Каде во моментов би сакале да бидете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.125
  Допаѓања:
  103.371
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1574878724162.jpg
   
  На stetoskop, VoodooGirl, Purplelilac и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Brunhilde

  Brunhilde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.160
  Допаѓања:
  17.423
  Пол:
  Женски
  B2932582-AE10-4D14-A1B7-EE59D02C9F18.jpeg
   
  На Next, stetoskop, Milobebence и 5 други им се допаѓа ова.
 3. emiliana

  emiliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2019
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  7.697
  Пол:
  Женски
  Дома... раат кафенце покрај прозорче, да си слушам како ми врне.
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Brunhilde

  Brunhilde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.160
  Допаѓања:
  17.423
  Пол:
  Женски
  AB43E6B8-FE4D-45E3-B02A-9D0AEE442886.jpeg
   
  На stetoskop, Milobebence, VoodooGirl и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.084
  Допаѓања:
  42.250
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1575031201529.jpg
   
  На Herrera, Tajnaotrovna, Sejfullai и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  4.437
  Пол:
  Женски
  Во викендичка на планина, со големи прозорци и камин, да пијам топло чоколадо додека гледам како врни дожд/снег. Бујна фантазија имам :D
   
  На Next, stetoskop, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.394
  Допаѓања:
  23.736
  Пол:
  Женски
  37a72a2dba006f5f9c10c84cf4fd30df.png
  2397fc7c32cd0b812e4a23ce9d33141e.png
   
  На Next, Sejfullai, Herrera и 4 други им се допаѓа ова.
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.125
  Допаѓања:
  103.371
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1575388610143.jpg
   
  На Next, MrenaRiba, BlackMistery и 6 други им се допаѓа ова.
 9. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.913
  Допаѓања:
  122.891
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1573134230936.jpg
   
  На Мразулче, Next, Annora и 5 други им се допаѓа ова.
 10. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.084
  Допаѓања:
  42.250
  Пол:
  Женски
 11. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.419
  Допаѓања:
  131.564
  Cheap_2014_Holidays_Borovets_Bulgaria_Purple_Travel_Holiday_Packages.jpg
   
  На Tea678, Milobebence, MeowMeow и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Crazy.M.girl

  Crazy.M.girl Нов член

  Се зачлени на:
  3 декември 2019
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  2b997c2a9f6b86fcdf07a5a7c2f7966e.jpg
   
  На Milobebence, Youknow, Brinetka и 2 други им се допаѓа ова.
 13. MeowMeow

  MeowMeow Активен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Исто ко @stetoskop , само не на таков лифт, тој лифт е кобен за почетници како мене :worried:
   
 14. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.394
  Допаѓања:
  23.736
  Пол:
  Женски
 15. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  3.466
  Пол:
  Женски
 16. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  3.992
  Пол:
  Женски
 17. Brunhilde

  Brunhilde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.160
  Допаѓања:
  17.423
  Пол:
  Женски
  0F685184-C022-4CF7-BF53-33439964FCD2.jpeg
   
  На MrenaRiba му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Elisabeth

  Elisabeth Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  1.126
  Допаѓања:
  4.143
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20191212-160822~2.png
   
  На Brinetka, MrenaRiba и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 19. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.394
  Допаѓања:
  23.736
  Пол:
  Женски
  80363731_2056943394460905_4143498179020587008_o.jpg
   
  На Herrera и MrenaRiba им се допаѓа ова.
 20. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.125
  Допаѓања:
  103.371
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1576419381955.jpg
   
  На Tea678 и MrenaRiba им се допаѓа ова.