1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

И се заканува на другарка ми

Дискусија во 'Сингл' започната од bella.honey, 9 јуни 2011.

 1. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  294
  Другарка ми, односно мојата најдобра другарка која ми е како сестра, има дечко кој многу „ја сака“. Пред неа е фин, добар, едноставно шо би се рекло ѕвезди и симнува од небо. Све тоа е љепо, али таа него у последно време ми се доверува дека сака да му раскине. Се обидела но тој почнал да и се заканува на некој начин, дека на фејзбук ќе објавел дека таа е к**ва и ќе почнел да шири муабети ! Значи такво говедо немам видено у животчево !!! Стварно мн. ми е криво шо вака излезе работата и сакам да и помогнам.. Но како ?!
   
 2. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.766
  Што ќе биде со другарка ми ?! -.-

  Нека му раскине, па нека праи он што сака. Нека му прати некој набилдан братучед у темница па ќе видиме дали пак ќе му текне
   
  На Istata od vcera, RiRii, LittlePinky и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.892
  Нека му раскине, а што планира? Цел живот така? :^)

  Аха! И нека го предупреди дека авто-школа и по тротоари вози. ;)
   
  На teressa, unhappyy, NoellePage и 3 други им се допаѓа ова.
 4. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  А колку години имате ако не е тајна :?: ...
  Вакви работи се ептен детски...ќе објавел на ФБ |( ...па што..нека пишува што сака, нека збори што сака...ако е говедо како што викаш тогаш сите би знаеле дека е лага...нели...сепак е неговиот збор против нејзиниот. :!:
  Ако вашите заеднички пријатели и познаници знаат кој каков е, тогаш нема причина ни за секирации, ни за нервози.
  На секоја негова потенцијална навреда, на пр. ако рече дека е ку*ва таа нека му стегне дупла навреда...пр. нека каже дека има мало к**енце... :$

  Не знам колку е ова добра идеја :?:

  Сепак ...може би требало и само да го игнорира и да се прави на Тошо...да не се замара многу, многу со рекла-казала муабети кои факт е дека се сељачки, прости, ниски и малограѓански и да си тера животчето.
  Нека му раскине, а ако ги премине границите нека се закани со брат, братучед или некој кој би можел малку повеќе да го истресе...мислам вербално, а не физички. :!:
   
  На srcekrsacka, Natasa999 и bella.honey им се допаѓа ова.
 5. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  оффф и што ако ја навредува..и мојот бивши маж кога му стегнав тужба за развод јадеше го*на по фб демек ме фатил со комшија демек сум курва демек не сум била за фамилија,арно ама јас сето тоа сликано го дадов на суд како јавна клеветва сите емаилови со закани на полиција и плус еднаш вака во темно од стара болница на горе по оваа сокачето Струмичанките знат кај е...еден бартучед (демек несакајки) му го даде убаво па да видаш како избриша фб и мислам дека до ден денес ме нема спомнето...
   
  На srcekrsacka, zhap4e, bella.honey и 2 други им се допаѓа ова.
 6. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  294
  Некни му раскина и овој почна да лупа глупостии.. А инаку тој има 17 год. И понашањето му е најјјкретенско! Воопшто не ми е јасно како го трпела тој идиот до неа цело време ! Ќе и кажам све за советиве, а можда и самата ги има прочитано. Фала мнооогу девојки за советиве ! :*
   
 7. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  481
  Сељак си е сељак :!: Што сака нека збори,битно она и тие што се дружат со неа знаат каква е за другото ич нека не се замара ;)
   
  На bella.honey му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SaraTrajkovska

  SaraTrajkovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  Има и полоши од него...
  Мојата другарка имаше дечко што секој ден неговото и моето друштво бевме заедно.. А јас бев посебно блиска со еден негов другар.. кој воопшто не ми се допаѓаше неговиот физички изглед.. но беше душа човек.. И по цели вечери со него зборувавме и по телефон.. како демек најдобри другари.. И еден вечер тој ми кажа дека сака повеќе од пријателство.. јас веднаш му одговорив дека не би сакала да го лажам за нешто повеќе со мене само може другар да биде и ништо повеќе.. Тој ми кажа дека ќе проба "да го освои моето срце" (хахахаха) со текот на времето.. По некое време јас фатив дечко.. (на мојата другарка братучед и).. и овој почна да го вреѓа демек не бил убав ова она.. и ме изнервира многу и се скаравме...И тогаш почна да прети дека ако не се смувам со него ќе ми ја растурел врската и тие глупости.. И јас си терав инает и немаше шанси со него да се смувам.. Потоа бараше да има односи со мене.. :worried: ми претеше ако не го направам тоа ќе ме ошишал.. доаѓаше и пред моето училиште но јас секогаш се криев да не ме види.. Но еднаш ме сретна и се испотепавме.. тој ме искуба јас го изгребав лом го направив.. и почнал сега на сите да им збори дека сум курва.. ставал некои глупости по фб за мене...
  ИМА СЕКАКВИ КРЕТЕНИ ВО СВЕТОВ!
   
 9. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Ако има девојчево брат...нека му го прати на два-три реда муабет...или братучед, другар....ама некој што ќе го опамети за цел живот!
   
  На srcekrsacka и SaraTrajkovska им се допаѓа ова.
 10. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Нека му раскине веднаш, да не го трпи уште минута повеќе, нека не се замара. Не и е потребен таков идиот во животот, по тоа што го опишуваш е прав сељак, во вистинска смисла на зборот. Колку ме нервираат вакви умислени кретени! :@
   
  На SaraTrajkovska му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Ќе ми се заканува |(
  Каков брат бе, каков братучед, кога ќе му влепам 2-3 шамари негде на јавно место па да го видам да крене рака на мене или после да збори нешто откако женска му го истепала
  копиле едно
  :muscle:
  Никогаш на никој не сум му преќутела откако ме навредил, до сега никој не ми вратил физички, да бидеме искрени еден ден некој и тоа ќе го направи ама барем пред себе сум си чиста дека не сум дозволила некој да ми се сили затоа што е машко. Јака работа и онака сите се пе*ерчиња во денешно време. Уфффффффффф колку ме иритираат вакви работи, ама не е крив само он, криви се и женските што мајка бараат со такви бе?? Демек не се гледа одма каков сељак е, ај месец дена ама после?! Плус 17 год има дечкото уште е во пубертет, баш убаво време да му се одржи ЛЕКЦИЈА.
   
 12. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  341
  Абе такви ко него не поднесувам! Нема на кој да покаже сила, па на девојката.
  Гомно
  едно, тој со 17 години како размислува - срамота. Најпаметно ќе и биде да си молчи, нека збори он што сака, ни прв ни последен не ќе е. А ако се осмели да и направи нешто, испратете некој да му одржи лекција. Не поддржувам насилство, ама на таквите само така памет им доаѓа. Ако па не, кажи си ти, види колку форумџики има, да му се собереме сите ќе бега ко Супермен од криптонит.
   
 13. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Како не го срам копиле едно одвратно! И јас сум машко ама толку ниско да паднам не би си дозволил.
  Верувај би го нашамарал! Да даде Господ се што моча седејќи да го замразе па да се проба на машки! |(
  Другаркати па нека раскажи дека му е мал... :lol:

  Шала на страна,нека бега. На такви идиоти точак не би потпрел. :)
   
  На baby.blue му/ѝ се допаѓа ова.
 14. something

  something Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2011
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  1.316
  хаххахаххахаххахах ме изнасмеа :D :clap:
   
 15. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  хахах абе јохи ме насмеа со тоа да каже дека му е мал хахах


  девојко слушај ме ако збори демек е ку*ва тоа ич да не се замара тој збор е толку веке често употребуван што фали и на девојчиња од 10 год да се стави ко етикета....он неа нека ја врега она нека бидее глава горе,нека повика некој си батко да му даде лекција или најдобро...пред кафиц на јавно место нека го навреди за машкоста демек јакиот фраер не ти се дига па мене ку*ва ке ме правиш или нека му шлапне една па после ке видиш како нема име да и спомне...
   
 16. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  нека му раскине а тој после што сака нека каже и нека збори ......(мислам дека сите ке го прочитаат како имбецил со повредено его)
   
 17. Jovanna.I

  Jovanna.I Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  И јас имам слична случка што се деси летово имам братучетка 2години постара од мене и имаше дечко кретен секоја вечер со друштвото седне на улица се додека една вечер не почна да ми се пушта јас и кажав на братучетками таа ми вика ти љубоморна ваква таква после долго време не искачав со нив и една вечер така искочев и си седиме се додека типов не ме фати за града јас почнав да го тепам тој почана да ми се заканува дека ке ми прател некој да ме тепа...ало дечко од 20 години вика ќе прател некој да ме тепа голем сељак така почна неш по фејс да се заканува и една вечер го пратив братучетми 5год постар од мене да го среди и баж го среди чоеков без заб останал :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 18. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  Нека му раскине, зар ке го трпи сеуште?! :^)
   
 19. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Аууу расипано детиште, па ако прави тој така нека му се закани другарка ти дека ќе го пријави во полиција и на сите дека ќе раскаже како ја малтеритрал ;) многу мразам вакви машки
   
 20. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  :o и се заканува.. ц.ц. а другаркати го трпи мислам хелооооууу една клоца во средина и еден топол збогувачки бакнеж во убавото топло обравче и чао пријатнно :lol: ц.ц.ц. секакви ги има :D