1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Итно слабеење- 3 килограми за 3 дена

Дискусија во 'Диети' започната од sadgirl21, 8 мај 2014.

 1. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.357
  Допаѓања:
  8.478
  Диетата се спроведува за 2-3 дена.

  Потребни одредби за 1 ден :
  200 гр урда нискомаслена
  200 гр печени црвени пиперки
  1 кг. јаболка
  2 бисквити
  чубрица, црн пипер, или лук

  појадок:
  2 бисквити
  100 гр урда се мешаат убаво со 100 гр сецкани пиперки и зачини. Смесата може да се намачка
  на пексимитот.

  Чај или кафе без шеќер

  Втор појадок :
  Јаболко (може рендано)
  Чај без шеќер

  ручек:
  100 гр урда и 100 гр сецкани пиперки (може да се мешаат и да се додаваат зачини)
  30 минути подоцна едно јаболко

  Ужина:
  2 јаболка

  вечера:
  јаболко
  Јај или ајран

  Во денот се пие 1,5 – 2 литри вода и незасладен билен чај.

  Диетата не смее да се користи повеќе од 3 дена.
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.336
  4-от ден падаш во несвест а 5-от и 6-от имаш веќе + 3 кг