Испукајте се

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 3 јуни 2010.

 1. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.364
  Допаѓања:
  36.457
  Пол:
  Женски
  Не знам кој е поглуп,дали ти што ги моташ или они што не гледаат што мустра си.
  Тешко покварено створење..... :swear::swear::swear:
   
  На *Amethyst*, simonna.a и piksooki им се допаѓа ова.
 2. sierra

  sierra Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  681
  Пол:
  Женски
  За тие што организираат крволочни борби со кучиња или ги трујат - да испоцркате сите до еден!
   
  На темјанушка, Luminary, Mesmeric и 8 други им се допаѓа ова.
 3. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.718
  Допаѓања:
  20.482
  Пол:
  Женски
  Сечилото на непромислените сограѓани конечно запре,при што цел сончев ден цепеа дрвја(не како мене дрвја,дрво како растение)но после неколку минутна пауза дечиштата почнаа да црекаат како да се на гилотина шо ова е веќе кулминација на хорор филмо шо се снимаше денес(и секој ден отко знам за мене)у мое маало.
  Конечно и тие запреа,но чупенцава од зад зграда такозвани by me-the drama queens,уште се виличеа на тераса,а јас на нивна возраст излегвав на балкон да играм пантомима со папагало на другарка ми,а овие изведваат нешо шо и фреди кругер би се исплашил.
  И сега мир фала богу си се прибраа во нивнине соби,за конечно јас,Агата Кристи и госпоѓица Марпл да си поминеме едно квалитетно време заедно.
   
 4. DraganFem

  DraganFem Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2017
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Машки
  Сė се случува во комбинација на мојата личност и околноститите. И денешниот настан е тоа. Службеничката не беше професионална. И јас се изнервирав и реагирав. Е сега зошто сум уште лут, тоа е прашање. Затоа што претерав со реакцијата, затоа што изгубив контрола за момент. Сепак и се извинив на крајот.

  Или ме мачи нешто друго поважно, подлабоко. Ќе видиме во следните денови.
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.718
  Допаѓања:
  20.482
  Пол:
  Женски
  Ко духовен водач сум дома...шо и да кажам се крстат.
   
  На Luminary, Ahoy, *Amethyst* и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.213
  Допаѓања:
  5.676
  Море сите нека се носат у три лепе, се повеќе ги разбирам песните на ЛД пистолеро.. И ќе си напишам стих кој ме допира..

  Се сомневам во се деновиве
  се осеќам ко предаден,уништен навреден,
  а се тоа ќе помине
  за како карма да се врати кога најмногу ќе несакам, карактеристично за ум ко мојов несаглам..

  Губам љубов, а со неа губам мотив.. Листот со ветувања неисполнет под него мојот потпис..

  Преморени очи без солзи со поглед кон небото, се осеќам ко да сум тука веќе предолго.. се е преболно што тоа мора да го носиш на плеќите не знам како да спречиме за кого ли горат свеќите?
   
  На *Amethyst* и mal.ecka им се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.544
  Допаѓања:
  48.018
  Пол:
  Женски
  Ми се смачи да не можам да отидам никаде оти имам одговорност кон луѓе од ризична категорија дома, додека некои без совест се собираат по 10 души како сардини еден до друг. И после ковид. Епа ковид. И после огромна бројка заразени. Ризик. Епа ќе има. Колку ќеф ќе ми биде ако забранат движење за викенд, да не мрднете никаде. Оти подобро не заслужувате со тој мозок. :@
   
  На Mesmeric, tinka-mace, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Calla

  Calla Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  866
  Драги dm, нели мотото ви беше 'Тука сум човек, тука купувам'?
  Епа тогаш е*ати чуварите што ми дишат у врат небаре ќе стаам нешто у џеб. Ташната ја носам позади мене, а ако сакам и пола саат ќе се врткам и пробувам шминка, ок?!?!?!
   
  На JoanaS, christinnn и Regina.Phalange им се допаѓа ова.
 9. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  1.069
  Допаѓања:
  2.963
  Пол:
  Женски
  Која некултура, сешто да ти одело по земјата. И после здравјето се земало.
   
 10. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.511
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Кога ќе видам девојка како го користи зборот пи*ка или пу*ка за да обасни дека нешто е слабо. Ми иде да ја заврзам на некоја ракета и да ја лансирам во вселената. Добро толку ли немате две чисти? Правите да се срамувам и јас и сите нормални кои знаат да се ценат.
   
  На pictors и Mesmeric им се допаѓа ова.
 11. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.718
  Допаѓања:
  20.482
  Пол:
  Женски
  Од комплексот со висината добив болка во коленото јбг:swear:
   
 12. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.364
  Допаѓања:
  36.457
  Пол:
  Женски
  Што е премногу,премногу е...
  Кога ќе бидам раат?
   
 13. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  1.069
  Допаѓања:
  2.963
  Пол:
  Женски
  Така неодговорно, аууууу. :envy:
   
 14. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.718
  Допаѓања:
  20.482
  Пол:
  Женски
  Гнасен народ сме мајке ми...
  :swear:(wtf)
   
  На Ahoy, edna_malecka и pictors им се допаѓа ова.
 15. JoanaS

  JoanaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  2.822
  Пол:
  Женски
  За луѓе што си ја бараат кавгата и што провоцираат..само едно е јасно..се ќе ви се врати како бумеранг.
  Кој кому зло посакува и прави на глава му иде.
   
  На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.
 16. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.718
  Допаѓања:
  20.482
  Пол:
  Женски
  Нема љубов поќе меѓу луѓево еј.
  Само завист,љубомора,злоба,напади...
  Искреност,доверба и тие добрите работи ги знаете бе?
  Не ми е чудно,ама сепак грдо се осеќа чоек коќе е разочаран од неколку луѓе.
  Не знам дали вака беше точно ама мислам дека мајка Тереза еднаш рече:
  Најлошо е да си осамен меѓу многу луѓе.
  Во право била жената.....
  ....за жал:(
   
  На темјанушка му/ѝ се допаѓа ова.
 17. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.235
  Допаѓања:
  10.529
  Пол:
  Женски