1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Испукајте се

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 3 јуни 2010.

  1. Nightwish11

    Nightwish11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2020
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    1.998
    Пол:
    Женски
    Da se ispukam?? Veke ne da sum ispukana puknav ko balon :envy:
     
    На Кавалер и simonna.a им се допаѓа ова.
  2. Regina.Phalange

    Regina.Phalange Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    1.414
    Пол:
    Женски
    Me iritiraat lugje Sto cel den dremat na fb I ocekuvaat I Jas postojano da proveruvam I da im vrakjam. Alooo, imam zivot. Ukl li data odma notifikacii, kazi Sto imas da kazes I cao. Izbrisav Pola aplikacii, idam offline 2 nedeli. Na koj mu trebam, ima broj, kje cvoni.
     
    На simonna.a и Jana06 им се допаѓа ова.
  3. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.710
    Пол:
    Женски
    Кога бев мала бев насмеаното чупе,љубопитно за се.
    Кога бев основно сакав да бидам прифатена од сите и мислев сите сакаат да се смеат и да уживаат во животот.Е не беше баш така.Морав да ги симнам моите розови наочари.Се задеваа со мене дека бев слаба и оттогаш станав повлечена и многу срамежлива.Станав интроверт.Не прифаќав мајтап ни на моја ни на друга сметка.Тоа продолже и во средно.
    Тогаш до одреден степен почнав да барам одранбен механизам и систем на функционирање во ова општество.Го избрав сарказмот,кој го користам до ден денес и сега кога сум пред дипломирање.
    Го ставам во се.И се да ми е рамно и коќе не ми се сите овци на број,секогаш сарказам и секогаш кловн пред очите на другите.Почнав да прифаќам мајтапи.До толку се истренирав шо никој никогаш не може да препознае како ми е одвнатре.
    Сега оставам впечаток можеби на недорасната,можеби на будала,можеби на Венздеј Адамс,ама ако не ви чини каква сум и не можете да сфатите дека тешко ми е да се опуштам пред други,дека немам јака самодоверба,дека никогаш прва не проговорвам,дека не сум храбра шо е карактеристично за мојот хороскопска знак Лав,дека имам оклофобија,дека сум интроверт,дека кога се осеќам комотно со некој и поминам повеќе време со таа личност можам да бидам 100% забегана и дека побрзо се снаоѓам да бидам весела преку тастатура,А потешко во живо...и дека ако немате трпение да оставите да се опуштам,дека можам да балансирам помеѓу будала и сериозна...
    Тогаш одете у три лепе и ќе се чудите на мојата тишина и ќе барате пак да трескам зелени.
    Епа ако оладам,касно ќе ви биди!
     
    На MangoScent, DraganFem и Nightwish11 им се допаѓа ова.
  4. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Лесно е зад грб, ајде тие работи мене во очи, да ве видам. Малограѓанштина. Па и истите тие ќе речат Луѓево не чинат. А бе...
     
    На Keiner, simonna.a, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Не ма лепотице ти не си само остра. Меѓу другото може и си, но многу повеќе си проста, глупа, невнимателна, скапана и никогаш нема да научиш да си гледаш работа. Само човек како тебе може на моите добри карактеристики да гледа со потсмев. Јас го учам син ти работи што ти требало да го научиш, а си потфрлила зошто ни самата не умееш. Само за долгови правење те бива. Едвај чекам да не те гледам веќе секој ден :punch:
     
    На simonna.a и Suhan им се допаѓа ова.
  6. Imperatorka5

    Imperatorka5 Активен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2019
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Никогаш повеќе нема да правам муабет со тебе. Секое јавување ми кажува сонови ми се меша во животот, неможам да ја поднесам. Значи колку може да ме изнервира тоа е страшно. Само таа знае како треба и диригира. Проста, не знае муабет да сврти. Многу ме нервира, страшно. По телефон она ке ми го диктира животот. Неписмена. Неможам многу се нервирам. Шо се замишљава таја доктор на науки. Ова така она вака. Глупости
     
    На Milaa111 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Телесна рана ќе зарасне, ама она што ќе те уништи психички, многу тешко.
     
    На Tory, WarriorAngel, nevermet18 и 4 други им се допаѓа ова.
  8. MangoScent

    MangoScent Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Ебени ретарди шетаат по паркови и рикаат мотори по улици ТОРЛАЦИ ПРОСТИ седни дома изгледај два филма за да има муабет шо да напрајш друг, освен колку флаши имаш испиено ебате торлаците со едноцифрен ајкју. а не дај боже за книга да им напрајш муабет се губат у простор.. ох бре батиња и фуфициии... колку ви завидувам шо мозокот ви е на пасење..
     
    На piksooki, Lana Babe, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.
  9. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Па добро бе да му е**м м****р! Биваше ли да сте дотолку себични и неразумни?
    Да ми се жалите мене дека ви е досадно дома, ДОМА, со најблиските, со сите глупости што ги имате, со сите угодности и луксузи? Па два грама мозок, два, пред да се жалите.
    И ти, знаеш која е ситацијата, знаеш и сама каков е развојот на настани кај мене и една реченица, како си. Не, ти твоето кажи си го, тука да те ислушам јас, зашто фала богу, никој со грам мозок нема да те ислуша за глупостите во овој момент.

    И после зашто сум сакала со него, сами, на раат низ светот? Ниту сте заслужиле мое внимание, ни мое време, сите сте за у п***у ма****ну.
     
    На piksooki, Herrera, *Amethyst* и 2 други им се допаѓа ова.
  10. НаталиЛили

    НаталиЛили Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2014
    Пораки:
    1.389
    Допаѓања:
    8.353
    Пол:
    Женски
    Значи како е можно да си толку глуп.
    Да немаш трошка мозок во тоа главата бе.
    Прост, глуп, идиот, а што е најтрагично се мислиш најпаметен си.
    Полудев од овие твои глупости.
    Аман веќе, Аман
     
  11. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Престани да ми го шлакаш бебето гнасна една. Ако маж ти не го бацуваш не мораш на син ми образите да се истураш. Осет да се немало гадурија една :puke::puke::puke:
     
    На MangoScent му/ѝ се допаѓа ова.
  12. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.640
    Допаѓања:
    116.328
    Пол:
    Женски
    Мораше ли да ги ставите тие близу нас,близу куп луѓе со хронични болести,близу мали деца?
    Да ви се плукнам во таа ваша несовесност! :@:@:swear::swear::swear:
     
  13. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Да ти се помочам и у Microsoft teams и у компјутер и у факултет и у корона и у изолација и у све. :punch:
     
    На Elence93 и НаталиЛили им се допаѓа ова.
  14. AngIv

    AngIv Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    823
    Допаѓања:
    9.040
    Како не ви е срам бе 2 месеци немате плата пуштено, додека вашите деца се мислат уште каде да идат на одмор,ние се мислеме како храна да си купеме. Доста се изживувате со нас,ДОСТА!!! Смачено ми е веке од оваа држава,ако може и држава да се нарече.. Се надевам дека што поскоро ке заминам одовде:@:@
     
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    Какви глупости се изначитав на Фејсбук на пресот на Филипче, значи милион коментари од типот на
    Дајтте гии сите со име и презиме, со адреса, со слика, со сеее ...!

    Дали сте нормални ? Дали сте слушнале за заштита на личните податоци и приватност ?
    Или тоа во оваа вонредна состојба не важи?
    Не смеат да се споделуваат никакви информации кои би можеле да го откријат идентитетот на пациентот.
    Секако во малите места сте успеале тоа да го дознаете, па ајде сега скокајте со осуди и стигматизација, како некој намерно да сакал да се зарази. (facepalm)

    Уште па и викаат, ова е за да можеме да се заштитиме и припазуваме.
    Па седете дома ако сакате да се заштитите и почитувајте ги препораките.
     
    На GirlRose и Elence93 им се допаѓа ова.
  16. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Не ми се јасни новиве "блогерки" по инста. Буквално молат да ги заследиш, па потоа и ти пишуваат Лајкни ми го ова, а тие не те ни заследуваат. Јас ве заследувам зошто сум сакала да ве поддржам, не дека многу ми се свиѓа вашата препишана содржина под сликите. Сакате да соберете следачи и да станете популарни, па да добивате спонзорства благодарение на тоа, а не возвраќате. Скоро сите официјални страни на брендови и продавници ми враќаат, овие нашиве што имаат 1к следачи се занесуваат. (facepalm) Е затоа никогаш нема да успеете. ;)
     
    На Cherry blossom89 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Queen Leah

    Queen Leah Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски

    И не само ова , па и ти бараат да лајкнеш ,заследиш уште две три други пријателки нивни ( најчесто обични профили ) ама како иначе ќе им набават следачи |(
     
    На Tory и Elence93 им се допаѓа ова.
  18. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.754
    Допаѓања:
    40.213
    Пол:
    Женски
    Јебена короно, исчезни веќе еднаш.:@
     
    На *Amethyst* и piksooki им се допаѓа ова.
  19. pdb123

    pdb123 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    1.425
    Допаѓања:
    5.795
    Како може да сте толку болни и да земете двајца мажи да силовате друг маж, додека госпожата ве снима????????? Како??????????????????????????????????????????????????????????????????
     
  20. pdb123

    pdb123 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    1.425
    Допаѓања:
    5.795
    Работиш како полицаец во место каде има 4 позитивни на корона, голема е веројатноста и ти да имаш корона и си свесен за тоа, живееш во куќа со 4 повозрасни лица и не сакаш да се самоизолираш в соба и да дезинфицираш вц после употреба бидејќи ако си заразен веројатно веќе и другите 4ца си ги заразил, АМА НЕ ЗНАЕШ СО СИГУРНОСТ. Притоа кажуваш како сè е ова претерано, грипче било, бидејќи си гледаш некоиси емисиии таму. Не можам, како е можно да сте толку игнорантни и незаинтересирани :@:@:@:@:@:@:@:@:@:@.
     
    На piksooki и boomsleng им се допаѓа ова.