Испукајте се

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 3 јуни 2010.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.482
  Допаѓања:
  47.186
  Пол:
  Женски
  Телесна рана ќе зарасне, ама она што ќе те уништи психички, многу тешко.
   
  На Tory, WarriorAngel, nevermet18 и 4 други им се допаѓа ова.
 2. MangoScent

  MangoScent Нов член

  Се зачлени на:
  13 декември 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Ебени ретарди шетаат по паркови и рикаат мотори по улици ТОРЛАЦИ ПРОСТИ седни дома изгледај два филма за да има муабет шо да напрајш друг, освен колку флаши имаш испиено ебате торлаците со едноцифрен ајкју. а не дај боже за книга да им напрајш муабет се губат у простор.. ох бре батиња и фуфициии... колку ви завидувам шо мозокот ви е на пасење..
   
  На piksooki, Lana Babe, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.
 3. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  4.810
  Па добро бе да му е**м м****р! Биваше ли да сте дотолку себични и неразумни?
  Да ми се жалите мене дека ви е досадно дома, ДОМА, со најблиските, со сите глупости што ги имате, со сите угодности и луксузи? Па два грама мозок, два, пред да се жалите.
  И ти, знаеш која е ситацијата, знаеш и сама каков е развојот на настани кај мене и една реченица, како си. Не, ти твоето кажи си го, тука да те ислушам јас, зашто фала богу, никој со грам мозок нема да те ислуша за глупостите во овој момент.

  И после зашто сум сакала со него, сами, на раат низ светот? Ниту сте заслужиле мое внимание, ни мое време, сите сте за у п***у ма****ну.
   
  На piksooki, Herrera, *Amethyst* и 2 други им се допаѓа ова.
 4. НаталиЛили

  НаталиЛили Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2014
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  7.173
  Пол:
  Женски
  Значи како е можно да си толку глуп.
  Да немаш трошка мозок во тоа главата бе.
  Прост, глуп, идиот, а што е најтрагично се мислиш најпаметен си.
  Полудев од овие твои глупости.
  Аман веќе, Аман
   
 5. Cherry333

  Cherry333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2019
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  3.088
  Пол:
  Женски
  Престани да ми го шлакаш бебето гнасна една. Ако маж ти не го бацуваш не мораш на син ми образите да се истураш. Осет да се немало гадурија една :puke::puke::puke:
   
  На MangoScent му/ѝ се допаѓа ова.
 6. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.118
  Допаѓања:
  34.004
  Пол:
  Женски
  Мораше ли да ги ставите тие близу нас,близу куп луѓе со хронични болести,близу мали деца?
  Да ви се плукнам во таа ваша несовесност! :@:@:swear::swear::swear:
   
 7. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.636
  Допаѓања:
  4.623
  Пол:
  Женски
  Да ти се помочам и у Microsoft teams и у компјутер и у факултет и у корона и у изолација и у све. :punch:
   
  На Elence93 и НаталиЛили им се допаѓа ова.
 8. AngIv

  AngIv Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  3.679
  Пол:
  Женски
  Како не ви е срам бе 2 месеци немате плата пуштено, додека вашите деца се мислат уште каде да идат на одмор,ние се мислеме како храна да си купеме. Доста се изживувате со нас,ДОСТА!!! Смачено ми е веке од оваа држава,ако може и држава да се нарече.. Се надевам дека што поскоро ке заминам одовде:@:@
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  1.924
  Какви глупости се изначитав на Фејсбук на пресот на Филипче, значи милион коментари од типот на
  Дајтте гии сите со име и презиме, со адреса, со слика, со сеее ...!

  Дали сте нормални ? Дали сте слушнале за заштита на личните податоци и приватност ?
  Или тоа во оваа вонредна состојба не важи?
  Не смеат да се споделуваат никакви информации кои би можеле да го откријат идентитетот на пациентот.
  Секако во малите места сте успеале тоа да го дознаете, па ајде сега скокајте со осуди и стигматизација, како некој намерно да сакал да се зарази. (facepalm)

  Уште па и викаат, ова е за да можеме да се заштитиме и припазуваме.
  Па седете дома ако сакате да се заштитите и почитувајте ги препораките.
   
  На GirlRose и Elence93 им се допаѓа ова.
 10. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.287
  Допаѓања:
  3.498
  Пол:
  Женски
  Не ми се јасни новиве "блогерки" по инста. Буквално молат да ги заследиш, па потоа и ти пишуваат Лајкни ми го ова, а тие не те ни заследуваат. Јас ве заследувам зошто сум сакала да ве поддржам, не дека многу ми се свиѓа вашата препишана содржина под сликите. Сакате да соберете следачи и да станете популарни, па да добивате спонзорства благодарение на тоа, а не возвраќате. Скоро сите официјални страни на брендови и продавници ми враќаат, овие нашиве што имаат 1к следачи се занесуваат. (facepalm) Е затоа никогаш нема да успеете. ;)
   
  На Cherry blossom89 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Queen Leah

  Queen Leah Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Женски

  И не само ова , па и ти бараат да лајкнеш ,заследиш уште две три други пријателки нивни ( најчесто обични профили ) ама како иначе ќе им набават следачи |(
   
  На Tory и Elence93 им се допаѓа ова.
 12. bicycle

  bicycle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  807
  Допаѓања:
  13.193
  Пол:
  Женски
  Јебена короно, исчезни веќе еднаш.:@
   
  На *Amethyst* и piksooki им се допаѓа ова.
 13. pdb123

  pdb123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  1.776
  Како може да сте толку болни и да земете двајца мажи да силовате друг маж, додека госпожата ве снима????????? Како??????????????????????????????????????????????????????????????????
   
 14. pdb123

  pdb123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  1.776
  Работиш како полицаец во место каде има 4 позитивни на корона, голема е веројатноста и ти да имаш корона и си свесен за тоа, живееш во куќа со 4 повозрасни лица и не сакаш да се самоизолираш в соба и да дезинфицираш вц после употреба бидејќи ако си заразен веројатно веќе и другите 4ца си ги заразил, АМА НЕ ЗНАЕШ СО СИГУРНОСТ. Притоа кажуваш како сè е ова претерано, грипче било, бидејќи си гледаш некоиси емисиии таму. Не можам, како е можно да сте толку игнорантни и незаинтересирани :@:@:@:@:@:@:@:@:@:@.
   
  На piksooki и boomsleng им се допаѓа ова.
 15. Cutiepie1

  Cutiepie1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  1.844
  Пол:
  Машки
  Абе..што праваат бе овие во венДинг маШина..:D Во овие доцни часеви, или рани утрински..измамуваат насмевки на моето лице. :D :D
   
 16. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  7.265
  Пол:
  Женски
  Како не се сетив одамна да го блокирам уште откога се запознавме упм колку го мразам сакам да се врати назад времето и да му одам да го избоксирам повеќе да не ме замара. :swear:
   
  На Anaxandra, RainbowButterfly и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 17. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Женски
  Незнам што ви е тешко да седите дома барем еден месец се додека не се среди ситуацијата. Зарем не мислите на ваши деца, родителите, баба и дедо и роднини и сите околу вас, можи да ги заразите со потешко лечење, зарем не размислувате дека и лето немат да видите ако ова трае, ништо нема да видите, зарем не размислувате и вашите деца одат школо а неможа да одаа о и да ги среди работите, еј некој матурант е сте размислувале што ќе прави они а се радуваат а сега неможа да се радуваат заради вашите еб*н мозок, не сте свесни што правите како мала држава можиме да ја победиме ама не, они сакаат побетар од Италија, алал да ви е секоја чест
   
 18. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.400
  Допаѓања:
  9.047
  Пол:
  Женски
  Кога ќе заврши се со вирусот. Кога ќе стивне состојбата во целиот свет. Колку од вас ќе си одат?
   
  На bicycle и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 19. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.783
  Допаѓања:
  19.077
  Пол:
  Женски
  Некој ме изнервира па да пишам да ми пројде нервозата. Абе раат нема од некои луѓе.
  Цело време ги избегнувам ама се погоди да дојдат и ме изнервираа.
  Понервозна сум зошто се изнервирав. Зошто сум таква да може да ме изнервираат? И секогаш избрзувам со тоа што ќе го кажам и после се каам, сакам друго да им кажев. Леле досадни луѓе.
   
  На AngIv му/ѝ се допаѓа ова.
 20. НаталиЛили

  НаталиЛили Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2014
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  7.173
  Пол:
  Женски
  Кај сама следам предавања за мене, кај за дете уста пена ми фати од објаснување и пишување наставни ливчиња, кај другите две вриштат 24/7....
  Бардовце после карантинов не ми бега
   
  На Mami3 и Feminka22 им се допаѓа ова.