1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Исхрана според хороскопскиот знак

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од gami, 26 декември 2010.

  1. LuisRoyo

    LuisRoyo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    12
    бре не сме толкави снобови, дај што ќе дадеш не бирам :D :D :D јако гурманче сум..не мора да е кавијар а ни риба нека биде гирцееееееее ммммммммммммммм нека теече цаѕики од сите страни лом да се направам јадејќи го..мирисот у коска да ми влезе!
    а да и онака еден свежо исцеден сок од пРотокал!
    за чоколадните колачи accepted лигњи сакам бре се давам! вино..не сум по алкохолот така да не знам да процена добро лошо вино..така да вистина е сакам квалитетна ВКУСНА скапа..храна..но има и прилики-ИСКЛУЧОЦИ.кои се чести хиихих..
    за ракот..имам 3 рака дома..никој од нив не ни јаде леб..а не се ни здебелува богами.!! :D :jealous:
    се зезам..се знае who's thA boss :P :P
     

    Прикачени фајлови:

    • GyroBig.gif
      GyroBig.gif
      Големина на фајлот:
      89,8 KB
      Прегледи:
      143
  2. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    Најголемиот сладокусец во зодијакот, се развеселува при самата помисла на некои вкусни колачи. Најмногу уживаат во чоколадо, кремасти колачи и торти, а секогаш ги избегнуваат овошјето и зеленчукот. Ваквиот начин на исхрана е главната причина што поголемиот број Ваги водат битка со вишокот килограми. Вагите уживаат и во фина храна, како риба, месо и разни салати, а најважно им е покрај добриот вкус и убав изглед на храната.
    Воопшто не избегнувам зеленчук а пак овошје ич,голема љубителка сум на овошјето. :)
     
  3. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јас сум јарец и си се пронајдов. Сакам здрава храна, но понекогаш знам да си каснам и хот дог ,сендвич :$ :$
     
  4. wild.child15

    wild.child15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    13
    Ја сум вага и на почетокот за благите, чоколадото и тортите е точно.Поголем опсесивец по чоколадо од мене нема.Но за зеленчукот и овошјето нема врска.Цело лето сум само на овошје. :D
     
  5. lovelost

    lovelost Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    15
    Баш не ми е погодено.. :) :) не сум по месото воопшто ... мене ми дај бре колачиња, чоколади, сладолед торити, одма лом ги правам :D :D :D
     
  6. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Си се пронајдов и јас-Шкорпија :)
     
    На Special.Someone му/ѝ се допаѓа ова.
  7. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Рак

    Ова се многу емотивни луѓе на кои уживањето во храната им е само еден начин да се справат со бурните чувства. Поголемиот дел од Раковите тагата ја надминуваат со храна, но бидејќи многу лесно се здебелуваат, треба помалку да јадат леб и благо, а повеќе зеленчук и овошје. Со голема љубов собираат стари семејни рецепти и внимателно ги запишуваат.


    Има ли потреба да кажам дека се е точно?? 8) Само што тагата јас би ја заменила со досадата... :(
     
  8. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Точно! :nod:

    Во последно почна се помалку да ми претставува задоволство,се помалку јадам. :|
     
  9. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Точно е :D. Само тоа дека сум најголемиот гурман не би рекла дека е точно за мене. Многу повеќе јадења има што не ги не јадам, отколку тие што ги јадам.
     
  10. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    охохоооо шкорпијаааа ми ја погоди
    месо обожавам ама да е чисто без мрсно тестениини уфффф ги обожавам иначе денес за ручек тестенини :D и компиррр уф како го сакам кога ке му наваламм :lol: а за сосови и зачини па зачини не до толку ама сосови сакам да еспериментирам :)
     
  11. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    ништоо ама ништоо не е точно :shake: , барем за мене, обожавам овошје а воопшто не уживам во чоколадо , a вишок килограми..ах камо да ги имав
     
  12. millagros

    millagros Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    5
    srelec i bash e tocnoo
     
  13. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.401
    Тууу, мислев ќе прочитам што и како јадам или не јадам, а они ми викаат лесно се дебелеам и да не претерувам со леб и благо.
    Е на чело да не ми пишува??? :D
     
  14. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    точно ;)
     
  15. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.501
    Допаѓања:
    1.583
    Погодено ми ее-шкорпија :)
    Месо, тестенини обожавам а и компир само ако е пржен. Зачини доколку можам би ставала во секое јадење мммм
     
  16. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    Овен

    Овните се познати по нивната љубов кон црвеното месо и генерално јадат премногу зачинета храна. Најомилено им е се што јадат во големи количини да го посипат со некој зачинет сос, и не го намалуваат, дури и кога знаат дека тоа ќе им штети.

    Не прифаќам ручек без месо :D обожавам зачинета храна колку и да е зачинето некое јадење мене ми е малце и си доставам зачин.

    Морам да дополнам дека ние овните сме големи гурмани и обожаваме да јадеме
     
  17. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    Јарец

    За овој знак карактеристична е љубовта кон традиционалното, па така Јарецот ужива во стари и испробани јадења кои со генерации се подготвуваат во нивниот дом. Важни им се квалитетот и умереноста, затоа најчесто консумираат здрава храна.

    ...

    Не, не.
    Каква умереност човече..
    И за жал не консумирам здрава храна често, темпото не ми дозволува колку и да се трудам.
     
  18. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Ај агри...
     
  19. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652

    Брате ич, ама ИЧ не е точно. Морска храна од дно на душа мразам. Какви лигњи, какви сипи?! Давај ваму гравчето! :^) :D
    Ама затоа последното поточно не може да биде. :tmi:
     
  20. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Нешто најточно !! :!: