1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

И после речете не може да се припитоми лав...

Дискусија во 'Дом' започната од LittleDevil, 20 август 2011.

 1. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Двајца луѓе го израснале ова прекрасно лавче, но кога тоа пораснало поради неговата големина морале да го пуштат повторно во дивината. После година дена тие одлучиле да одат во Африка за да го посетат, но им беше кажано дека веќе израснатиот лав можно е да не ги препознае, па дека одат на свој ризик! Видете што се случува кога пристигнале таму! :)


  http://www.youtube.com/watch?v=zVNTdWbV ... r_embedded


  П.С. Незнаев кај да го сместам, ако не е погодена категоријата, слободно преместете :)
   
  На RiRii, MeSofija, LaraSolare и 44 други им се допаѓа ова.
 2. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  797
  И после речете неможе да се припитоми лав...

  Лелеее, се наежив. Имам гледано на Animal Planet нешто слично, еден човек ги зеде двете мали лавчиња откако мајка им почина.
   
 3. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  И после речете неможе да се припитоми лав...

  Хах немало да ги познае...... душичка како може да не ги познае кога тие го одгледале :l: :l: :l: :l:
   
 4. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  И после речете неможе да се припитоми лав...

  Лелееее .. прекраснааа глетка !
   
 5. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.871
  Допаѓања:
  31.228
  Пол:
  Женски
  И после речете неможе да се припитоми лав...

  Лелееее.......Ме наежи видеово. :bow:
   
 6. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  И после речете неможе да се припитоми лав...

  :bow:
  Браво за луѓето кои се нафатиле да го израснат. И уште еден доказ дека животните се поблагодарни од луѓето.
   
 7. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  И после речете неможе да се припитоми лав...

  Уфф ми дојдоа солзи на очите :inlove:
   
 8. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  И после речете неможе да се припитоми лав...

  Лелееее. ^^
  Ме наежи, алал да им е богами. :bow:
   
 9. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  И после речете неможе да се припитоми лав...

  Леле ме наежи и мене. Браво за нив, успеале.
   
 10. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  И после речете неможе да се припитоми лав...

  Ова само докажува дека животните се поблагодарни од луѓрто. Погледнете го овој клип, ќе видите како сите лавови ги прифатија само поради Христијан, како си играат со малото лавче, како си седат слободно покрај нив. Е тоа е вистинско пријателство.
  http://www.youtube.com/watch?v=cvCjyWp3 ... r_embedded
   
  На hermosa, LadyNN, Hopeful и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. MoonChild

  MoonChild Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  90
  И после речете неможе да се припитоми лав...

  :inlove: лелеееее срцињааааа
   
 12. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  303
  И после речете неможе да се припитоми лав...

  Леле прекраснооо :D ми се насолзија очите , подобро нешто од животно нема , толку се благодарни и не забораваат што си направил за нив :) :inlove:
   
 13. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Животните, за разлика од луѓето се благодарни. Доказ е ова.
  Ако на човек му направиш добро, ќе ти врати со лошо. За жал..
   
 14. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
  Сонце ме расплачи видеово ;( колку слатко кога ги виде одма се стрча и ги гушкаше како вистински човек прекрасно срценце :inlove:
   
 15. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Па неможе толку лесно да заборави кој го одгледал :)
   
 16. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.747
  Првото видео го имам гледано и тогаш кога го гледав баш се изненадив, ама сега кога го видов и второво уште толку се изненадив. Како мачиња се мазат бе. Срцки убави :inlove:
   
 17. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  После ова сакам домашно животно ЛАВ :angel:
   
 18. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  леле како само скокна да ја гушнее :inlove: ...душичкии...животните паметат многу и се многу поблагодарни од луѓето ;)
   
 19. teraestela

  teraestela Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  6
  ;( Се разнежнив целата... солзи ми надојдоа во очите....ПРЕКРАСНО!!!
   
 20. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  И после кажете дека животните немаат чуства.. ;)