1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

И после речете не може да се припитоми лав...

Дискусија во 'Дом' започната од LittleDevil, 20 август 2011.

  1. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Леле..лавот сеуште го памети..
    Јас секогаш сум сакала да чувам лав како `домашно милениче`.Имам многу голема љубов спрема лавовите. :D
     
  2. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Во Африка има едни чуваат ама не лав, тигар. Ги имаше насекаде на интернет последниве недели. Се вика Ензо. Гледајте го до крај или извртете на крајот тигарот кје и се пушти на жената што снима :rofl:
    http://www.youtube.com/watch?v=DXI22SivkpI :D
     
  3. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.214
    Пол:
    Женски
    прекрасно нешто :inlove:
     
  4. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ;( ;( ;( сонценце...ете, и после некој ќе рече животните немале чувства - како да не бе.
     
  5. Miss.Baller

    Miss.Baller Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    56
    Аиии сончкооо ;( многу ги сакам животнитеее!
     
  6. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Офф.. прекрасно лавче.. па како нема да ги познае.. Се разнежнувам на овие мигови.. :angel:
     
  7. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Кај видов,кај се запустив и јас.Ко што ми е емотивен периодов уште ова фалеше,само ајде.Солзи ми течат уште,и многу се лутам кога ќе речат,куче каснало некој,или уличните кучиња се опасни.. :envy: Дали луѓето знаат што е опасност?Опасноста е во самите луѓе,коа искачаш од дома,макар за до маркет,може се да очекуваш од човек, а куче и општо сите животни што можат да ти направат?Ако не сакаш,или ако се плашиш,оди си по пат мирно,никој не те зафаќа,ама ако земеш ти да провоцираш,ете тогаш немој да се жалиш дека кучето е криво.Гледам едни мали деца пред зграда,има кучиња(2-3) и прво ги викаат па ги маваат,па им бегаат,и коа почне да трча кучето по нив,они серат,гревчиња.Епа јас за таквите,не да ги касне,море ако сака нека ги изеде,ама ич нема жал да ми биде,и кучињата не се криви,криви се ЛУЃЕТО!!!
     
    На RiRii, Padre и popi им се допаѓа ова.
  8. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Ааааа леле душичкаааа!
     
  9. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Волкот потешко може да се припитоми, а лавот, те молам, па тоа ти е боза за разлика од волкот.
    Некои луѓе си земаат мешавина волк и куче, после го успиваат зошто се однесувало како волк. (бегало, касало, ржело, територијално било) Со тигри и лавови, како мачиња можете да се однесувате, но со волк, треба семејството да ви стане глутница. А, што е најгадно, за да ве почитува треба да дозволувате да ви ги лиже забите, да му ржите, инаку ќе ве нападне.
     
  10. Stefani999

    Stefani999 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2012
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    601
    Лелелел ми се насолзија очите :l: :l: :l: