Каде во моментов би сакале да бидете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. coca

  coca Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  jas sakam da sum opustena so laf muabet so moite najbliski drugarki.odamna go neam toa doziveano :(
   
 2. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  627
  Sakam da sum nekade na patuvanje i razgleduvanje...kade?Kade bilo ,nikade nemam odeno! :?
  DAJ BOZE DA MI SE OSTVARIIII!
   
 3. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.615
  некаде на топличко, дефинитивно.
   
 4. angelce1

  angelce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  226
  mmmmmmm..... na KUBA,ili BRAZIL,da igram,sooooooonnnnn....... :D ufffffff,sonuvam za Kuba
   
 5. StoryOfAGirl

  StoryOfAGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  nekade kade ke bidam srekna
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 6. angelce1

  angelce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  226  pa moze i tamu :)
   
 7. StoryOfAGirl

  StoryOfAGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  ako si srekna ne e vazno mestoto kade se naogas :)
   
 8. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.559
  Допаѓања:
  32.686
  Баш овде, дома.
  Си јадам супа, слушам убава музика, светкаат сијаличките на елката, си пишувам рецензија за театарска претстава и удобно ми е... Снегот надвор особено ме прави романтична! 8)
   
 9. brankicajasmin

  brankicajasmin Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Bi sakala sega da sum do decko mi kako sto bev izminative 4 dena najubavoo ;(
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.754
  би сакала да сум на врв на Ајфелова, сама, да ме дува ветер и за ништо, ама баш ништо да не ми е гајле барем 15 минути, па после шо сака нека биде :)
   
 11. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  549
  Пол:
  Женски
  na pust ostrov so deckomi na nekoja plaza so siten pesok i kristalno prozirna voda,da ne se zamaram so problemi,rabota,pari i slicno,samo nie dvajcata da uzivame,i sekako ovoski vo izobiliie da ne pocrkame od glad :lol:
   
 12. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.168
  Пол:
  Женски
  Sakam vo Italija da sum.
   
 13. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  Jas bi sakala da sum na planina vo vikendica so ogromni stakla i nadvor d apaga sneg a jas da sedam pred kaminot da pijam caj so mnogu limon i da ja citam mojta omilena knigaa i d aodmoram od site zurki ovie denovi i od seto pienje i nespanje :D
   
 14. lovely91

  lovely91 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  425
  bi sakala da sum na nekoja plaza so mojot decko..da uzivame 8)
   
 15. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.559
  Допаѓања:
  32.686
  Сама на остров некој. Околу мене грицки, модни списанија, пинаколада и масажер.
  Ништо и никој друг не ми треба.
   
 16. billyy

  billyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  15
  Би сакала да бидам некаде далеку, на некоја плажа со бел песок, по можност да биде на пуст остров. Да пијам коктелче, да уживам во прекрасен поглед - зајдисонце и тишина ( може само звук на бранови). Откако ќе се изнауживам сама да дојде дечко ми и да водиме љубов на плажата. Е сега си направив филм - колку убаво!!!!!!!!!!
   
 17. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  498
  Во неговата прегратка... ;(
   
 18. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  75
  Сакам да бидам некаде далеку на некој остров,каде ќе се одморам од се и ќе се изнауживам пиејќи коктели на плажата,а може и покрај базенот на некој луксузен хотел.
   
 19. Janalicious

  Janalicious Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  13
  на некое топло место со љубовта, на плажа, како пијам коктели, и не се замарам со ништо! аххх..
   
 20. PoisonGirl

  PoisonGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  433
  Momentalno sakam da sum na krevetot vo drygata soba i da si legnam odma