1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Испукајте се

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 3 јуни 2010.

  1. steela.honey

    steela.honey Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2016
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    1.642
    Пол:
    Женски
    Тоа е со балканскиве мажи ама не се нервирај тешко е јас го имам поминато и тоа , затоа бори се за својата независност , најди начин да си почнеш со работа , ако се противи мажот ти кажи му епа како да функционирам без пари , ти не ми оставаш јас исто сум човек и имам свои потреби.
     
    На eliesaab и Hortenzija им се допаѓа ова.
  2. Hortenzija

    Hortenzija Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2019
    Пораки:
    1.515
    Допаѓања:
    13.639
    Пол:
    Женски
    Dzabe se e kazano dzabe ne vredi
     
  3. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.305
    Допаѓања:
    132.025
    Ццц жено, абе што створење си ти? Значи сериозно, толку проста, а за се имаш мислење. Не сакам да вреѓам, ама па ги поминуваш границите. Мислам се кажува ли тоа кога гледаш дека некој има мака и се плаши?! Поготово некој кој ти е крв?!
    Па мајката, старите луѓе кои живеат на село, кои имаат само основно образование подобро ќе се однесуваат бре... Значи сериозно сум запрепастена.

    Реков еднаш, не е убаво да се радуваш ако некој се нервира и не е убаво да посакуваш на некој нервози. Ама ете, секогаш кога ќе треснеш нешто зелено, за кратко кармата те поздравува и ти враќа.

    Значи, мислам дека е време да те стави некој кај што ти е местото. Сега, ние нема да сме тоа, ото фамилијарно не сме такви. Ама carma is a bitch и ти дојде "наследник" и ти враќа тебе се. Испадна онаа старата " Со свој камен по глава"...
     
  4. Peanut Butter

    Peanut Butter Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2021
    Пораки:
    1.929
    Допаѓања:
    17.497
    Пол:
    Женски
    Да се намочам во сите слоумоушн створења! Турни ме да кинисам! Глупи едни! Спиритуални биле, газот не знаат да си го избришат, барем ќутете и остајте тој шо знае да си ја брка работата.
     
  5. ¯\_(ツ)_/¯

    ¯\_(ツ)_/¯ Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2021
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    1.400
    Се лутам често повеќе на себе отколку на другите. Затоа што дозволувам да ме манипулираат и на секаков можен начин да дојдат до она кое го замислиле. Ама тоа е данокот кој го плаќаш кога си наивна личност.
     
    На Istata od vcera, KiT и hermosa им се допаѓа ова.
  6. **MajkaE **

    **MajkaE ** Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2020
    Пораки:
    250
    Допаѓања:
    298
    Пол:
    Женски
    Зошто ние жените секогаш сме понижувани и погазени од мажите и покрај сиот труд? До кога вака ;(:@:(
     
  7. ¯\_(ツ)_/¯

    ¯\_(ツ)_/¯ Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2021
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    1.400
    Зошто секогаш страдаат оние кои не заслужиле такво нешто?
     
    На Tih-ana, Осе, KiT и 2 други им се допаѓа ова.
  8. MARIA ; )

    MARIA ; ) Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    150
    Пол:
    Женски
    Ми треба одмoр ама онака вистински некаде ма море сонце вода плажа тишина...
    Ќе полудам веќе!
     
    На sunflowerlover, Осе, Patricija11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Ти одиш промет да им направиш, тие не работат среде работно време. На две места за две различни работи истото ми се случи во еден ден. Ни објаснување на вратите, ништо. Чудесии, чудесна земја. После држава сакате со вакви несериозни, неодговорни мрзи и сакате некој да ви ја сака.
     
  10. ¯\_(ツ)_/¯

    ¯\_(ツ)_/¯ Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2021
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    1.400
    Аман со комарциве пуздер ме направија. :doh:
     
    На sunflowerlover и Peanut Butter им се допаѓа ова.
  11. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Абе 4 дена ги чекаш со душа да излезеш од 4 ѕида, да излезеш од пекол, да однесеш дете на чист воздух. И ноќ пред тргнување маж ти фаќа стомачен вирус и откажуваш, мани 50 евра пропаднати. У тиииит све. Ќе си седам под клима сега и ќе се чудам од што ме боли глава, од климата или од нервоза. Само детево да не ми се заразило, ќе прежалам све :@:@:@:@:@:@:@
     
  12. ¯\_(ツ)_/¯

    ¯\_(ツ)_/¯ Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2021
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    1.400
    Најтешко е кога ќе падне ноќта. :headbang:
     
    На eliesaab и KiT им се допаѓа ова.
  13. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.305
    Допаѓања:
    132.025
    Да ти се плукнам во проклетите пари. Мизерија.
    А за некој ко мене, со тежок степен на OCD, за некој што сака да е средено, да е убаво, модерно ова е еднакво на мизерија.

    Толку многу проблеми прават проклетиве пари, аман. Ми се иде да продадеме и куќа и се, и да отидам во стан и тоа е што е. Ко проколната да сум во врска со оваа куќа, сериозно
     
    На hermosa и Nikolina35 им се допаѓа ова.
  14. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.305
    Допаѓања:
    132.025
    Од вакви ПРОСТАЦИ ко тебе си го мразам името. Да, прости луѓе сте. И иако ми е испод ниво ваков начин на говор, сепак толку многу знаете да ме пецнете и изнервирате што ми правите да ги заборавам манирите и културата. Џабе е се покрај вас. Немам зборови.
    И да, не сум јас некоја кучка па така да ми го менувате името. Не може на другите обраќање по име ко да се детенца некои, а мене ко некое куче.

    Искрено, ми побудивте чувства какви што не знаев дека имам. Лоши, грди чувства. Омраза, бес, лутина. А јас возвраќам само со култура. Проста сум и проста ќе си умрам.....
     
    На Milobebence, Аргентина * и Осе им се допаѓа ова.
  15. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Кога ќе се забрани гласна музика по куќи за свадби и др церемонии во сељачкава држава, евенезнам.

    ОК е, да слушаа Штраус, Чајковски, немаше да се бунам, ама, ама....овие за нив мислат дека се фудбалери.
     
    На Glowy и Осе им се допаѓа ова.
  16. Осе

    Осе Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2020
    Пораки:
    2.636
    Допаѓања:
    7.555
    Пол:
    Женски
    Ми се седнува и ми се плаче...
    Онака 2-3 саати да си поплачам..па 12 тина саати да поспијам без прекин и можда ќе се подоправам малку ..
     
    На IJAE, Snowflake92 и Bezobrazna01 им се допаѓа ова.
  17. IJAE

    IJAE Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    477
    Допаѓања:
    799
    Кучко една кучкосана, ме остави на цедило после толку месеци, 2 години ме лажеше:@тие твои лаги и оправдувања утре да ти се вратат ко бумеранг ништо убаво не ти посакувам зошто си најдволичната личност што сум ја запознала во животот.
    Денес сватив многу работи и одсега јас ќе бидам bitch-ot па после ќе молиш назад, ама не како ти што дозволи да живеам надевајќи се за се што ми направи ќе ти се врати!!!
     
    На Bezobrazna01 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.580
    Пол:
    Женски
    Значи извади го некогаш дечко ми од уста. Кога и да ме сретнеш, за дечко ми прашуваш. Дечко ти ова, дечко ти она. А со последново и ја претера, се надевам нема да те сретнам никогаш пак. Ако те сретнам, ќе се вртам на друга страна. Гони се. Не си интересен, напорен си и досаден. Сега веќе и крајно одбивен.
     
  19. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Затуцана алапача, low-IQ сељандура. :) Де се занесува дека придонела нешто повеќе од другите, де се кае што ништо не направила. Не се сеќава ни што зборува, ни како лаже. Излапена, од некој што го оговара цел град, а да може и цела држава, логички резон или да поврзува значења, не очекувај.
     
  20. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.086
    Допаѓања:
    11.244
    На некои луѓе Фејсбук им е најголемо животно достигнување.