1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

И небото плаче ( Bir bulut olsam ) Канал 5

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од nena2010, 15 септември 2015.

 1. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.098
  Допаѓања:
  46.813
  Пол:
  Женски
  Од утре , среда 16.09.2015 годна на Канал 5 започнува една нова турска серија. Иако е постара (снимана е 2009 година ако не се лажам) со топло срце ви ја препорачувам да ја гледате. Во серијата чиј оригинален наслов е Да сум облак, се работи за Мустафа Булут (Engin Akyurek ) и неговара патолошка љубов кон неговата прва братучетка Нарин ( Melisa Sozen) како и чистата и искрена љубов на докторот Сердар ( Engin Altan Duzyatan ) кон Нарин.

  [​IMG]


  Мустафа Булут е син на градоначалникот на едно мало место во Мардин, Аслан Булут кој пати од епилепсија и е психички нестабилен но, со добро срце. Во серијата е прикажан како негативец кој ја зема Нарин да се венча со него во шеријатски (верски) брак и ја држи да спие до него во ланци врзана. Сепак тој во неа гледа нешто најчисто и најубаво и само таа му е во мислите и како да го засака, поинаку од братучед. За да го отргнат од Нарин мајка му и татко му му ја носат Асије да го оженат законски со неа, но тој не сака ни да ја погледне само Нарин му е во паметот. На свадбата пука во Нарин и сака и себе си да се убие но во тоа го спречува татко му. Докторот Сердар кој е поканет на свадбата ја спасува Нарин од сигурна смрт и се заљубува во неа..

  Серијата е комплексна, тешка и ќе ве натера да плачете, да се смеете да го мразите и да го сакате Мустафа. Оваа серија или ќе ја загледате од прва или никогаш нема да ја догледате.

   
  Последна измена: 15 септември 2015
  На Eoo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. nata38

  nata38 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Некогаш ама многу ретко скоро ич неја гледам не знам нека глупава ми е.