1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Итно! Прашања за здравјето на децата

Дискусија во 'Дете' започната од RainBow, 29 декември 2018.

  1. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.975
    Допаѓања:
    39.437
    Пол:
    Женски
    Мислам дека проблемот е што малку ти спие и станува хиперактивен од премор. Еден саат во ден и легнување после 9 не е баш идеално заспивање. Знам дека е топло за порано да ги шеташ, ама шетајте сабајле, легни го накај 8-8:30 најдоцна.
    Моево кога е преморено и кога ќе заспие многу касно, цела ноќе се буди со вриштење, не спие мирно и станува рано сабајле со плачење. Ете денес бевме на гости и за кратко му се помести ноќната рутина ама џабе што е кратко он веќе се расони и не можев до 11 да го заспијам(заспива во 8:30) побудале низ дома, на крај со плачење и тепање по мене заспа, ете до сега се разбуди 4 пати и никако не зацврстува, јас веќе не можам ни да заспијам сто пати ме разбуди.
    Евентуално можеш да провериш да не го боли нешто, а и од комарците дефинитивно се буди, пошто знам по моево кога е многу искасан се нервира и плаче.
    Ама дефинитивно кога има добра дремка и заспива на време и не е преморен, спие како бајче.