...Разбирам се.Првичен план беше да одиме јас и тато.Подоцна нагласија дека ќе плателе карта само за еден,иако можат да си дозволат повеќе,ама сепак нивни финансии,нивни трошоци,не навлегувам во тоа.Најпосле се консултирале,па не исконтактираа дека го сакаат само тато.Мама ни во предвид не ја зеле,иако не може да патува толку долго,не е културно сепак.Со образложение дека ние можеме да појдиме на крштевки и свадбата на другиот син,имало време за нас.Е ова толку длабоко ме навреди.Ајде ќе разберев втор братучед да правеше свадба таму,па ок е,овде во нормални услови би ме поканил,ама таму далеку,процедури...Ама кума да не се покани на свадба? Ајде што нас не не зеле во предвид,ама и мама.Како тато сам да е.И немаше да биди толку навредливо,освен ако не беше фактот дека сама ќе си ја платев мојата карта.Не ја испочитуваа мојата желба и тоа многу ме здоболе :@ А нас планот ни беше,или јас или брат ми да го превземе кумството,па за другиот син оној кој не зел.Не знам што ќе им сметаше едно столче плус или една порција плус,или уште еден угостен човек на недела две.Сигурно немаше да ги оштетам многу :?: Иако сум свесна дека е скапо,далеку е,ама сепак е непочитување.Би било некултурно од нив да барам да платат една карта плус,иако е некултурно што само еден ја има ексклузивната шанса,сепак не ја испочитуваа мојата желба и личност и од кога кажав дека сама ќе си ја платам картата.Бидејќи сум persona non grata,не сакам да имам ништо повеќе со нив.Брат ми нека си ги превземе кумствата,а јас не би сакала ни дома да ги примам.
    Ни кумот не се почитува,ни никој.
    Култура на ниво,браво :clap:
     
    На cresa-jagoda, honest girl, Unique__ и 4 други им се допаѓа ова.
  9. CassiusdeBiville

    CassiusdeBiville Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2018
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Машки
    Сите и све да идете у лепу пизду материну!!!
     
    На WildMk и Rama им се допаѓа ова.
  10. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    Зошто имам говедо од машки родител? Зошто?
     
    На cresa-jagoda, honest girl, Unique__ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.118
    Допаѓања:
    18.325
    Пол:
    Женски
    Мислам непишано правило е дека кога ќе земеш кола на користење, треба да ја вратиш како што си ја земал со бензин. Празна без капка гориво ја враќате и сега што? Да ја туркаме до бензиска за да ставаме бензин?

    Ти свекрво не се мешај многу, кај што не ти е место. Доста се правиш дека све знаеш и све си во право, ништо не знаеш ти само да се пуваш и изиграваш некој и нешто поштењача... Море марш у три лепе сите.. проста раја која мисли дека се се врти околу нив.
     
    На cresa-jagoda, Scott Weiland и SummerGirl им се допаѓа ова.
  12. st2007

    st2007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    797
    Пол:
    Женски
    Толку љубоморна личност не сум видела. Мора секогаш да си над мене? И кога ќе ме копираш ќе бидеш како мене? Мисли си.
    За мене не зборуваат секако, не зборува никој. Всушност зборува еден. Ти. И криво ми е.
    Знаеш зошто? Зошто не можеш да бидеш маж и да ми кажеш во лице тоа што одиш да го зборуваш кај другите. Штета што јас сум поголем маж од тебе.
     
    На cresa-jagoda, Rama, Scott Weiland и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Проклет да е денот кога сум зачнат и денот кога сум се родил. :@
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  14. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.624
    Признај и увиди си ги своите грешки веќе еднаш!!!
     
    На cresa-jagoda, Rama, Scott Weiland и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.535
    Пол:
    Женски
    ти не си нормален бре!!!
    Со кое право сакаш да ми влезеш во животот на ваков начин?Знаеш ли ти колку лузни носам од тебе??
    TE MRAZAM!!
     
    На cresa-jagoda, goodboy, molikaMk и 4 други им се допаѓа ова.
  16. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Зарем мора ли времево све да зае*е:swear:. Ќе се средиш ќе се нашминкаш ќе изгубиш минимум 2 часа време за да се стемни наеднаш и да тури дожд...:@:rain: Стварно се пренервирав, да знаев времето ќе го потрошев на нешто нормално.... (facepalm)
     
    На cresa-jagoda и Scott Weiland им се допаѓа ова.
  17. Scott Weiland

    Scott Weiland Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    11.260
    Пол:
    Машки
    :)=толку. Немам зборови понекогаш, не дека мора да имам да сум бар пасивно агресивен од нервоза. :smoke:
     
    На cresa-jagoda, joy1 и angelche16 им се допаѓа ова.
  18. CassiusdeBiville

    CassiusdeBiville Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2018
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Машки
    Паа убавината не е у шминкањето...
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Да во право си ама беше поважно излегување па затоа, не преферирам многу шмика. :)
     
    На cresa-jagoda и CassiusdeBiville им се допаѓа ова.
  20. Kolumbo

    Kolumbo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    2.365
    Пол:
    Машки
    Nitu sum covek koj se rasprava, nitu mislam deka nekoj resil nesto so raspravija, zatoa ne mi se dopagja sto mislenjevo ke go napisam tuka, poveke e za vo "Sakam da kazam", no taa tema veke e zatvorena.

    Na edna druga tema bev prasan:

    "Би те разбрал ли некој ако на англиски форум пишуваш кирилично, пример."

    Postoi dijametralna razlika, pomegju pisuvanje na makedonski forum koristejki latinica i angliski forum koristejki kirilica.

    Onamu kade se zboruva angliskiot jazik, kirilicnoto pismo ne e predmet na izucuvanje i siroka upotreba. Go izucuvaat lingvisti i lugje koi se del od malcinski zaednici, vo chii zemji kirilicnoto pismo e vo upotreba na drzavno nivo.

    Ovde prikaznata e poinakva, nie pokraj kirilicnoto pismo ja izucuvame i latinicata, taka sto za onoj komu mu e tesko da cita, moze da se kaze deka ne e dovolno nacitan.

    Znam deka edno od pravilata za pisuvanje na forumov e koristenje na kirilica, no nitu ja imam, nitu osven za pisuvanje tuka mi e potrebna, taka sto koga veke znam deka sekoj koj zavrsil barem osnovno uciliste, ne bi trebalo da ima nikakov problem so citanje i razbiranje na napisanoto.

    Postojat drugi pogolemi problemi koga se raboti tokmu za pisuvanjata, a toa e masovnoto nepoznavanje na gramatikata, katastrofalna (ne)upotreba na znaci za interpunkcija, pravopis, duri i kaj tie koi se drznuvaat da drzat nekomu lekcii za istoto.

    Voopsto da ne spomnuvam za nivoto na kultura, pri izborot na odredeni izrazi.

    ------------------------------------------------------------

    Nokva imase nesto sto slatko me nasmea, a toa bese apel, nekoj da mi isprati tutorijal (Taka li se narekuva na makedonski? Jas znam deka se narekuva poinaku. ;) :) ), za da naucam kako se instalira kirilicen font na telefon.

    Za takvi apeli kako odgovor ima edna (ako ne se lazam srpska) izreka, koja veli - "Ne uci starca kako da uzjashe magarca". ;) :)