1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

И се додворува на мојата другарка

Дискусија во 'Канта' започната од sweetylady, 26 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sweetylady

  sweetylady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Вака девојки.... идев со еден дечко скоро 1 година и јас му раскинав поради тоа што го фатив со друга !!! сега останавме другари,но тој поча да и се пушта на мојата најдобра другарка :o секако ,таа не сака ни да чуе да биде со него! Но од такт ме извади друго нешто...тоа што тој се обидува да го расипе аншето другарство велејки се што му падне на памет за мене ( на нејзе) а пред мене ( за нејзе ) :envy: Што сака да постигне? нели е свесен дека ние сето тоа си го кажуваме една ан друга ? :@ Дајте некое мислење ве мола ... Што да направиме тој да види дека неможе така со нас !!!
   
 2. StefiNikola

  StefiNikola Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  57
  Погнете ве молам !! :/

  Хммм извини али бившиот ти е КРЕТЕН. Само игнорирај го и дај му до знаење дека знаеш што се дешава. А уствари како тоа остана другарка со него после тоа што го фати со друга ?!? Тој не те почитувал како девојка а како другарка верувај нема да те почитува ич. Тоа што сака да го направи со другарка ти е само да ти привлече внимание демек не му е гајле за тебе... Таков не ти треба, џабе си потошила 1 година на него, ти кажувам од искуство !!!
   
 3. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.600
  Пол:
  Женски
  Погнете ве молам !! :/

  Никогаш повеќе не би му кажала здраво, а пак не да се дружам со него (да сум на твое место)
   
  На unhappyy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  147
  Погнете ве молам !! :/

  Лајк за комнтарот над мене..потполно се согласувам :)
   
 5. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Погнете ве молам !! :/

  Ма дајте ве молам не отварајте тема за секој проблем си имам милион теми за љубов нема потреба од ново, до кај ќе беше форумов ако за секој проблем отваравме нова тема :?:
  http://forum.femina.mk/ljubovni-problemi/
   
 6. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.893
  Погнете ве молам !! :/

  Под какви услови сте раскинале... па уште и другари сте биле... со право дечкото си зема замав.

  Си го фатила со друга дури сте биле во врска и уште муабет му правиш??? :o ДРУГАР??? :o
  :fubar:

  Пријавете на СОС линија.
   
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Погнете ве молам !! :/

  Ние глупи сме?!?!?! Незнаеме форум да користиме и да пребаруваме кој што напишал? Ајт гитла.
   
  На ivo-na му/ѝ се допаѓа ова.
 8. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  147
  Погнете ве молам !! :/

  не приметив дека истата девојка ја има напишано и оваа приказна..девојче не замараај некогаш стварно ке имаш проблем,а вака прикаски на ветар да си пишуваш..мислам ако имаш 16 години треба малку и да мислиш
   
 9. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.555
  Погнете ве молам !! :/

  Девојчево денес многу приказни ни изнараскажа |(
   
 10. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  Погнете ве молам !! :/

  со ваков тип да останеш другар, боже боже
  се прашувам зошто толку време си потрошила за да бидеш со него
  на таквите ко него, само лошо да те запамети за цел живот
  (ти кажувам од искуство) :!:
   
 11. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Погнете ве молам !! :/

  Лелее безобразни еј.Кај се трудиш да им помогнеш,па и лажат :fubar:
  После зошто сме биле злобни кон новите членки,зошто сме се однесувале арогантно.Море носете се.
   
  На unhappyy му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.