Итно е потребна крв од крвна група АБ+

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Miss.Sweet, 5 септември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Miss.Sweet

  Miss.Sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  987
  Допаѓања:
  4.406
  Феминки,
  Потребна е крв од групата АБ+ за лекување на 11 годишно девојче кое боледува од леукемија :(
  Потребна е стриктно крв од крвна група АБ+.

  Ве молам пријавете се на тел: 072/226-104 или пак раширете ја вестта.
  Бидете хумани и спасете го животот на едно мало девојче.

  Едит: Собрано е доволно крв, благодарност до сите кои помогнале. :)
   
  На LittlePinky, krusevcanka, butterfly33 и 2 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.