1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Исхрана според хороскопскиот знак

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од gami, 26 декември 2010.

  1. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Рак

    Ова се многу емотивни луѓе на кои уживањето во храната им е само еден начин да се справат со бурните чувства. Поголемиот дел од Раковите тагата ја надминуваат со храна, но бидејќи многу лесно се здебелуваат, треба помалку да јадат леб и благо, а повеќе зеленчук и овошје. Со голема љубов собираат стари семејни рецепти и внимателно ги запишуваат

    кога сум тазна благо е спасот не е вазно дали се колачиња, чоколадо, крофнички вазно да е благо
    и да јадам зеленчук и овошје :D
    а за рецепти имам неколку тетратки од повозрасните :)
     
  2. minne-mouse

    minne-mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    536
    Девица

    Опседнатоста со здравјето се рефлектира и во нивниот однос кон храната, па така секоја вистинска Девица знае кој производ колку витамини, минерали и калории содржи. Правилната исхрана им е исклучително важна, бидејќи со внесувањето на здрава храна го зачувуваат своето здравје.

    Точно од а до ш :P
     
  3. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Вага

    Најголемиот сладокусец во зодијакот, се развеселува при самата помисла на некои вкусни колачи. Најмногу уживаат во чоколадо, кремасти колачи и торти, а секогаш ги избегнуваат овошјето и зеленчукот. Ваквиот начин на исхрана е главната причина што поголемиот број Ваги водат битка со вишокот килограми. Вагите уживаат и во фина храна, како риба, месо и разни салати, а најважно им е покрај добриот вкус и убав изглед на храната.

    Фатална грешка !
    -Најмногу уживам во пица ,па тек после чоколадо,
    -Овошје и зеленчук конзумирам дури ми собира желудникот и никако не ги избегнувам,
    -Битката со килограмите одамна е надмината,
    -Мразам риба ,сакам свинско,стек и плескавици
    -Гајле ми е за изгледот ,ако не ми е погоден рецептот :lol:

    Повеќе ми одговара она за Овен .
     
  4. crnobelisvet

    crnobelisvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    6
    Лав

    Поради тоа што кон се се однесуваат снобовски, сличен пристап имаат и кон храната. Кога би можеле секој ден би уживале во кавијар, шампањ... но во поголем број случаи мораат да се задоволат со фина риба и малку поскапи вина. Со големо задоволство јадат канапе, брускети и слична храни со отмено име, а жедта за слатки ја задоволуваат со овошни колачи.



    Во никој случај не се однесувам снобовски,а за хранаат точно е сакам кавијар,риба,колачи и скапи вина {многу се убави}
     
  5. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    За вага се е точно само што немам проблеми со вишокот килограми :D
     
  6. liliput22

    liliput22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    380
    Пол:
    Женски
    Јарец

    За овој знак карактеристична е љубовта кон традиционалното, па така Јарецот ужива во стари и испробани јадења кои со генерации се подготвуваат во нивниот дом. Важни им се квалитетот и умереноста, затоа најчесто консумираат здрава храна.

    хаха колку е само точно барем за мене обожавам традиционални и испробани јадења поготово тавче-гравче и риба како што знае да ги направи мајками и затоа си немам цел живот проблем со килограмите :clap:
     
  7. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    Бик

    Најголемиот зодијачки гурман вистински ужива во секој залак. Важно им е храната да е вкусна и добро приготвена, а бидејќи се естети, посебно внимание посветуваат и на декорацијата. Не внимаваат претерано на здравата исхрана, а на нивното мени преовладуваат тестенините, белиот леб и различни колачи.


    од збор со збор се е точно ххиххихи
     
  8. i.am.me

    i.am.me Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    127
    Уште еднаш не ми е погодено... И аман со хороскопиве, за што се не ќе измислат! :?:
     
  9. sugar

    sugar Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    67
    Се е вистина освен делот дека си имаат проблем со вишокот килограми.Јас го немам тој проблем,барем не засега. :) И тоа дека избегнуваат овошје.
     
  10. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.514
    Допаѓања:
    2.158
    Исто :)
     
  11. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    за рак е преточно.! :x
     
  12. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Близнаци

    Не важат за претерано страсни личности, а таков е и нивниот однос спрема храната. Таа им претставува само нешто со што можат да преживеат и во неа не пронаоѓаат никакво задоволство. Токму со овој став можат да се пофалат со витка линија и помлад изглед на кој многумина им завидуваат


    Па и не ми е баш погодено. И те какво задоволство пронаоѓам во храната :$ Некогаш кога сум ептен гладна онака кога ќе си направам нешто со мерак си го јадам и тоооолку уживам во јадењето што тоа е чудо едно :lol: А што е уште почудно ништо не ми се фаќа :D Никој не би рекол дека јадам толку многу :D
     
  13. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.510
    Допаѓања:
    144.228
    Бик

    Најголемиот зодијачки гурман вистински ужива во секој залак. Важно им е храната да е вкусна и добро приготвена, а бидејќи се естети, посебно внимание посветуваат и на декорацијата. Не внимаваат претерано на здравата исхрана, а на нивното мени преовладуваат тестенините, белиот леб и различни колачи.


    Не сум некој голем гурман, тоа се познава по мене. :lol: А се друго ми е погодено. :D
     
  14. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Бик сум во хороскоп и најповеќе што мразам е тоа шт ние биковите не можеме да одолееме на храната и да вистина се е погодено а за колачи не ми е погодено само бидеќи не јадам блааго :)
     
  15. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
     
  16. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    ова многу точно ..леле ]:)
     
  17. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Точно, поточно здравје. Само фала Богу па имам брз метаболизам па имам само 2-3 килца вишок иначе ко што си јадам да имав другачиј метаболизам ќе имав 20-30 кила вишок не 2-3 :rofl: .
     
  18. annie.bt.97

    annie.bt.97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    17
    ТОЧНО
     
  19. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    пу бе :D
    бравос!
     
  20. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Не е вистина( барем за мене) дека тагата ја наминуваме со храна, а дека лесно се здебелуваме-точно!Леб не јадам ич ама јадам благо а јадам и зеленчук и овошје. а и точно е тоа за рецептите. :)