1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Исчезнати лица

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од friendy, 4 август 2017.

 1. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.610
  Допаѓања:
  31.037
  Пол:
  Женски
  Се надевам дека е добро и дека сега веќе сигурно е дома.


  Исчезнат е 16 годишен тинејџер Лука Божиновски кој е британски државјанин, на гости кај своите роднини во Скопје.
  luka-1-640x569.jpg
  Лука последен пат е виден вчера кога излегол од својот дом во непознат правец и му се губи секоја трага.
  Има 16 години, висок е 180 сантиметри, тежок 65 килограми.
  Ги носи истите патики и бермуди како на оваа фотографија. Има карактеристична лузна на главата во косата која може да се види исто така на претходната фотографија.
  luka.jpg
  Последен пат е виден околу 1 часот и 30 минути по полноќ во населбата Даме Груев. Случајот е пријавен во полиција која интезивно трага по малолетникот.

  Семејството апелира секој кој ќе го види да им се јави на следните телефони

  075-689-067 Зоран
  078-313-154 Марина

  http://www.vrabotuvanje.com.mk/news/HRONIKA/ISCEZNA_momce_od_skopje
   
  Последна измена: 4 август 2017
 2. Nalutena1

  Nalutena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  1.759
  Пол:
  Женски
  Jas procitav deka veke go nasle i mnogu bil uplasen drugo nikakvo objasnuvanje ne dale.
  Dali bil so drugari, kindapiran, pijan...nisto ne pisale
   
  На Cinderfakinrella, friendy и "Zoki" им се допаѓа ова.
 3. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.610
  Допаѓања:
  31.037
  Пол:
  Женски
  Ме радува дека го нашле.:)
   
  На teteks и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
 4. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.610
  Допаѓања:
  31.037
  Пол:
  Женски
  На ден 05.10.2017 година(четврток) околу 11:30 часот за последен пат е видено лицето во Охридска Банка Експозитура Струмица.
  Лицето е пријавено за изчезнато и Ве молам секој кој има било каква информација да го контактира бројот 072 215 490.
  Ве молам за споделување на постот!!!!!!
  22154729_10155327510282639_9139554525087189216_n.jpg 22221620_10155327510392639_6971695613640460262_n.jpg
   

  Прикачени фајлови:

  На parksey му/ѝ се допаѓа ова.
 5. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.610
  Допаѓања:
  31.037
  Пол:
  Женски
 6. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.610
  Допаѓања:
  31.037
  Пол:
  Женски
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.417
  Допаѓања:
  271.933
  Пол:
  Женски
 8. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  5.071
  Допаѓања:
  25.147
  Пол:
  Женски
  Само што прочитав и јас. Многу ми е жал, голем број луѓе се вклучија во барањето како што читав вчера, се надевав дека ќе ја пронајдат брзо. :( Нека почива во мир.
   
  На joy1 и Asistentkа им се допаѓа ова.
 9. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.610
  Допаѓања:
  31.037
  Пол:
  Женски
  @joy1 Жално, се гледа дека била добра душа.
   
  На joy1 и Asistentkа им се допаѓа ова.
 10. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  2.501
  Допаѓања:
  10.731
  Пол:
  Женски
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10219616959550798&set=pcb.10219616951310592&type=3&theater

  VE MOLAM ZA VNIMANIE SITE STO STE OD SKOPJE!
  Isceznat e sinot na Roger Iliev Zoran. Zoran i negovoto semejstvo se vo Avstralija za zal i ne mozat nisto da napravat od tamu! Zatoa ovoj apel e do site nas od Skopje! Ostavete se i pocnete da go barate David! Pocnete od Vardar, kejot na Vardar okulu Aerodrom, okolnite parkovi vo Aerodrom i da go prevrtime celo Skopje! Ve molam, urgentno e, mozebi od nas zavisi se vo momentov!
  Deckoto za zal bil vo depresija vo posledeniov period. Isceznat e od utrinava od 10:00 vo naselba Aerodrom! Prijaveno e vo policija, no spored zakonite policijata ke ceka da izminat 24 casa! Zatoa ke mora da reagirame site nie VEDNAS!
  Da staneme site i da ja pocneme potragava! Mu trebame na semejstvoto!
  P.S. Ne go voznemiruvajte semejstvoto nepotrebno, osven ako nemame sigurna informacija ve molam!
  Dokolku imame nekoe info javete na 071229903 ili 075363665.
   
 11. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Добро луѓе каде е Марија од струмичко Босилово? :( ...
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.496
  Допаѓања:
  301.608
  Нема ден да не се прашам и јас:(
  Веќе престанав да размисчувам наивно дека си заминала.
  Ако е бремена и ако има тригодишно дете, од камен да беше ќе попуштеше и ќе се вратеше:(.
  Читам и слушам шпекулации.
  Неубави.
  Колку е точно, незнам.
   
  На H.VAGA, LiliBoz и Keanu_R.Wick им се допаѓа ова.
 13. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.675
  Допаѓања:
  2.951
  Пол:
  Машки
  Какви шпекулации? :worried:
   
 14. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  За ова мислиш? Ако е ова точно, не знам стварно...

  https://faktor.mk/marija-imala-seme...vrdi-koleshka-so-koja-rabotela-vo-shvajcarija
   
 15. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.496
  Допаѓања:
  301.608
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Ако е достапна, здрава и жива, од МВР не би објавиле нејзини податоци дека исчезнала. Значи, не е во Швајцарија. Излегла утрото без телефон и паричник и толку. Мене тоа ми изгледа или како бегање од домот каде живеела или како да е избркана после некои кавги па во афект избегала без да зема предмети.

  Не сакам да сум во право, но... :'(
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Suhan

  Suhan Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2020
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  415
  Пол:
  Женски
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.367
  Допаѓања:
  133.562
  Пол:
  Женски
  Каде?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Suhan

  Suhan Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2020
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  415
  Пол:
  Женски
  Bila.vo Svajcarija ..a kako stigna do tamu e prasajne
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 20. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.429
  Допаѓања:
  132.731
  Од каде се овие информации?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.