1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Истрага на местото на злосторството (CSI)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од rainlover, 6 јули 2010.

 1. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  632
  Мојата омилена серија... скоро и да немам пропуштено епизода, само малку доцна почнаа да емитуваат, па се трудам да не заспијам :D

  Колку вие ја следите?
   
  На babaDara и nela.oh им се допаѓа ова.
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.452
  Пол:
  Женски
  Омилени ми се , ептен ги гледам. И на цд ги нарачував да ми ги симнат :)
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Многу се интересни, може многу да се научи од нив, но тешко седнувам пред телевизор да гледам нешто :?:
   
 4. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Една од моите омилени серии, штета што од нашиве телевизии само А1 ја емитува, па ја прекинуваат, па пак ја даваат, па еднаш неделно, па после два пати неделно... си играат играчки. Конкретно најмногу ја следам ЦСИ Мајами, Хорацио ми е симпатија :lol: :lol: Грд е, знам, ама има некоја харизма, штознам... интересен ми е. А од овие другиве Лас Вегас, Њујорк, не ги следам баш, не ми е тој филинг. Башка Мајами го сакам како град, па кога ќе дадат некоја сцена на плажа, зајдисонце, базени, забави, ти реков ми рече, буквално зајдувам :rofl:
   
  На CriminalMinds и nela.oh им се допаѓа ова.
 5. The.Fame.Monster

  The.Fame.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  25
  Штета што повеќе нема истарага на местото на злосторството - Мајами бидејки таа сезона ми е најомилена иначе и другите две(Њу Јорк и Лас Вегас) се закон ]:)
   
  На CriminalMinds му/ѝ се допаѓа ова.
 6. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  73
  ја обожавам, преубава серија :inlove: :inlove: :inlove:
   
 7. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  закон се сите цси а посебно нејви :)
   
 8. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Мојата најомилена серија. Штета што вака ја даваат, испомешано и ја прекинуваат. |(
  Најомилен град каде што се случуваат дејствата за мене Мајами, дефинитивно. По него Њу Јорк, и на крај најдосадно ми е Лас Вегас. :D
   
  На CriminalMinds му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.008
  Допаѓања:
  198.813
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам. Ги следам уште од самиот почеток, и немав пропуштено епизода до пред некое време, ама како што ги емитуваат на А1, сега да, сега не, денес порано, утре покасно, се ми се измеша. А да ги симнувам од нет, немам кога да седнам раат да ги изгледам. Инаку, на прво место ги ставам Лас Вегас, после нив Њујорк, и на крајот Мајами. Ама сите ги гледам. Додуша, Лас Вегас не ми се истите без Гил Грисом (т.е Вилијам Питерсен), ама веројатно морал да си оди од серијата |( . Интересно ми беше и кога на предавањата по судска медицина со професорите (особено со проф. Чакар) ќе ги разгледувавме некои од епизодите, т.е доказите од обдукциите - појасни ни стануваа некои работи :)
   
 10. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  CSI Мајами ми е нај закон.
   
  На CriminalMinds му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Не пропуштав епизода... ама како што рече Анат, овие на А1 кога даваат - кога не, па менуваат термини... |(
   
 12. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Ооохх ги обожавам!Браво за темата :clap: Омилена ми е CSI Мајами...Само дај да потпишеме петиција за тоа термините,да не ни ги менуваат :lol: :lol: Без разлика кога и да ги даваат,јас ќе си ги гледам :inlove: :inlove:
   
  На CriminalMinds му/ѝ се допаѓа ова.
 13. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  женски баш ми текна на нешто
  имаше епизода не ми текнува баш али знам дека се работеше за некое убиство и во истрага за истото испадна нешто као ќерка и татко си се допишувале преку нет цело време со никови :lol: испадна некоја си сајбер романса се затрескале еден во друг без да знаат кои се во реалниот живот ..вас дали некогаш ви паднало на памет дека на форумов можеби разменуваме интимни приблеми и размислувања со некој близок без да знаеме за тоа :?: :!: ?
   
 14. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  И мене ми е од омилените филмој и баш е интересен и дури со една другарка од шо го гледаме премногу си прајме филмчинја дека детективи и ние некогаш ке бидиме ....еххх соној нашии :wasntme: :lol:
   
 15. IvanaIvanchica

  IvanaIvanchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  82
  Ги обожавам сите сезони, а најомилени дефинитивно ми се Las Vegas :) Ги следам секогаш кога не заспивам порано, зашто почнаа малце покасно да ги даваат :lol:
   
 16. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Обожавам крими серии, а посебно оваа ми беше омилена.
  Порано постојано ги гледав, не испуштав епизода, ама сега никако да ги начекам- мислев дека веќе не ги даваат. Девојки ќе сакате ли да ми кажете кога се сега термините на серијата?
   
 17. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  :clap: :clap: :clap: Браво за темаава. Нон стоп ги гледав просто ги обожавааам. Најомилена ми CSI Miami. Колку само добри муабети вади овој главиот што им е. :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  На CriminalMinds му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Никогаш нема да ми стане досадна серијата, колку пати сум гледала репризи ехехехееее :D Најдобра ми е ЦСИ Њујорк.
   
  На BV87 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  Омилената моја серија :inlove: Не ја пропуштам. Какви Шекерезади , каква Бандини , Гумуш :rofl: и незнам какви не други |( неможам да ги смислам турските и шпанските серии .
  Ама затоа пак серии од типот на CSI редовно гледам 8)
   
 20. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  6.747
  Пол:
  Женски
  Порано не пропуштав епизода,беа редовни.Сега кога го даваат кога не.Интересна серија,има што да се научи.
  Најубава ми е Лас Вегас-коа бев помала имаше двајца од таму што ми беа симпатија :lol: ,после тоа следува Њујорк,па Мајами ми е некако тепа не знам зошто. :)