Итно!

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Lilit, 10 јуни 2013.

 1. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.770
  Допаѓања:
  107.955
  ИТНО! Потребна е крв од крвна група ”О-” за 15-месечно бебе болно од леукемија. Контакт тел. 070 359 350
   
 2. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.344
  Допаѓања:
  18.353
  Пол:
  Женски
  [СДК] Сакам да кажам...

  :( Споделив на профили кај мене. Штета што само крв е потребна , да беа потребни и парични средства барем некако да бев од помош... :(
  Kaj бе се разболело душе и тоа со најретка крвна група. :'( Дај Боже да се најде донатор!
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  2.843
  Пол:
  Женски
  Споделено и кај мене!
   
 4. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.658
  Допаѓања:
  19.697
  Пол:
  Женски
  кај мене никој нема од ова група :( :( ако се дознае нешто ке пишам :(
   
 5. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.370
  Споделено, јас сум 0 + за жал !
   
 6. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.386
  Би сакала да помогнам но јас мојата крвна група е Б
  Дај боже господ да му помогне на ова мало детенце
   
 7. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  ој срценце мало лоша судбина и јас немам а да не се спаси случајно душичко мала со помин нека е :sweat: :sweat: :sweat: :worried: :worried:
   
 8. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.344
  Допаѓања:
  18.353
  Пол:
  Женски
  Шо се деси со душево? Да не има некој инфо? :sweat: :(
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MoonshineAnne

  MoonshineAnne Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2013
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  83
  Сега глеам дека и тука имало , јас донирав крв за бебево иначе сеа сум анемична али вреди да нема информации дали е во подобра состојба бебчево ?
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 10. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.472
  Срцко...јас сум Б+...а ова е многу ретка група./...затоа да ја држиме активна темава....
   
 11. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.587
  Допаѓања:
  128.252
  Пол:
  Женски
  Јас сум друга група инаку ќе донирав жално ;(
   
 12. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  897
  Мислам дека треба да си полнолетна за да донираш крв или пак може и со одобрение на родител :?:
   
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.587
  Допаѓања:
  128.252
  Пол:
  Женски
  Па незнам ама да бев иста група верувај ќе донирав
   
 14. blagorodnicka

  blagorodnicka Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  2
  Итно е потребна крв од група А негатив, контакт 077 679 815!!
   
 15. Chimera

  Chimera Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  755
 16. lana.del-rey

  lana.del-rey Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.304
  Јас сум нулта позитив,дали можам да донирам?