Испукајте се

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 3 јуни 2010.

 1. Scott Weiland

  Scott Weiland Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  1.962
  Допаѓања:
  9.741
  Пол:
  Машки
  Супер! На толку проблеми уште ми фалеше да не ја добијам работата. Ох животе. |(
   
  На Tory и Nightwish11 им се допаѓа ова.
 2. flower30

  flower30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 април 2014
  Пораки:
  3.013
  Допаѓања:
  46.068
  Едвај успевам да купам нешто и на крај не ми одговара. Мора ли и за најситни работи да бидам баксуз?! Нешто од прва да биде добро кај мене тешко, а:@
   
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  23.291
  Пол:
  Женски
  Дај веќе внеси ги оценките, не ни прави проблеми каде што ги нема. Да се немало ни малку свест, чувство за одговорност, важно земи си што повеќе пари од студентите за книги, кој нè прашува нас дали имаме или не пари, а тебе те мрзи едни оценки да внесеш, оди седи си дома ако не ти се работи, доста се иживуваш врз студенти, има кој да те замени, не се секирај :@ :@ :@
   
  На LoneWolfGuy, M&M, Herrera и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  1.407
  Пол:
  Женски
  Lele glavata mi e haos trcaj na rabota, trcaj doma, trcaj so temperaturi po bolnica i na krajot vika dr. Pocekajte imame hiten slycaj :envy: da vo red a nie ke gorime od temp i ke povrakame... Pa da se nemalo drug lekar... :whew:
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 5. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.697
  Допаѓања:
  20.122
  Пол:
  Женски
  ^^не може некој да биде психолог ако е интровертен,затворен,повлечен...како ќе им помага на луѓето?^^
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .

  А јас сум баш таква.
  Не зборам дур не ми зборнат.
  Бегам од гужва.
  Нервозата ја прикривам со то шо се прам ко кловн,на секое и на се употребвам сарказам.
  На се си нанесвам страв,а и слабо стојам со самодовербата.
  И отко го слушнав ова како јас ќе работам со луѓе,како ќе им помогнам?Поќе се срамам од децата,а додуша со нив побрзо ќе се разберам од возрасните.Уствари најубо ќе се разберам со животни...
  Ќе успеам ли како психолог?
  Ќе знаам ли како да помогнам?
  Или живото ми е промашен?
  Страв ми е....многу.
   
  На Regina.Phalange, hermosa, Suhan и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  1.407
  Пол:
  Женски
  Ke uspeesh samo hrabro :hug:
   
  На piksooki и simonna.a им се допаѓа ова.
 7. Suhan

  Suhan Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2020
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  150
  Пол:
  Женски
  Ке успееш :hug:
   
  На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Suhan

  Suhan Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2020
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  150
  Пол:
  Женски
  Sama go rastev i nego i brat mu jas si znam kako..zrtva bev da ne ja osetat prazninata na tatko im..se smeev i koga mi se placese za da ne bidat tie tazni i sega nekoi si x faktori ke mi go nosat deteto po losi pateki abre vie znaete sto e majcin besss sto e krik na edna majka..abre deca imate svestete se
   
  На Nightwish11 и MeowMeow им се допаѓа ова.
 9. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.204
  Допаѓања:
  34.961
  Пол:
  Женски
  Да ти се плукнам во тој твој докторски мантил.
  Не го заслужуваш.Не си човек!
  За тебе требаат само решетки.
  Аир да не видиш,ѓубре едно! :@
   
  На LoneWolfGuy, Keiner и simonna.a им се допаѓа ова.
 10. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  1.407
  Пол:
  Женски
  Da ti se pluknam vo gripoooot me puknaa :envy:
   
 11. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.697
  Допаѓања:
  20.122
  Пол:
  Женски
  Се чувствувам бескорисно;(;(;(;(
  Цел помфрит го згрешив,катран го сторив;(
  Цела кујна во чадој...
  Загрев сум...оти не ме бидува?
  ;(;(;(;(
   
  На SoNata и Nightwish11 им се допаѓа ова.
 12. SoNata

  SoNata Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2020
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Женски
  Ми се гади од соработници кои отворено зборуваат колку заработиле и мислат дека ако зборуваат за тоа и ти треба да им кажеш колку си заработила па и налутени остануваат ако им кажеш дека со право е тоа деловна тајна и на таа тема немаш што да додадеш.
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 13. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.493
  Допаѓања:
  3.357
  Пол:
  Женски
  Полека ,јас се имам горено на шпорет па се трудев.А компирот најдобро печи го ,дали само него или со месо во комбинација,ем е повкусен така ем поздрав.Пире е исто добро,но повкусно е печено:)
   
  На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.
 14. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.816
  Допаѓања:
  24.870
  Пол:
  Женски
  image_f3684c92-4f63-4037-8b84-fd7960af19ef20200228_182900.jpg
   
  На LoneWolfGuy и simonna.a им се допаѓа ова.
 15. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  1.407
  Пол:
  Женски
  Da se ispukam?? Veke ne da sum ispukana puknav ko balon :envy:
   
  На Кавалер и simonna.a им се допаѓа ова.
 16. Regina.Phalange

  Regina.Phalange Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  707
  Пол:
  Женски
  Me iritiraat lugje Sto cel den dremat na fb I ocekuvaat I Jas postojano da proveruvam I da im vrakjam. Alooo, imam zivot. Ukl li data odma notifikacii, kazi Sto imas da kazes I cao. Izbrisav Pola aplikacii, idam offline 2 nedeli. Na koj mu trebam, ima broj, kje cvoni.
   
  На simonna.a и Jana06 им се допаѓа ова.
 17. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.697
  Допаѓања:
  20.122
  Пол:
  Женски
  Кога бев мала бев насмеаното чупе,љубопитно за се.
  Кога бев основно сакав да бидам прифатена од сите и мислев сите сакаат да се смеат и да уживаат во животот.Е не беше баш така.Морав да ги симнам моите розови наочари.Се задеваа со мене дека бев слаба и оттогаш станав повлечена и многу срамежлива.Станав интроверт.Не прифаќав мајтап ни на моја ни на друга сметка.Тоа продолже и во средно.
  Тогаш до одреден степен почнав да барам одранбен механизам и систем на функционирање во ова општество.Го избрав сарказмот,кој го користам до ден денес и сега кога сум пред дипломирање.
  Го ставам во се.И се да ми е рамно и коќе не ми се сите овци на број,секогаш сарказам и секогаш кловн пред очите на другите.Почнав да прифаќам мајтапи.До толку се истренирав шо никој никогаш не може да препознае како ми е одвнатре.
  Сега оставам впечаток можеби на недорасната,можеби на будала,можеби на Венздеј Адамс,ама ако не ви чини каква сум и не можете да сфатите дека тешко ми е да се опуштам пред други,дека немам јака самодоверба,дека никогаш прва не проговорвам,дека не сум храбра шо е карактеристично за мојот хороскопска знак Лав,дека имам оклофобија,дека сум интроверт,дека кога се осеќам комотно со некој и поминам повеќе време со таа личност можам да бидам 100% забегана и дека побрзо се снаоѓам да бидам весела преку тастатура,А потешко во живо...и дека ако немате трпение да оставите да се опуштам,дека можам да балансирам помеѓу будала и сериозна...
  Тогаш одете у три лепе и ќе се чудите на мојата тишина и ќе барате пак да трескам зелени.
  Епа ако оладам,касно ќе ви биди!
   
  На MangoScent, DraganFem и Nightwish11 им се допаѓа ова.
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.503
  Допаѓања:
  47.408
  Пол:
  Женски
  Лесно е зад грб, ајде тие работи мене во очи, да ве видам. Малограѓанштина. Па и истите тие ќе речат Луѓево не чинат. А бе...
   
  На Keiner, simonna.a, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Cherry333

  Cherry333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2019
  Пораки:
  1.136
  Допаѓања:
  3.254
  Пол:
  Женски
  Не ма лепотице ти не си само остра. Меѓу другото може и си, но многу повеќе си проста, глупа, невнимателна, скапана и никогаш нема да научиш да си гледаш работа. Само човек како тебе може на моите добри карактеристики да гледа со потсмев. Јас го учам син ти работи што ти требало да го научиш, а си потфрлила зошто ни самата не умееш. Само за долгови правење те бива. Едвај чекам да не те гледам веќе секој ден :punch:
   
  На simonna.a и Suhan им се допаѓа ова.
 20. Imperatorka5

  Imperatorka5 Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Никогаш повеќе нема да правам муабет со тебе. Секое јавување ми кажува сонови ми се меша во животот, неможам да ја поднесам. Значи колку може да ме изнервира тоа е страшно. Само таа знае како треба и диригира. Проста, не знае муабет да сврти. Многу ме нервира, страшно. По телефон она ке ми го диктира животот. Неписмена. Неможам многу се нервирам. Шо се замишљава таја доктор на науки. Ова така она вака. Глупости
   
  На Milaa111 му/ѝ се допаѓа ова.