Каде во моментов би сакале да бидете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. ubavicataizverot

  ubavicataizverot Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  mmmm sakam da sum nekade na nekoja egzoticna plaza...... :mrgreen:
   
 2. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.118
  Пол:
  Машки
  Na planika...ustvari sakam do Berovo da idam...ne sum bil nikogash...
  ama neznam dali ima ushte sneg...ako ima nekoj od Berovo neka kaze...
  dali ima sneg i dali ima podobri vikendici za inajmuvanje od ovaa...

  [​IMG]
   
 3. MATH

  MATH Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  И јас сакам да сум на планина,во некоја изолирана планинска куќичка,завеана во снег,наоколу природа,мир,тишина...
   
 4. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.830
  Пол:
  Женски
  На врвот на некој облакодер и да се развикааааааам квалитетно да ми помини меракот :lol: :lol:
   
 5. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  75
  На некое топло и сончево место, да се тегнам и легачам на плажа,
  и да се печам ко гуштер :D :D :D :D :D
   
 6. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.118
  Пол:
  Машки
  ...na vakvo neshto misleshe.!?..bez internet...bez mobilen...i bez kjelaviov.!?

  [​IMG]...[​IMG]
   
 7. monikaa

  monikaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  15
  hhehehehhehehhee....Za Berovo ima mnogu vikendici koi se podobri od ovaa.Jas ednas bev vo ovaa vikendica so drustvo i ni bese mnoguuuuuuu ubavo...Segha nz broj da ti dadam ama ima mnogu vikendici i e mnogu ubavo....Ako sakas da se odmoris navistina mozes da odis !!!!
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  На плажа!!!!! Требаше вчера да влезам. И онака сите по крстот, со себапот ќе се бапнев и јас еднаш. :lol:
   
 9. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.118
  Пол:
  Машки
  monikaa...sum chul deka ima mnogu vikendivi...ama na internet nema neshto posebno...ovaa mi se vide kako naj dobra...Jas mislev nekoj od Berovo kje dadeshe informacija povekje...Slusham vikedov kje pagja sneg vo drzavava... pa mozda tereba da otidam i na lice mesto da vidam...a i kje odmoram malku...poshto so ubavicata kje idam a zverot kje go ostavam doma...
   
 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.768
  Допаѓања:
  107.091
  Со него некаде на зимување!
  Не мора да е преидилично па да има камин,доволно ми е топла просторија,мека постела,неговиот мирис,веселото душкање и кори од портокал на(до) грејно тело какво и да е!
  Преку ден скијање и бордање и зимско сонценце да ми ја испече кожичкава малку!Ууууууууф!
   
 11. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  53
  Некаде кај што не врне снег...на пример, на Сејшелите :roll:
   
 12. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  269
  Некаде далеку од се од сите проблеми тука,на некое убаво место остров некој на пример,и да се одморам убаво и да си го одморам мозокот уфф како ми е потребно да знаете.
   
 13. nobody

  nobody Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  vo nekoj zimski centar, sto podaleku od Makedonijava kade sto ima mnogu sneg i kade sto moze ubavo da se skija :D :D :D
   
 14. angelinatodorovska

  angelinatodorovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  SAKAM DA SUM NA OSTROVOT BORA BORA SO MOJOT DECKO :D
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  Кај него дома. Можда и ќе бев, ама среќа што баш и не знам да го најдам патот до неговата дома :lol:
   
 16. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  80
  Sakam da sum pred nego i da mu zalepam eden samar za da se osveste deka veke stanuva zavisen alkoholicar(i deka pocnuva da potseka na prviot pat koga raskinavme i bese ocajno vnesen vo pijanstvoto)i deka nisto nema da postigne so negovio nacin na zivot..i potoa da go gusnam i da mu kazam deka ke go podrzam ako saka da se leci i deka nema da go ostavam sam bidejki mi znaci najveke vo zivotot :(
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  Да не го повторувам мојот пост од вчера :lol: :lol:
   
 18. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  114
  Сакам да бидам во Франција кај Џони Деп и само еднаш да го гушнам,толку ми треба...
   
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.057
  Допаѓања:
  48.333
  Пол:
  Женски
  Na toplicko vo krevet so decko mi do mene i taka da si otspijam edno dobri 12 saati, da se odmoram maksimalno i da soberam sili za se sto me ceka...
   
 20. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  na svadba na koja ne me viknaa haha