1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Италијански песни

Дискусија во 'Музика' започната од Doberman, 24 април 2011.

 1. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Дали слушате Италијански песни и кои ви се омилени песни и пејачи ? :)

  Јас ја обожавам италијанската музика, а омилена италијанска пејачка ми е Лаура Паусини.
  Ова се моите 2 омилени песни од Лаура Паусини.

  La Prospettiva Di Me
  http://www.youtube.com/watch?v=uciQhqwEctI

  E Ritorno Da Te
  http://www.youtube.com/watch?v=hHKeinzq6U4
   
  На semy, sesilija и LivingGlam им се допаѓа ова.
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
 3. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
 4. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Ме зарази со песнава, иако прв пат ја слушам. :$
   
 5. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
 6. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
  Слушам италијанска музика,ма се што е италијанско обожавам :D :rofl: :inlove: :D
  Најчесто ги слушам Ерос Рамацоти,Лаура Паусини,Андреа Бочели,Нек,Тицијано Феро.
   
  На Someonespecial и ludoto19 им се допаѓа ова.
 7. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
 8. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  На Jay-jay, Someonespecial и sesilija им се допаѓа ова.
 9. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Баш ми е мило што ти се допадна песната :) и јас исто така се заразив со песната E ritorno da te кога прв пат ја слушнав.
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  http://www.youtube.com/watch?v=EkjoCMvc-lI
  Nina Zilli - 50mila ft. Giuliano Palma последна италијанска песна што ми се допадна, а убави ми се и песните од Лаура Паусини
   
  На Shopaholic му/ѝ се допаѓа ова.
 12. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.597
  Допаѓања:
  23.326
  Пол:
  Женски
  Обожавам италијанска музика, секој ден ја слушам.
  Еве нешто од мојата омилена листа на италијански песни.

  Ќе следи и надополнување заради ограничувањето на бројот на веб адреси. :wasntme:


  http://www.youtube.com/watch?v=VR4wG2_2XiI
  http://www.youtube.com/watch?v=ZVX5L1oZ-JA
  http://www.youtube.com/watch?v=bMnswqHzzOk
  http://www.youtube.com/watch?v=FpOEN93LX-E
  http://www.youtube.com/watch?v=rpRAQiOoZQE
   
 13. imorena

  imorena Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  3.199
  Пол:
  Женски
  На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
 14. BabyD0ll

  BabyD0ll Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  8.328
  Пол:
  Женски
 15. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  Eros Ramazzotti - Un anti modi pace ... многу убава песна, а и сите останати му се добри
   
 16. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  548
 17. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
 18. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  218
  Обожавам италијански песни.....не знам италијански, па затоа прво текстот прво оди на транслејт, секако, ако музиката е примамлива :)
  Ерос ми е прв на листата, човеков е прекрасен, ме опушта, смирува ....

  http://www.youtube.com/watch?v=clquk7uEoKk

  http://www.youtube.com/watch?v=bThSI666jJY

  http://www.youtube.com/watch?v=ssqDgVDb-xA

  најпрекрасна !

  http://www.youtube.com/watch?v=x4zrVkJaZXo
   
 19. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  170
  Ова е најубавата и моја омилена песна од Ерос. Прекрасна е. Ја обожавам. Особено рефренот.
  И го сакам човеков. :inlove: :inlove: :inlove: Сите песни му се убави.

  http://www.youtube.com/watch?v=CCGAYFOmMjY
   
 20. ladymilion

  ladymilion Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  27