1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Исхрана во бременоста

Дискусија во 'Канта' започната од volsebna, 18 октомври 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  805
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите нови и стари трудници, барав, но не најдов ваква тема, ако има оваа избришете ја, има некои дебати за исхраната кај трудниците во темата „труднички муабети“, но сакав да има посебна тема каде ке зборуваме за тоа што и колку треба да се јаде во текот на бременоста, дали го оправдувате тоа „јади за двајца“, дали мислите треба да се јаде покалорична храна, или постојано свежи сокови, која храна ви создава потешкотии во варењето или гадење... поздрав до сите и имајте лесна бременост
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.688
  Допаѓања:
  64.989
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.