Испукајте се

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 3 јуни 2010.

 1. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  1.441
  Пол:
  Женски
  Сум нашла јас од кого да барам разбирање и поддршка. |(Лицемерни
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. НаталиЛили

  НаталиЛили Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2014
  Пораки:
  1.188
  Допаѓања:
  6.333
  Пол:
  Женски
  Зошто ги зеде, да седат со нив цело време, а ти не си се завртел да ги видиш 5 минути.
  Две недели не си ги видел, каков родител си, ти се чудам.
  Да не ти е мерак да поминеш време со нив, а не со другарите. Затоа сме овде каде што сме.
  Не знаеше да цениш ништо, нити пак ќе научиш.
   
  На cresa-jagoda, Dadusicka, Роберт 7 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Ambitious

  Ambitious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2015
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  5.070
  Пол:
  Женски
  Не ми се верува до каде може да оди човечката глупост.
  Ми се гади. Ми се повраќа.
  Каква е бе оваа некултура? Каков е тој народ? Какво е тоа срце вака да понижуваш некој?
  БРУКА.
  Си викам да знам кој е лично би му кажала многу работи, ама после сфаќам, џабе е, нема да разбере. Толку е капацитетот за жал.

  https://www.slobodenpecat.mk/ova-video-gi-zapali-soczijalnite-mrezhi-mrsh-od-tuka-koronishta-edni/
   
  На Herrera, cresa-jagoda, NEA и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. simonna.a

  simonna.a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.646
  Допаѓања:
  18.667
  Пол:
  Женски
  Не знае да ужива во мирот,во тишината.
  - шо ќе прајме овде никој нема?
  Додека едната личност е навикната на гужва и многу луѓе,јас преферирам помалку или ич луѓе,така поудобно ми е.
  Па коќе видам дека никој нема на тоа место уште повеќе се радвам,ќе си го галам мачоро кој ме гризна минатио пат јахахахха,ама пак си го сакам,оти то животинче е,не може да те нервира онака како чоек шо може...
  Ама ете некој не знае да ужива во тишината,не знае да си го обновува мирот....
  Шта чеш,исто смо ал различити.
   
  На cresa-jagoda, hermosa, НаталиЛили и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. NEA

  NEA Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  379
  Пол:
  Женски
  Пишала свекрва "ај те чекам за ручек". Ту викам што се згреши кај мене дома да зготви.
  Ми го расипала сецкото и ми расипала една фиока. За сецкото не можеше да скрие - за фиокава некако на удрена се прави. Ај нмв - еднаш се живее.
   
 6. НаталиЛили

  НаталиЛили Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2014
  Пораки:
  1.188
  Допаѓања:
  6.333
  Пол:
  Женски
  Прост народ.
  Што се замарате со мене, бе??!!!
  Немате свој живот, па во мој се мешате.
  Ненормални.
   
  На crazylady, cresa-jagoda, Milaa111 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Imperatorka5

  Imperatorka5 Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  У ку**ц нека се носи. Брат ми бил. И шо ако ми е брат. Никогаш се нема јавено прв во животот јас за него не постојам, ако не го побарам не знае ни дали сум жива или умрена. Јас му кажувам голема неубајна дека ми се случува дека имам проблем и тој само да се надеваме дека ќе е поубаво и толку. Поддршка..шо е тоа подршка. А ти цел живот се бориш и за него да му е убаво и како враќа Тој? Со едно големо КОЈ ТЕ Е**. Му дадов блок на ФБ а и во животот. Не ми треба таков брат. Само за нервози...Јас не се родив да бидам жртва и ШО?. Цел живот да си патам од фамилијата. Ме заболе веќе ич не ги ду**м. Шо сакат нека прават. Нека уживаат во животот. Само јас ќе се правам жртва и ќе попуштам а тој ко на висока нога да живее, му е тешко да крене телефон и да праша како си јас тоа ако не го направам ако сум сама во странство и трудна. Ако не е мажот ми незнам кај ќе бев. Ебемти фамилијата ебемти. Да ти го загорчува животот....пу
   
  На eliesaab, cresa-jagoda и Summer16 им се допаѓа ова.
 8. Nightwish11

  Nightwish11 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  458
  Пол:
  Женски
  Nenormalni ,nevospitani ,sebicni se zakacile za Mene ko krlez nekoj :envy: svoj leb jadat tugjo gajle berat ogovarachiii moreee:doh::puke:
   
 9. simonna.a

  simonna.a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.646
  Допаѓања:
  18.667
  Пол:
  Женски
  Премногу смеење не е на арно...
   
 10. Kel'Thuzad

  Kel'Thuzad Активен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Машки
  so gi e<>m ke gi secam :D
   
  На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Nightwish11

  Nightwish11 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  458
  Пол:
  Женски
  Vetrista nadvor :envy: se mi leta niz terasa duri I krpata I carshavot na komsikata nad Mene I muva ne ja lazi moreeee gajle si nema auuu flegma zhena |(
   
 12. flower30

  flower30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 април 2014
  Пораки:
  2.783
  Допаѓања:
  33.078
  СДК дека многу, ама многу ме нервираат луѓе без основна култура. Кога на тоа ќе се додат и инает и "се они знаат" ми иде да фатам некаде што подалеку од нив. Не може во моја куќа да поставуваат правила тие. Не може да ми кажуваат кога да му давам да јаде на детето. И не може да ми кажуваат, со голема иронија, што да му давам на бебе од 2 месеци (само оти они така правеле).

  А јас гуска:@Да не ги навредам, да не се налутат се објаснувам и им молчам. Или ќе продолжам така и ќе си ги уништувам деновите или некој ден толку јако ќе пукнам што ќе креваат 2 прста за да кажат нешто:@:wasntme::nod:
   
  На M&M и NEA им се допаѓа ова.
 13. NEA

  NEA Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  379
  Пол:
  Женски
  Додека бевме во врска едвај чекав да се земеме за да можам да те бакнувам кога ќе посакам. Не знаев дека тогаш повеќе си припаѓавме. Не знаев дека бракот само повеќе ќе не раздели. Не знам што очекував од тебе, но ова сигурно не. Со тебе сум, но осамена. Мислам дека семејството на прво место не важи за тебе - тебе само и само работата ти е некакво место. Жал ми е за себе но повеќе за син ни. Но тоа е што е - барем се имаме ние со него.
   
  На MangoScent, cresa-jagoda, Summer16 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  495
  Допаѓања:
  1.074
  Пол:
  Женски
  Како јас да го пишував ова.. Не си сама, не си единствена што не ја почитуваат..
   
  На cresa-jagoda и Imperatorka5 им се допаѓа ова.
 15. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  495
  Допаѓања:
  1.074
  Пол:
  Женски
  Ми треба одмор. Голем одмор, некаде далеку од се, далеку од сите.. Ми треба мир, ми треба спокој..
  Доста ми е од се и секакви глупости кои ги има многу во последно време...
   
  На M&M, cresa-jagoda и Imperatorka5 им се допаѓа ова.
 16. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.042
  Допаѓања:
  13.398
  Пол:
  Женски
  Вие ги правите вашите избори, но јас ги правам моите исто. А кога вашите избори имаат влијание врз моите, немојте да очекувате дека јас ќе се водам од нив без притоа да се консултирате со мене. Ова е последен пат, готово.

  Јас сакам да сум in peace with myself.

  Па макар никогаш не нашле допирна точка.
   
 17. Milaa111

  Milaa111 Нов член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Не сакам веќе да живеам покрај вакви што не можат да се наситат на туѓата несреќа едвај чекаат да ти се случи нешто лошо па да се радуваат. Една "другаркаа" да се немалоо злоба од очите им излегува на сите ОДВРАТНИ СЕ ВЕЌЕ
  Гнасии нека му се вратии се на глава сее им посакувам
   
  На Imperatorka5, hermosa, eliesaab и 2 други им се допаѓа ова.
 18. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.003
  Допаѓања:
  21.120
  Пол:
  Женски
  Добро бе како не ви е срам да ми пишувате после сè што ми направивте?

  Ти што ми пишуваш за да ме искористиш, да беше порано ќе ти кажев, ќе ти помогнев, ама откако изеде го*на, откако ти тоа што го мислеше го кажа како јас да сум го рекла, ми направи за џабе кавга со другите, направи да имаат лошо мислење, е нема да го гледаш веќе тој филм дека можеш да имаш корист од мене. Оди прашај ги другите, оние што сакаше да ги свртиш против мене, на кои им се лигавиш и правиш арна... Со кое лице мене ми пишуваш?

  А ти, наместо да ми подадеш рака кога ми беше тешко, ми направи дополнителни стресови, што поради тебе исплакав дополнително солзи, наместо да ми помогнеш и да можам да бидам барем малку среќна и да имам мир. Што ми пишуваш сега? Што ми се правиш многу паметен, ко да не знам јас што треба и како треба да направам. Немам одвишок време како тебе, поважни ми се испитите, од било кои други обврски. Кога ќе имам време тогаш ќе си ги завршам, не треба ти да ми кажуваш, не сум малоумна. Гони ми се злобнику.

  И двајцата во иста вечер најдовте да ме изнервирате :@
   
  На Milaa111, bicycle и Herrera им се допаѓа ова.
 19. Suhan

  Suhan Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2020
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Dali e do mene dali do vas e nz site ste losi podli i licemerni nieden ne e fer igrac nieden..a i vie doma sto ste site se sebicni ..zrtva sum sekoj da bide zadovolen i sreken ama ne izgleda ne vredi ..ama ajde de zivej sam ako mozes ..ve sakam iskreno nekolku luge od mojot zivot mnoguuu ve sakam i ne me razocaruvajte i vie ve molamm
   
  На Summer16 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  495
  Допаѓања:
  1.074
  Пол:
  Женски
  Просто сум зачудена некои луѓе до каде можат да одат. Колку сакаат само да те искористат, и после пак се најлошо за тебе ќе кажат. А ти, помагај им, труди се, заврши ја нивната работа, твојата може да почека. А за што? За утре ни фала да не ти кажат нели. Само за нив да си гледаат, за другите што им е гајле.. Брат на брата си нејќе да помогни, па што останало за туѓинец. Го жалам сопругот мој за тоа каков брат има, поарно да го нема.... А тој само сака да му помогне, ако, нека помага, ќе рече еден ден арно ми велеше но не те слушав. Е тогаш ќе биде касно за се..... Ми се повраќа од него... Нула од човек, голема нула... :puke::@:@
   
  На Keiner, Rabbit 97, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.