1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Истанбулска невеста (Istanbullu gelin)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Sarence, 8 август 2017.

 1. Sarence

  Sarence Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  607
  ,5rgfSIE6r0eaaYSBMWZe6g.jpg Eдна прекрасна серија со нашата добро позната Нисан од серијата 'Повторно роден'

  Суреја е многу убава, сигурна млада девојка која пораснала како сирак. Фактот дека таа нема родители ја прави силна, и е подготвена да се справи дури и за навидум несовладливи предизвици на судбината. Нејзиниот живот радикално се промени кога таа го сретна Фарук - богат и харизматичен бизнисмен кој веќе ја освои при првата средба.Со оглед на тоа што Суреја пораснала во големиот град таа е модерна, убава и е пејачка ,а и Фарук иако малку постар остава впечаток на згоден. Сепак, и покрај тоа што има современ израз, тој е всушност еден богат човек што уште од детството е фрлен во рацете традицијата. Незнаејќи дека зад човекот со широки сваќања се крие роб на обичаите Суреја се согласи да се омажи за него. Како неговата сопруга, таа ги спакува работите и отиде во срцето на Анадолија, каде што се чини дека времето застанало. Истанбулската невеста прво ќе се соочи со г-ѓа Есма својата доминантна свекрва на која и се потчинети сите во огромната куќа. Таму се и проблематични браќа на Фарук.. Фикрет Осман и Мурат, тука е и јатрвата Ипек која сака да го заземи местото на Есма. Додека неговата сопруга се бори за своето место во вилата Фарук ќе треба да се справи со непријателот кој не го очекуваше .Како што поминува времето Суреја ќе биде целосно растргната меѓу традицијата и модерниот свет ...

  Пвата сезона заврши во јуни 2017.. Од септеври се очекува снимањето на втората сезона.
  Се надевам дека некоја од нашите телевизии ќе ја откупат оваа преубава серија

  16x9_istanbullu_gelin.jpg a569c864-ef02-4ee0-8cf3-43927400c377.jpg ,Jl7PAu2bs0KvKHtnYPteYAхх.jpg
   
  Последна измена од модератор: 8 август 2017
  На Tajnaotrovna, Milobebence, Bzaubzz.xy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Би требало да е интересна
  Ја немам гледано
  Но ја знам
  Но Фарук ќе испадне дека има дете на крајот на сезоната
  Тогаш суреја ќе дознае за тоа
  А Фарук ќе знае порано
  Снимани се само 16 епизоди од првата сезона
  Стар тв на официјалната страна има напишано од септември нова сезона
   
 3. Sarence

  Sarence Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  607
  Јас ја изгледав цела прва сезона и тоа кога ќе дознае Суреја за детето ќе биде многу тешка сцена..иначе и Фарук дозна скоро за детето, не знаеше од почетокот.
   
 4. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  А кога ќе улезе Суреја унатре и кога ќе го виде Фарук со детето и мајката на детето сцената е Уфффф
   
 5. Lozanoska

  Lozanoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  133
  Ја изгледав 1 сезона чекам да почнит 2 сезона од септември
   
 6. BabyStyle

  BabyStyle Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  8.955
  Кај ги гледате? Natabanu ги има?
   
 7. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  http://www.movtex.net/videos?c=200

  Eve ti ja cela 1va sezona
   
  На BabyStyle му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sarence

  Sarence Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  607
  на 15 септември доаааѓаа новата сезона ...едвај чекаам !!!
   
 9. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  I promoto za novata sezona e JAKO :D
   
 10. Sarence

  Sarence Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  607
  А и второто промо не е лошо ;)
   
 11. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Ne e ama prvoto e poubavo
   
 12. Sarence

  Sarence Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  607
  СЦЕНИШТЕ ВРВ!!:inlove:
   
  На teressa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. teressa

  teressa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  510
  Пол:
  Женски
  Леле преубава серија :inlove: едвај чекам 2-ра сезона да почне :D:D Само онаа Ипек колку ми е одвратна уфф -.-
   
  На AngIv му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sarence

  Sarence Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  607
  Почната е, се емитува секој петок на стар тв во 20ч по турско време, а 19ч по наше. Со превод епизодата ја има по некој ден до вторник најкасно..така мислам..
   
  На teressa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  По наше 18 и 30
   
 16. Sarence

  Sarence Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  607
 17. beauty007

  beauty007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2018
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  640
  Пол:
  Женски
  Каде може да се гледат новите епизоди со превод ?
   
 18. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  balkanje.com
   
  На beauty007 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. beauty007

  beauty007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2018
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  640
  Пол:
  Женски
  Фала ти
   
 20. elena005M

  elena005M Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  на youtube (balkon tim) ги има сите епизоди до сега што се излезени со српски превод