Каде во моментов би сакале да бидете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.140
  Пол:
  Женски
  Би сакала мојот дедо кој не го ни запознав да биде тука до мене.. Сигурна дум дека добро би се сложувале...
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.014
  Допаѓања:
  41.846
  Пол:
  Женски
  33af6195296a4fb904aa3d01abafd062.jpg
   
  На victoria и 8463. им се допаѓа ова.
 3. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  3.023
  Пол:
  Женски
  Моментално сакам да сум на море со коктелче до мене и без никакви грижи во глава.
   
  На Animali и joy1 им се допаѓа ова.
 4. Цвет88

  Цвет88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  1.623
  Допаѓања:
  10.765
  Пол:
  Женски
  На плажа, со некој коктел во рака.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  4.380
  Допаѓања:
  30.732
  Пол:
  Женски
  Во Буљарица на плажа.
   
  На Stayy W му/ѝ се допаѓа ова.
 6. JoanaS

  JoanaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  2.468
  Пол:
  Женски
  На тераса, во апартман покрај море, вечерно време пивце, цигарче и морски воздух.
   
  На Brinetka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Elisabeth

  Elisabeth Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  3.795
  Пол:
  Женски
  Kanuhura-Beach-Honeymoon-in-the-Maldives.jpg
   
  На minne992, victoria, Brinetka и 2 други им се допаѓа ова.
 8. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  15.994
  Допаѓања:
  231.645
  Пол:
  Женски
  Бали
  4BF3AC9E-84E0-4FF1-973B-8F86B6A730F7.jpeg
   
  На minne992, iki26, Petar80 и 3 други им се допаѓа ова.
 9. smile:)

  smile:) Активен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  Хаваи
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Elisabeth

  Elisabeth Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  3.795
  Пол:
  Женски
  52440-men-and-women-sat-couple-on-the-beach.jpg
   
  На Animali и Brinetka им се допаѓа ова.
 11. Elisabeth

  Elisabeth Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  3.795
  Пол:
  Женски
  62234160_313013932981525_7454281342709137408_n.png
   
  На minne992, Animali и Brinetka им се допаѓа ова.
 12. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.305
  Допаѓања:
  2.683
  Пол:
  Машки
  На некоја плажица со добра чил аут музика и овошен коктел......
   
  На joy1 и didisi им се допаѓа ова.
 13. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.734
  Допаѓања:
  20.799
  Пол:
  Женски
  Во охридон да си пијам кафе на плажа и сега пијам кафе ама со поглед према куќата на комшивката :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Bitter-Sweet и didisi им се допаѓа ова.
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.014
  Допаѓања:
  41.846
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1560092481471.jpg
   
  На minne992, iki26, Belabelinakinder и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Jordanco Smart

  Jordanco Smart Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2018
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Машки
  Да ја искачам Солунска глава со точак ^_^ Врхунац
   
  На jasbi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. N.2106

  N.2106 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2017
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  16.488
  Пол:
  Женски
  9a4a296353446f23015ee33db97e8ee7.jpg
   
  На Elisabeth и Animali им се допаѓа ова.
 17. Elisabeth

  Elisabeth Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  3.795
  Пол:
  Женски
  beach-lights-ocean-paradise-Favim.com-2008434.jpg
   
  На minne992, iki26, Animali и 3 други им се допаѓа ова.
 18. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  947
  Допаѓања:
  3.440
  На бокс, да родам веќе еднаш :D
   
  На Kate Rina 93, Petar80 и joy1 им се допаѓа ова.
 19. Brunhilde

  Brunhilde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  9.199
  Пол:
  Женски
  71A0E2BA-02E6-476C-A310-984CF1F3BDAD.jpeg
   
  На hermosa, minne992 и Brinetka им се допаѓа ова.
 20. Brunhilde

  Brunhilde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  9.199
  Пол:
  Женски
  F80A8D16-C17C-4851-B9AD-4A10EC81F901.jpeg
   
  На JoanaS, minne992, Animali и 2 други им се допаѓа ова.