Испукајте се

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 3 јуни 2010.

1. Bitter-Sweet

Bitter-Sweet Форумски идол

Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    8.482
    Допаѓања:
    47.186
    Телесна рана ќе зарасне, ама она што ќе те уништи психички, многу тешко.

На Tory, WarriorAngel, nevermet18 и 4 други им се допаѓа ова.
  2. MangoScent

MangoScent Нов член

Се зачлени на:
    13 декември 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    6
    Ебени ретарди шетаат по паркови и рикаат мотори по улици ТОРЛАЦИ ПРОСТИ седни дома изгледај два филма за да има муабет шо да напрајш друг, освен колку флаши имаш испиено ебате торлаците со едноцифрен ајкју. а не дај боже за книга да им напрајш муабет се губат у простор.. ох бре батиња и фуфициии... колку ви завидувам шо мозокот ви е на пасење..

На piksooki, Lana Babe, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.
  3. tigerlady

tigerlady Популарен член

Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.518
    Допаѓања:
    4.810
    Па добро бе да му е**м м****р! Биваше ли да сте дотолку себични и неразумни?
    Да ми се жалите мене дека ви е досадно дома, ДОМА, со најблиските, со сите глупости што ги имате, со сите угодности и луксузи? Па два грама мозок, два, пред да се жалите.
    И ти, знаеш која е ситацијата, знаеш и сама каков е развојот на настани кај мене и една реченица, како си. Не, ти твоето кажи си го, тука да те ислушам јас, зашто фала богу, никој со грам мозок нема да те ислуша за глупостите во овој момент.

И после зашто сум сакала со него, сами, на раат низ светот? Ниту сте заслужиле мое внимание, ни мое време, сите сте за у п***у ма****ну.

На piksooki, Herrera, *Amethyst* и 2 други им се допаѓа ова.
  4. НаталиЛили

НаталиЛили Популарен член

Се зачлени на:
    5 ноември 2014
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    7.173
    Значи како е можно да си толку глуп.
    Да немаш трошка мозок во тоа главата бе.
    Прост, глуп, идиот, а што е најтрагично се мислиш најпаметен си.
    Полудев од овие твои глупости.
    Аман веќе, Аман

5. Cherry333

Cherry333 Истакнат член

Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    3.088
    Престани да ми го шлакаш бебето гнасна една. Ако маж ти не го бацуваш не мораш на син ми образите да се истураш. Осет да се немало гадурија една :puke::puke::puke:

На MangoScent му/ѝ се допаѓа ова.
  6. nextredstyle

nextredstyle Популарен член

Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    4.118
    Допаѓања:
    34.004
    Мораше ли да ги ставите тие близу нас,близу куп луѓе со хронични болести,близу мали деца?
    Да ви се плукнам во таа ваша несовесност! :@:@:swear::swear::swear:

7. nevermet18

nevermet18 Популарен член

Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    1.636
    Допаѓања:
    4.623
    Да ти се помочам и у Microsoft teams и у компјутер и у факултет и у корона и у изолација и у све. :punch:

На Elence93 и НаталиЛили им се допаѓа ова.
  8. AngIv

AngIv Истакнат член

Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    279
    Допаѓања:
    3.679
    Како не ви е срам бе 2 месеци немате плата пуштено, додека вашите деца се мислат уште каде да идат на одмор,ние се мислеме како храна да си купеме. Доста се изживувате со нас,ДОСТА!!! Смачено ми е веке од оваа држава,ако може и држава да се нарече.. Се надевам дека што поскоро ке заминам одовде:@:@

На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Nevermore

Nevermore Популарен член

Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    1.924
    Какви глупости се изначитав на Фејсбук на пресот на Филипче, значи милион коментари од типот на
    Дајтте гии сите со име и презиме, со адреса, со слика, со сеее ...!

Дали сте нормални ? Дали сте слушнале за заштита на личните податоци и приватност ?
    Или тоа во оваа вонредна состојба не важи?
    Не смеат да се споделуваат никакви информации кои би можеле да го откријат идентитетот на пациентот.
    Секако во малите места сте успеале тоа да го дознаете, па ајде сега скокајте со осуди и стигматизација, како некој намерно да сакал да се зарази. (facepalm)

Уште па и викаат, ова е за да можеме да се заштитиме и припазуваме.
    Па седете дома ако сакате да се заштитите и почитувајте ги препораките.

На GirlRose и Elence93 им се допаѓа ова.
  10. Elence93

Elence93 Популарен член

Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    4.287
    Допаѓања:
    3.498
    Не ми се јасни новиве "блогерки" по инста. Буквално молат да ги заследиш, па потоа и ти пишуваат Лајкни ми го ова, а тие не те ни заследуваат. Јас ве заследувам зошто сум сакала да ве поддржам, не дека многу ми се свиѓа вашата препишана содржина под сликите. Сакате да соберете следачи и да станете популарни, па да добивате спонзорства благодарение на тоа, а не возвраќате. Скоро сите официјални страни на брендови и продавници ми враќаат, овие нашиве што имаат 1к следачи се занесуваат. (facepalm) Е затоа никогаш нема да успеете. ;)

На Cherry blossom89 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Queen Leah

Queen Leah Активен член

Се зачлени на:
    12 декември 2019
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    115

И не само ова , па и ти бараат да лајкнеш ,заследиш уште две три други пријателки нивни ( најчесто обични профили ) ама како иначе ќе им набават следачи |(

На Tory и Elence93 им се допаѓа ова.
  12. bicycle

bicycle Истакнат член

Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    807
    Допаѓања:
    13.193
    Јебена короно, исчезни веќе еднаш.:@

На *Amethyst* и piksooki им се допаѓа ова.
  13. pdb123

pdb123 Истакнат член

Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    1.776
    Како може да сте толку болни и да земете двајца мажи да силовате друг маж, додека госпожата ве снима????????? Како??????????????????????????????????????????????????????????????????

14. pdb123

pdb123 Истакнат член

Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    1.776
    Работиш како полицаец во место каде има 4 позитивни на корона, голема е веројатноста и ти да имаш корона и си свесен за тоа, живееш во куќа со 4 повозрасни лица и не сакаш да се самоизолираш в соба и да дезинфицираш вц после употреба бидејќи ако си заразен веројатно веќе и другите 4ца си ги заразил, АМА НЕ ЗНАЕШ СО СИГУРНОСТ. Притоа кажуваш како сè е ова претерано, грипче било, бидејќи си гледаш некоиси емисиии таму. Не можам, како е можно да сте толку игнорантни и незаинтересирани :@:@:@:@:@:@:@:@:@:@.

На piksooki и boomsleng им се допаѓа ова.
  15. Cutiepie1

Cutiepie1 Истакнат член

Се зачлени на:
    27 јуни 2018
    Пораки:
    424
    Допаѓања:
    1.844
    Абе..што праваат бе овие во венДинг маШина..:D Во овие доцни часеви, или рани утрински..измамуваат насмевки на моето лице. :D :D

16. Sweetlove_0312

Sweetlove_0312 Истакнат член

Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    465
    Допаѓања:
    7.265
    Како не се сетив одамна да го блокирам уште откога се запознавме упм колку го мразам сакам да се врати назад времето и да му одам да го избоксирам повеќе да не ме замара. :swear:

На Anaxandra, RainbowButterfly и *Amethyst* им се допаѓа ова.
  17. Kikiccc

Kikiccc Истакнат член

Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    588
    Незнам што ви е тешко да седите дома барем еден месец се додека не се среди ситуацијата. Зарем не мислите на ваши деца, родителите, баба и дедо и роднини и сите околу вас, можи да ги заразите со потешко лечење, зарем не размислувате дека и лето немат да видите ако ова трае, ништо нема да видите, зарем не размислувате и вашите деца одат школо а неможа да одаа о и да ги среди работите, еј некој матурант е сте размислувале што ќе прави они а се радуваат а сега неможа да се радуваат заради вашите еб*н мозок, не сте свесни што правите како мала држава можиме да ја победиме ама не, они сакаат побетар од Италија, алал да ви е секоја чест

18. piksooki

piksooki Популарен член

Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.400
    Допаѓања:
    9.047
    Кога ќе заврши се со вирусот. Кога ќе стивне состојбата во целиот свет. Колку од вас ќе си одат?

На bicycle и *Amethyst* им се допаѓа ова.
  19. gjoker4e

gjoker4e Популарен член

Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    2.783
    Допаѓања:
    19.077
    Некој ме изнервира па да пишам да ми пројде нервозата. Абе раат нема од некои луѓе.
    Цело време ги избегнувам ама се погоди да дојдат и ме изнервираа.
    Понервозна сум зошто се изнервирав. Зошто сум таква да може да ме изнервираат? И секогаш избрзувам со тоа што ќе го кажам и после се каам, сакам друго да им кажев. Леле досадни луѓе.

На AngIv му/ѝ се допаѓа ова.
  20. НаталиЛили

НаталиЛили Популарен член

Се зачлени на:
    5 ноември 2014
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    7.173
    Кај сама следам предавања за мене, кај за дете уста пена ми фати од објаснување и пишување наставни ливчиња, кај другите две вриштат 24/7....
    Бардовце после карантинов не ми бега

На Mami3 и Feminka22 им се допаѓа ова.