1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Исхрана според хороскопскиот знак

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од gami, 26 декември 2010.

  1. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    За колачињата би се сложила до некаде, но не ми се задолжителни. Тестенини не јадам, не сум ни јадела некогаш, освен тортелини кои ги приготвувам ако сум ептен гладна а немам ништо друго дома. Бел леб не јадам исто така, многу многу ретко. :)
     
  2. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    Рак

    Ова се многу емотивни луѓе на кои уживањето во храната им е само еден начин да се справат со бурните чувства. Поголемиот дел од Раковите тагата ја надминуваат со храна, но бидејќи многу лесно се здебелуваат, треба помалку да јадат леб и благо, а повеќе зеленчук и овошје. Со голема љубов собираат стари семејни рецепти и внимателно ги запишуваат.

    :D :D ова е точно
     
  3. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    лелеее колку е само точно за водолија бар мене ми погодиле :)
     
  4. emma-chan

    emma-chan Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    9
    многу сакам зачинета храна, не сум љубител на место (исклучок риба) и секогаш претерувам кога ставам зачини во храната
     
  5. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Овен:Ова е се точно за мене :D Толку јадам зачинена храна а знам дека ќе ми штети :D
     
  6. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.111
    Лав сум и јадам во дослух со потребата на еден лав :)

    Мераклија за добро подготвено месо, деликатеси, канапеа, мини залчиња, добро вино, гурманлукот мислам дека ми излегува низ ушите.
    Особено кога одам некаде кај што има повеќе видови храна, од се’ потчепнувам, вкусувам, спојувам, комбинирам. На роденденот на фирмата ми, се изнамцкав лепчиња со тврдо сирење и смокви, макарони со вргањ и лут сос... Вкусови што ти го играат непцето бреј.
    И да, си бев дебела ем среќна еден период кога уживав во фаст фудови и палачинки. Сакам нездрава храна, го сакам чувството на мрсен комбиниран од Седмица, на пилешко со кари и компир од Шеф, благодетот од изеден Сникерс во 5 сабајле...

    За мене јадењето, храната, е ритуал, дар. И така и се однесувам со неа, како да ми ја крепи душата.
     
    На LuisRoyo и sesilija им се допаѓа ова.
  7. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276

    Точно од збор до збор :!: :)

    Сега го прочитав и ова, и морам да се повторам дека е точно во целост и останав ваква :o
     
  8. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Пааа.. :) како за јарец... до некаде би јас традиционална да, би јас пити и слични тесто чудесии од храна, но многу традиција во храна па и не сосема. За ново?!? Охо, не само што сакам да пробам се што некој фино се помачил да ми го киднапира окото во чинија па да не се одлепам од тој агол на масата, но и самата сакам да експериментирам. Од коа извишив доволно да го гледам дното на тенџерето дур е на оган само и тоа правам. Среќа дома ми си имам глувчиња за проба, па фино мене ми некако што знам. Зачини лов дем а лот. Мехикана, еспањола, чајна кичен би ја би се ... само нека не е нешто што во каква и да е вода плива. Но грациас де нада. А, да здрава по отколку нездрава. Имам само определени денови кои се реткост кога пржам компири и лапам дур се пржат да. Хамбургер два пати во година дали јадам... е сега пица и се тоа тестесто веќе кажав нека не ми замириса од рерна... топам со поглед.
     
  9. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Точно е се. Вегетаријанка сум и цела исхрана ми е од месени работи и тестенини.
    Леб јадам многу (ко ќе е топол и така го јадам без ништо :D )
    И денот неможи да помини без да каснам нешто благо.
     
  10. agirl17

    agirl17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    за рак не ми погодија мене. јас сум рак во хороскоп и не е точно дека раковите лесно се здебелуваат. обожавам да јадам калорична зачинета храна и чоколатца и торти од најкалоричните, а ништо од тоа не се одразува лошо на моето тело :D
     
  11. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    вистина е, многу сакам да експериментирам, и пак сум многу слаба -.-
    И немам проблем со желудникот, никаков проблем немам :)
     
  12. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Мене па не ми погодија, за јарец :shake:
    претежно се хранат здраво?? ахахахах во ред :D :D
     
  13. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Мене ми е скоро се погодено, многу сакам зачинета храна со силен, впечатлив вкус. Сакам месо и италијанска кујна (тестенини). Инаку умерена сум во исхраната, знам кога треба да престанам и знам што не треба да јадам, ете само тоа не е баш погодено. :D
     
  14. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Девица

    Опседнатоста со здравјето се рефлектира и во нивниот однос кон храната, па така секоја вистинска Девица знае кој производ колку витамини, минерали и калории содржи. Правилната исхрана им е исклучително важна, бидејќи со внесувањето на здрава храна го зачувуваат своето здравје.

    Погодено. :)
     
  15. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    И нормално ништо од ракот речиси не ми е погодено. Јес да кога сум нервозна јадам често, али некад од нервоза не ни јадам. Јадам зеленчук и овошје, али ја и рецепти? Ма јок никаква комбинација :lol:
    Вагата како подзнак ми е повеќе погодена. Се би дала за чоколадо, торта и колачи :wasntme: А месо, салати па и риба мњааааам секој ден би јадела, леб и онака не сакам многу. А и да освен вкус многу сакам се убаво да ми е сервирано и многу внимавам на тоа :)
     
  16. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    леле PAK ама кога сум нервозна не јадам ич, тотално ми се губи апетитот не сум емоционален јадач :whew:
    инаку за рецепти не собирам, а дека раковите брзо се дебелеат тоа да, зашто имаат проблематични стомаци :)
     
  17. budal4e

    budal4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    10
    баш е точно за водолија
     
  18. pepelashka.20

    pepelashka.20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    18
    Рак :) точно е...кога сум разочарана морам 1 чоколада обавезно :rofl: и имам тетратка со рецепти :)
     
  19. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    хаххахахах вистина (за девицата)
     
  20. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    ВАГАА :)
    Се е вистина хахаха :) И да сум прејаена да знам дека има нешто благо одма рипам и цело го јадам .. се давам у благо :D