Каде би сакале...?

Дискусија во 'Канта' започната од Anely, 23 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Дали имате некоја посебна желба/ потреба да се преселите од Македонија и да живеете во некоја друга земја и во која би било тоа и од кои причини?
  Или пак во која земја би сакале да отпатувате и да ги видите нејзините знаменитости, убавини и да доживеете нешто ново и каде би било тоа?
  Дали сте таков тип на луѓе кои сакаат да патуваат или пак од оние кои едноставно сакат да "пуштат корени" само на едно место?
  Од Македонија не знам дали би можела да отидам едноставно сум навикната на неа!
  Ако сакате можеме и да си ги поделиме искуствата од некои наши досегашни патувања! :)
  Еве јас ќе почнам прва, сон ми е да ги посетам Франција, Италија-посебно Венеција, Америка и Австралија.
  Досега сум била во Германија и можам да кажам дека е преубава иако немав шанса подобро да ја разгледам. Во Турција е навистина преубаво луѓето се љубезни и пријатни а плажите...да не коментирам!
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.729
  Допаѓања:
  5.142
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.