Истражување на пазарот

Дискусија во 'На работното место' започната од ModernMuse, 29 март 2017.

 1. ModernMuse

  ModernMuse Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки,

  На речиси сите нас некогаш во кариерата ни е потребно да изработиме истражување на пазарот. Би сакала тука да споделуваме искуства, методи, анализи... Форумов со големата бројка на членови исто така може да ни помогне во согледувањето на јавното мислење за одредена работа.

  Во прилог ви оставам анкета која би Ви била благодарна ако ја пополните, ќе Ви одземе неколку минути, а може да промени многу во општеството на долгорочен план...

  Ви благодарам.

  https://docs.google.com/forms/d/1Tsc8rB7KjxX4D_CIF6DBhTknOYKnHHUY2Oqsfn01TDE/edit