Испукајте се

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 3 јуни 2010.

 1. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.106
  Допаѓања:
  33.939
  Пол:
  Женски
  Не може да се занесуваш во туѓа куќа.
  Кога некој ќе ти рече дека некоја твоја постапка прави штета,не треба да се буниш и да командаш,туку да размислиш подобро со таа твоја глава.
  На твојата фамилија иди занесувај им се,овде не смееш!
   
  На crazylady, Mimmi39, minne992 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. НаталиЛили

  НаталиЛили Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2014
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  7.170
  Пол:
  Женски
  Никогаш ништо не е доволно добро, за се мора да најдеш маана.
  Апсолутно за се. И празникот успеа да ми го упропастиш. Браво.
  Зошто сум купила украси, зошто две врсти боја, и така немало да ми се погодат, зошто таа торта не онаа, кифлите на мајка му поубави биле, а прв ќе се најаде од се. Биди благодарен што правам уопште нешто, што сум будала и што се трудам и сакам да спремам.
  Неблагодарен.
  Кукаше тешко ти било без нас за нг за божиќ, еве гледам, цел викенд дома не се заврте. И утре попладне ќе одел да пивне, да прослави со "другарите".
  Те мразам, навистина те мразам.
  Колку и да се трудам, бадијала е се.
   
  На Watermelon96, piksooki и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 3. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  7.881
  Пол:
  Женски
  Сакам да сум на планина моментално и да се дерам на цел глас наместо да вриштам во себе !!!!!!!
   
  На *Amethyst* и minne992 им се допаѓа ова.
 4. RainbowButterfly

  RainbowButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  276
  Пол:
  Женски
  Нервозна сум 24/7 пошто сум глупа и трпам и преќутувам секакви срања за некој друг да не се навреди. А по мене ако, нека маваат ко во ѕид мене ништо не ми е. Оф бееее... :devil: Незадоволни со себе па оти само мене нека ти биде и тебе лошо. :fubar::headbang:
   
  На Watermelon96, Elf, Принцезичка1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  7.881
  Пол:
  Женски
  Веќе не се плашам дали јас ќе изгубам некого! Отсега ВИЕ ќе се плашите дали ќе ме изгубите МЕНЕ !!!! Доста беше!
   
  На H.VAGA, FallenAngell, Anaxandra и 2 други им се допаѓа ова.
 6. SugarBaby(red)

  SugarBaby(red) Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  Ајде да се испукаме!!! Ми се иде главава од ѕид да си ја удрам, свесно си влагам во проблеми и никој не ми е крив, само јас кога пробувам да верувам во луѓиштана за кои 5 пари не треба да фрлиш а камоли чувства!!! Акооо, уште едно искуство плус, баш да видам со колку искуства и разочарувања ќе завршам во животов, глупава жено!!!!!!!
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
 7. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.544
  Допаѓања:
  7.421
  Добро имаш ли ти карактер, мислиш вечно некој ќе ти ги плаќа сметките, наместо да размислиш да застаниш цврсто да се бориш за ова мала душа, ти не се замараш...Секој ден различно кажуваш имаш ти свој став ило просто сеедно ти е???
   
  На FallenAngell му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sierra

  sierra Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  616
  Пол:
  Женски
  Како ми оди да си залепам шамар од јад и бес што во неколку наврати периодов не се послушав само себеси за некои одлуки.. :swear:
   
  На Herrera и Feminka22 им се допаѓа ова.
 9. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.636
  Допаѓања:
  4.623
  Пол:
  Женски
  Ќе зеам ќе ги затепам колешкиве и сама ќе си ја напраам семинарската. Јебем ти тимска работа. јебем ти. :@
   
  На Angie1432, злоба и Regina.Phalange им се допаѓа ова.
 10. Regina.Phalange

  Regina.Phalange Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  607
  Пол:
  Женски
  Смачено ми е со онлајн предавањево. Професорката сецка, па кучето и лае, а диктира 300 на саат, мислиш јас робот сум.
  Кај мене во позадина брат ми фен уклучил, еден ќе влезе у соба, друг. Во тие 2 саати одеднаш за сите глупости мора и на мене да ми кажат, и кога ќе им кажам да излезат или дека заради нив пропуштив нешто, еј па не си ни кажала, не претерувај. Извинете нареден пат на разглас ќе соопштам дека ако сум во соба со слушалки и нешто правам несакам да ме прекинувате, мислев е очигледно, али моја грешка:@

  И после ќе ме убедува некој дека онлајн настава била супер, да е ако е претходно снимено и можам да паузирам и враќам по желба, во живо не е.
  Во прва прилика и се селам од дома, па исклучи мобилен и ти решаваш кој кога ќе те замара:smoke:
   
  На Herrera, CrazyGirl15, Принцезичка1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Mami3

  Mami3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2020
  Пораки:
  912
  Допаѓања:
  1.324
  Пол:
  Женски
  SE nerviram psihata me ubi...
  Neznam zosto koga imam uste 7mes za da se vratam na rabota,navistina neznam zosto...
  Cuvstvuvam nemir ,nesigurnost,ne znam dali ke me vratat na rabota,neznam nisto...cuvstvuvam strav a toa ne go sakam!
   
 12. злоба

  злоба Активен член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  355
  Пол:
  Женски
  Кренав раце од се, гледам само да го завршам факултетот па да киднам што можно поскоро.
   
  На Hellobeautiful, *Amethyst*, Mami3 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.267
  Допаѓања:
  13.133
  Пол:
  Женски
  Каков страшен пмс ме дрма, се тресам од нервоза.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.106
  Допаѓања:
  33.939
  Пол:
  Женски
  А,бе,ај нека ви збори она зад грб,а вие продолжете да ѝ ќутите. :@
  Ако направи уште глупости,после не се жалете оти тоа ќе биде ваша вина. :swear:
   
 15. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  3.761
  Пол:
  Женски
  Кога ќе се сетам на некои работи пред неколку месеци, не знам дали да плачам или да се смеам....
  Будала сум и тоа голема :@
   
 16. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.423
  Допаѓања:
  17.601
  Пол:
  Женски
  Значи , толку неразбрани луѓе не сум видела . Ти им велиш не ме цитирај , тие упорно бараат влакно во јајцето ! Аман веќе, АМАН !
   
  На eliesaab, DraganFem и Regina.Phalange им се допаѓа ова.
 17. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  3.761
  Пол:
  Женски
  Колку не социјализирани луѓе постојат сега дури дознавам, благодарение на ова социјалните мрежи и форумот. Зарем до толку сте забулени само во една точка и гледате само одреден тип на луѓе, останатите ги фрлате????
  Ќе пукнам :@:@:@:@:@:@
   
  На DraganFem му/ѝ се допаѓа ова.
 18. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.106
  Допаѓања:
  33.939
  Пол:
  Женски
  Два пати мери,еднаш сечи е,а не е 50 пати сечи,па после офкај.
  Сами го зголемувате проблемот.
  Да ви се плукнам во таа ваша „грижа“ што ја зборите. :@
   
 19. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.423
  Допаѓања:
  17.601
  Пол:
  Женски
  Маж ти , па маж ти . Човекот икавица фати од женана , сама го наметнува муабетот , и упорно ми вели дека јас од уста не го вадам маж ми (facepalm) . Бог да чува , со што се занимавам и јас во 03:50 наутро , во четврти месец од бременоста (facepalm) . Гоце и Даме се свети , кој ги " шиша " Исус , Богородица , Св. Архангел Михаил , Св. Јован Крстител, Св. Петар и Павле , Св. Никола и останатите , да не ги редам сите ..

  Ми се :puke: од муабетон (facepalm) . Ако има малку повеќе IQ , ќе се посвети на поважни работи :^) .
   
  На Regina.Phalange му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  2.107
  Пол:
  Женски
  Стварно незнам до што е..годината ли, судбината или самата себе да се обвинам за малерот што ме прати ептен доолг период.
  Неможам веќе, стварно неможам. Тешко било на почетокот, а тој почеток колку трае? На 21 снемав живци и волја за понатаму.
  Сакам да имам веќе мир, да поминам барем еден ден без грижа.. ама кога?! :headbang:
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.