Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кабли

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од anabel-a, 3 јануари 2012.

 1. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.495
  Добро.. Некако можам ли да пуштам филм на лаптоп а да го гледам на тв?!
  Преку кабелчиња такви ствари?!

  :^)
   
 2. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  1.941
  Пол:
  Женски
  Да, имам јас кабелче дома. Само провери прво дали на телевизорот имаш таков приклучок, зашто на некои нема.
   
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.402
  Пол:
  Женски
  Имаше во некоја од темите за тв и филм, но не сакав да бидам офф, па ќе прашам тука!
  Кабелчиња за гледање на филмови од лаптоп на тв.
  И не се истите како на статичниот компјутер, веќе пробав со две такви, не е ист џекот или како и да се вика |(
  И каде ги купувате и колку?? Не ми се дава пример 1000 за едно кабелче :!:
  До 300-400 е океј :lol:
  Имам dell inspiron 1525, како демек битно било што лап топ и вајда графичка за да можеш да гледаш на тв.
   
 4. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.016
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  ^Зависи каков излез имаш на компјутерот и телевизорот. Види дали имаш HDMI излез на лаптопот и на телевизорот. Јас имам и обичeн и HDMI. До излезот пишува HDMI.
  Ќе бараш HDMI кабел, пренесува многу подобра слика од обичниот.
  Пред некој ден купивме, во Еми 360 ден. е 2 метра.
  Вакво е од двете страни.
  [​IMG]
   
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.402
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Да, излезот на комјутеров ми е како на сликата твоја, ама на тв не! :(
  Од оние обичнине, како да ти го објаснам како влезот на маусот на статичен комјутер, округлест.
  Има шанса да најдам комбиниран :lol:
  Фaла ти на одговор вајда ќе се снајдам :D
  едит-е факов е на тв и тоа има три-едно за слика друго за ѕвук и трето за незнам што
  [​IMG]
  Само не е вака рамно, има едно испакнато како на к*ре :rofl:
  т.е испакнатот е како на слушалки...леле многу комлексно ова...

  И на крај еве го мојот фамозен скарт на тв( трите црвено, бело и жуто, без црното)
  [​IMG]
  И сега што викаш??Ми има ли чаре или не :lol:
   
 6. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.016
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  ^Тогаш ти треба нешто вакво со обични пинови од едната страна, би требало да ги има, ќе треба да се распрашаш по продавниците.
  [​IMG]
   
 7. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.402
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Е баш такво :D
  А има значи таков комбинран :)
  А кај да прашам, не сум со технологијава баш у тек...
  Anybody??
  Mayyya thank you a lot 8)
   
 8. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.016
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  ^Пак јас. :)
  Ќе бараш во Еми, АМЦ, Сет, Нико, Анхоч (сите ги има во ГТЦ), секаде каде што продаваат компјутерска опрема.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.251
  Допаѓања:
  87.818
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Кабел за лап топ се продава посебно?Каде и колку би чинел???
   
 10. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.299
  Општи прашања

  Има универзални кабли и цената им се движи од 600ден па нагоре зависи од тип-марка. Ги има по овие дуќанчиња каде што има компјутерска опрема.
  Во Ку-во имаш кај Мапас- карши ѕ`дче, оној карши стар Виктор, на Моша Пијаде...
   
 11. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.611
  Допаѓања:
  39.874
  Пред некој ден на една бензиска заприметив вакви USB кабли, но брзав и не се распрашав повеќе за нив. Затоа доколку некој ги користи нека сподели искуство бидејќи сакам да земам, овие обичните многу лесно знаат да се прецвикаат на крајот и потоа веќе не работат...
  [​IMG]
   
  На Згодната и Kukla994 им се допаѓа ова.
 12. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.973
  Да ама овие неможиш да си ги ставаш во уста како шо си ги ставаме обичните :P:puke:
  Барај во продавници за мобилни или на пазар негде :D
   
  На Згодната и Ketchup им се допаѓа ова.
 13. Reachel

  Reachel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2014
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.905
  Пол:
  Женски
  Ами тие не се за во уста, него за во телефон. :D

  Инаку Кечо, во продавници се сигурно соленки затоа побарај ги на пазар може ќе најдеш со поприфатлива цена.
   
  На Kukla994 и Ketchup им се допаѓа ова.
 14. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.611
  Допаѓања:
  39.874
  Епа сега што да правиш... хахаха шала на страна ќе побарам еве откако ја отворив темава и единствениот асален полнач почна да зеза мора да купам што е можно побрзо...
   
  На Kukla994 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Згодната

  Згодната Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  309
  Пол:
  Женски
  a зош не си порачаш од алиекспрес? :rofl::P
   
  На Ketchup и Kukla994 им се допаѓа ова.
 16. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.611
  Допаѓања:
  39.874
  @Згодната Многу сум нестрплив затоа не ни нарачувам од интернет... А и се што има на Али Експрес можам да си најдам на Бит Пазар. Ќе проверам и за ова :lol:
   
  На Kukla994 и Згодната им се допаѓа ова.