1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде би сакале...?

Дискусија во 'Канта' започната од Anely, 23 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Дали имате некоја посебна желба/ потреба да се преселите од Македонија и да живеете во некоја друга земја и во која би било тоа и од кои причини?
    Или пак во која земја би сакале да отпатувате и да ги видите нејзините знаменитости, убавини и да доживеете нешто ново и каде би било тоа?
    Дали сте таков тип на луѓе кои сакаат да патуваат или пак од оние кои едноставно сакат да "пуштат корени" само на едно место?
    Од Македонија не знам дали би можела да отидам едноставно сум навикната на неа!
    Ако сакате можеме и да си ги поделиме искуствата од некои наши досегашни патувања! :)
    Еве јас ќе почнам прва, сон ми е да ги посетам Франција, Италија-посебно Венеција, Америка и Австралија.
    Досега сум била во Германија и можам да кажам дека е преубава иако немав шанса подобро да ја разгледам. Во Турција е навистина преубаво луѓето се љубезни и пријатни а плажите...да не коментирам!
     
  2. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.