1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде би сакале да живеете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од e.m.a, 26 мај 2010.

 1. e.m.a

  e.m.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  12
  jas veke 5 godini ziveev vo italia, sve e ok, ali sepak bi sakala da ziveam vo skopje :*
   
  На Kitty.Smiley му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Тука - Охрид...
  [​IMG]
   
  На elimkd, Mawata77, danniela5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  25
  Во Македонија?? Ако е за во мак. тога во Охрид, А ако е за во странство тогаш во Париз ;)

  Парле ву францес?? :D
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 4. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  47
  Струмица и само Струмица :rock: :rock: :rock:
   
  На princes20, Lili.lili, Cello-PlaYer и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
  Во Македонија,би живеела повторно во Скопје,стандард,како што си е и сега,а за во странство би сакала да живеам во Италија.
   
  На sweetgirl1106 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  било каде, само не дома и не во овај град. не сакам да живеам тука :@ ;)
   
  На jovi.girl.forever, simpaticnaa и esperanca им се допаѓа ова.
 7. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Исто и јас.....многу мноооогу далеку оддовде :(
   
  На seagirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  http://www.zazabava.com/content/view/10476/73/

  Сум била во Виена и навистина е најубава, не само за туристичка прошетка туку и за студирање, работа, културно-социјален живот. Ама многу парички треба за таму :)
   
  На mizerija му/ѝ се допаѓа ова.
 9. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Во Македонија во Скопје, а во странство сакам во Минхен-Германија.
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  уф колку сакам да живеам таму...или негде покрај море
   
 11. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Јас сакам да живеам во земја која што е цивилизирана, чиста, каде што можеш нормално да живееш, да работиш да имаш пари доволно за комфорен живот, а не за преживување.Незнам која би можело да биде ,можеби некоја мирна островска земја,со вода,плажи, ама кога би се прашувала јас не би сакала да се родам во Македонија, ама пошто веќе сум тука,мислам дека каде и да идеш ќе те влече назад,дома. Најубаво е да ти е дома се ок, и да имаш доволно пари да прошеташ насекаде низ светот и пак да си се враќаш тука,ете тоа е мојата желба :D
   
  На Dreamgirl90 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  сакам да живеам на море
  мојата најголема желба е да имам куќа на море на самата плажа, и секоја вечер да седам и да го гледам моретооо
  или со саати да шетам низ плажата
   
  На Ahoy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.823
  Допаѓања:
  151.897
  Со овој памет,плус уште многу храброст,со сите желби и аспирации во услови кога светот би бил совршен,со одлични системи на функционирање...сакам да живеам во не толку урбана средина,по можност некаде во Африка,макар и во шатор заедно со некое племе,во хуманитарна акција,да ме касаат комарци,ама јас среќно да си живеам (имам еден сон што го вртам пред спиење околу ова...еееех....) или било каде на друго место каде спиритуалните нешта му предничат на материјалниот свет...Немам проблем и со Индија и слични.
  Ама...како што се поставени нештата...Виена,Прага,Љубљана за интелектуално да се надградам...Лос Анџелес (или Сан Франциско како малку посмирена варијанта на западњачки живот) за да живеам опасно брзо и да си ја истакнам индивидуалноста (ваков живот никогаш не би ми бил проблем,си го сакам времето и си ги сакам работите кои ги правам,тешко ми доаѓа кога треба да уфрлам нешто непланирано),како и делот со воркохоличарството во мене...а може и во Аргентина...на милонга и танго...каде жените се убави,морам да ја вклопам и мојава убавина таму! :lol:
  Ма јас сум ви бре светски човек!Башка криласто животинче сум,а ми зодсади фаќам џадето...сакам секаде по малце да живеам...секаде да стапнам...ама еден живот...
  А тука во Македонија,супер ми е Скопје,ама Охрид ми е посебен...таму повеќе се сакам.
   
  На Justinna му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.095
  Допаѓања:
  199.414
  Пол:
  Женски
  Некаде каде што има функционална држава, каде што не мора да се занимавам со банални работи.
  Никаде не е поубаво од дома - така што веројатно пак би ја одбрала Македонија, мојот златен Охрид, затоа што ми е во срцето. Има причина што сум се родила токму тука, што сум Македонка и не би ја сменила државата, само оние кои што ја водат (ух, пак забегав во политика). Значи, во Охрид - ама не ми било таму пишано (уствари, може да лобирам околу тоа :lol: нели жената има огромна моќ за убедување 8) ). А за надвор... е па некаде покрај море, каде што ќе можам да работам како океанограф - можеби Ница, или пак Сан Франциско?!


  Ама пак, домот ти е каде што ти е срцето - нели?!
   
 15. zumbul

  zumbul Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  4
  Ама пак, домот ти е каде што ти е срцето - нели?!
  bas e taka ... :)
  a inace jas sakam da ziveam vo Indija... da vidam ako e ako ne mi se sviga nazad :D
   
 16. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  [​IMG]
  Ваква куќа во Gijón (Шпанија).Ќе бидам најјсреќната девојка на целиотт светтт лала :rofl:

  или пак ваква ама во Прага

  [​IMG]
  :D :rofl:
   
  На vesbo му/ѝ се допаѓа ова.
 17. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  215
  ВО БОРА БОРААААААААААААААААА :l:
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  75
  АМЕРИКА!!! И ќе си го остварам сонот што побрзо! :* :* :*
   
 19. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.598
  Ако заглавам во Македонија цел живот, Скопје и само Скопје. :)

  Сакам живи, бучни, урбани, темпераментни градови, таква каква што сум јас. И задолжително да имаат вода во близина.
  Од тие што сум ги посетила, Барселона е совршена за мој вкус. Преубаво, разиграно, едноставно градот има душа, се' што посакувам во едно место за живеење.
  На второ место ми е Каиро. Го има и оној налик ориентален шмек кој го обожувам, го има Нил, оди во екстреми (исто како и јас :) ), згради прекриени со злато и сиромашни квартови со бедни куќички без покрив... Совршен е.

  Од посмирените варијанти наспрема овие два, Ница. Што не би дала за куќа во Ница. 20 години од овој живот, поштено. :D
   
 20. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Барселона...