Каде би купиле стан во Македонија со нормална заштеда?

Дискусија во 'Дом' започната од Tanjamm, 4 декември 2019.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.796
  Допаѓања:
  5.123
  Имате да речеме на сметка 15.000 евра заштеда, и каде би купиле стан во Македонија, да ви биде убаво за живот, но и да има каде да работите во тој град. Со тие пари кога би ги имала би кушила гарсоњера на старо, но сепак да не биде тоа во гратче каде нема никаква работа. Ваши мислења?
   
  На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  5.625
  Допаѓања:
  68.559
  Кавадарци
   
  На Јаневски, Sannelaa, senjorita-v и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.637
  Допаѓања:
  58.284
  Никаде, пошо нема да ми стасаат парите. :D Кај има стан за 15,000 евра у Мк, а да не е Долни Балван у прашање? :(
   
  На Victorian, СуперДевојка, Trxmx и 14 други им се допаѓа ова.
 4. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  8.393
  Пол:
  Машки
  Мислиш како учество да ти бидат тие 15.000евра или..?
   
 5. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.796
  Допаѓања:
  5.123
  Во малите места мислам дека има и гарсоњери за тие пари. Еве нека споделат искуство членките.
   
  На "Zoki" му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.796
  Допаѓања:
  5.123
  Koлку чинат станови во Кавадарци? Има ли работа, да има од што да се живее?Има ли добри сообраќајни врски, болници? Ете пример кога би бирала, тоа би ми било важно.
   
  На Iva9612 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.796
  Допаѓања:
  5.123
  Eве во Крива Паланка гаросоњера на старо сигурно има за тие пари. Зошто да не? Не зборувам само за Скопје. Што е со Свети Николе, Дебар, Ресен пример? Плус во некое еколошки чисто гратче поубаво ќе му е на човек, но да се има работа.
   
 8. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.637
  Допаѓања:
  58.284
  Абе ваљда има за имање ама шо ќе правиш таму е потешкото прашање. Ни луѓе, ни бутур. :(

  Знам за случај, од што мора живеат во Кратово, патуваат до Ск за работа. Истото е и со Св. Николе, близок мој така прави. Ептен му е интересно 2 саати по патиштата у правец, па 2 саата назад.

  Пред месец дена случајно се најдов во Демир Хисар, тажничко, нема салам маркет, патот крш. Бубрег ми испадна мислам. Кичево исто празно, фали цела старосна група од 24-32. :)

  Да не испадне ти ја уништивме одма темата, еве нека кажат другите, и мене ме занима. :D
   
  На Trxmx, lovestoneddd, Tanjamm и 3 други им се допаѓа ова.
 9. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.512
  Допаѓања:
  272.926
  Зошто да не Берово.
  За пензија е одлично.
  Чист воздух, тазе сирење, органска храна,прошетки околу езеро..
   
  На Seli20, Scorpiongirl12, Lostinparadise и 3 други им се допаѓа ова.
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  14.823
  Допаѓања:
  140.303
  Најарно, некое куќаре на село да купиш со тие пари...
  Нешто, во радиус од 50км од СК.
  Најпрактично, за тие пари.
   
  На Scorpiongirl12, Trxmx, Tanjamm и 4 други им се допаѓа ова.
 11. Bojana890

  Bojana890 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  138
  Пол:
  Женски
  Не би рекла дека Кичево е празно.
  Празно од Македонци да, општо од луѓе не.
   
  На marlonbrando69 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Asparagus

  Asparagus Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2013
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  5.690
  Пол:
  Женски
  Супер идеја, ако си во witness protection програмата и сакаш одново да го изградиш својот живот без страв дека некој некогаш ќе те најде.
   
  На faye, PaLaVa, lovestoneddd и 3 други им се допаѓа ова.
 13. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.512
  Допаѓања:
  272.926
  Е тоа и јас барам ама под 35000 евра за нешто старо и трошно ,нема
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.205
  Допаѓања:
  16.767
  Пол:
  Женски
  А што мислиш ти ако е село одма е затуцано и џабе ги даваат куќите? Не бе сесре, во Скопските села се поскапи куќите дури од станови во центар. Јас кога би бирала, би избрала село ама почисто и посредено.
  @Cka и јас би го бирала Кавадарци, да не бев врзана со работава и да треба да почнувам одново. Еднаш имам отидено ама убав впечаток ми остави, мирно, средено, без диви племиња да прават хаос по улици и сообраќај. Сите градчиња може да бидат добри да ни беше и државата добра. Сега цела Паланка е во странство со бугарски пасоши, цело Кичево, Ресен, Кратово. Немам инфо како е по другите градови, ама генерално жалосна слика. Само во Тетово и Гостивар никогаш не би избрала, иако географски погодни, се осеќав како да сум на Дивиот запад таму.
  Ептен се заглавив со хипотека, во спротивно ќе соберев се што имав, ќе продадев се што имав и комплет фамилијарно магла од тука. Ќе ризикував се само за подобра иднина на децава, не можам да се помирам со тоа што не им обезбедив нормално, цивилизирано, стабилно општество и живот.
  Мој совет е, секој кој има тргнато пари на страна а особено и бугарски или друг ЕУ пасош, да не вложува во земјава туку што подалеку и ако отиде во Нов Зеланд нека помогне на другачката од форум што ја советувала да отиде и она таму. Това би било, со повеќе вести во 00:00 часот.
   
  На Scorpiongirl12, Shalitra, Sesil и 8 други им се допаѓа ова.
 15. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  638
  Допаѓања:
  2.797
  Пол:
  Женски
  Св. Николе е на 30 минути од Скопје...
   
  На Seli20, Sannelaa, ForeverYoung и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Asparagus

  Asparagus Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2013
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  5.690
  Пол:
  Женски
  Во скопските села квадратот е поскап од 1200 евра?
   
  На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.205
  Допаѓања:
  16.767
  Пол:
  Женски
  Па добро сега ако правиш споредби со трите кули или оние новите дијамантски или какви и да се со некоја кочина во кривогаштани, океј. Или намина само за провокација и контрање. Демек сега одма ќе почнам да правам скриншотови од пазар3 и реклама5 да ти докажувам колку вредат куќи по "селата". Немам друга работа у моментов, еве може ќе ангажирам и членови од форумов да ми помогнат во собирање информации. |(
   
 18. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  9.523
  Јас би бирала да си земам куќичка во Крушево. Тоа сум и во план, прва прилика и одма купувам во Крушево . Кај мене и не е баш проблем за работа, зашто работам надвор од мк, ама кога сум за идење пример не ми се седи Охрид со сите дома, сакам да си бидам сама, едноставно сама кога сум уживам и напросто Крушево ми е место каде што си имам мир, настрана од сите.
   
  На Justicija и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 19. Asparagus

  Asparagus Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2013
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  5.690
  Пол:
  Женски
  Ок, значи сепак не бил поскап квадратот во селата.
   
  На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.205
  Допаѓања:
  16.767
  Пол:
  Женски
  ОК, значи сепак за провокација намина. Не ти е прв пат, ај сега и пријави ме за лажни вести :D