1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Историја

Дискусија во 'Образование' започната од SlAtKi4ka.SlAtKi4ka, 17 октомври 2012.

 1. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  ако има вакава тема бришете ја и линк ве молам
  Девојки ми треба нешто за Метаксова диктатура.По историја ни бараат.Ајде ве молам помош дали некој знае нешто?
  Благодарам однапред :*
   
 2. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
 3. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Од лани почнавме да учиме историја.Многу ми оди и имам мерак да учам.Интересен предмет е а и наставничката ни е интересна.Така да си го сакам и ценам за предмет...
   
 4. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Го сакам предметот и тоа многу.....интересен ми ее....
   
 5. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.262
  Пол:
  Женски
  Тој ми е еден од одмилените предмети. Уште од петто одделение ми оди добро. :)
   
 6. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.736
  Пол:
  Женски
  Интересен предмет за мене бидејќи сакам да знам за историјата на народите и светот.Во секој случај го сакам предметов.
   
 7. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.640
  Воопшто не го сакам предметов.
  Ама и професорите до сега што ми предавале, катил.
  Имаат вмешано прсти во мојава омраза, сигурна сум во тоа.

  Учиме за нешто што поминало, неможе да се врати.
  Многу крв, битки, убивања, лоши луѓе, желба за трон, тепачки за трон, малтретирање на луѓе, глад, жед, студ, омраза - негативно е се. Не ме интересира кој кого убил и за што, ме интересира кој на кого што му подарил, кој кого гушнал, кој кого насмеал.
   
 8. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  685
  Јас сакам историја,интересна ми е.Ама наставничкава моја не е нешто добра,строга е,не предава добро...А историја како историја си сакам :)
   
 9. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Предметов ми е омилен! :)
   
 10. Stylesh

  Stylesh Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Го сакам предметов, убав е и лесен...:)
   
 11. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.855
  Допаѓања:
  4.868
  Пол:
  Женски
  Го обожавам предметов,не го обожавам туку го сакам.Иако првиот професор што ми предаваше беше ептен строг и лош.А тоа што бараше многу знаење си беше друго.Ако не беше така,јас мислам дека никогаш немамаше да научам историја. :rofl: :rofl: Ептен лесен предмет за учење ми е,и да не земам книга да учам кога имам испрашување секогаш можам да кажам се' од она што сум го слушала на час. :rofl: :rofl:
   
 12. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  469
  Леле немате појма колку мразам да учам историја. Значи, сакам да слушам некој да ми раскажува, али да учам :x :x
  За полугодишна оценка наставничката испрашуваше, и јас со отворен учебник одговарав, не ме примети и ми стави 5. :D :rofl: :lol:
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 13. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Интересен е предметот.;)
   
 14. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.087
  Допаѓања:
  163.422
  Пол:
  Женски
  Исто :) Интересно е да читаш, ама да учиш... :@
   
 15. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  19.430
  Пол:
  Женски
  Професорката ни е мноогу досадна |( никој не ја сака
  амаа историја јас си учам многу :D
   
 16. VampireLover

  VampireLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  60
  Дали може некој да ми каже некои информации за ,,Европската визија за Македонија на Тодор Александров, Методија Шаторов-Шарло и Ванчо Михаилов,,. јас најдов малце ама ви се молам да ми помогнете. фала однапред :) :)
   
 17. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  883
  Допаѓања:
  1.749
  Пол:
  Женски
  Омилен предмет во школо ми е :)
   
 18. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555

  Воопшто не е лесен, кога треба да се учи! Инаку е многу интересен и убав, како што пишал во темава! :D
   
 19. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  по досаден предмет од историја амин..ич не ми се учи особено со тие годините тапанарка сум
   
 20. 3m43

  3m43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Наставникот ни е срце човек ама за предметот не мислам баш така :lol:. Ќе седнам дома ќе отворам книга и кога ќе ги видам тие ситни букви и куп години :tmi: ...
  Среќа секогаш 5ка ми става па не се замарам толку :lol: