Каде во моментов би сакале да бидете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.168
  Пол:
  Женски
  Па каде на друго место,освен земјава.Ме насмеа со коментарот :)

  Леле јас понекогаш имам толку енергија,што можеби по стопати,спомнувам плажи,ама дефинитивно сакам да сум надвор од Македонија,аааааааааааааа.....а можеби и во Италија да ги видам тие храмовите,па до Египет да тркнам,да ги видам пирамидите,а мооожеби и до Перу,ме интересираат и тие цивилизации и места...кога би можела да бидам птица па секаде би одела,кај ми душа посака,таму,исто како да имам едно волшебно стапче,сакам таму да бидам и опааа одеднаш таму.... :D
   
 2. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Било каде би била сеа .. не овде .. само со него да сум :)
   
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.370
  Допаѓања:
  97.529
  На неколку места за да пукнам неколку носиња,меѓу кои едното е веќе доволно грбаво за да исечам пита бурек,но ок,веќе кога е такво нека биде уште полошо,а и имам и уште едно тро поголемко...Можам самба да им играм на носињата и пак ми ги дигаат нешто многу во облаци...Си можат бе,големи им се,а не како мојот,мал и чупав,за ништо не го бива.Лелееееееее колку нервозна сууууууум,кому ли да раскажааааам,таа толкууууу -малечка- и -најмалечка- во свет...бре проста раја,бре сексуални работички,бре фрустрирани говеда,бре лицемери.
  НејќУм лицемерије бе,нејќУм!!!
   
 4. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  Јас сакам само во некоја потопла соба бидејки мојава нешто... многу е студено неможам да стоплам се замрзнав :? :D
   
 5. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  54
  Сакам да сум со другарка ми.. Но по еден услов.. Да е добро расположена.. Затоа што ми е cool и не сакам да се чувствувам лошо!
   
 6. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  nekade kade sto nikoj ne me znae da se isklucam daleku od realnosta vo ovaa zemja :D
   
 7. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  54

  Тоа секој го посакува.. Но кога ќе разгледаме од сите страни сватиме дека на некој начин е добро што сме тука во оваа време...
   
 8. Just.Be

  Just.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
 9. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.819
  Пол:
  Женски
  sega zatoa sto e zima bi sakala da sum nekade vo nekoja taka mala ubava drvena kucicka, vnatre epten toplo, i da sedime so decko mi i da gledame dobro filmce... a kaminot da si goooori :roll: i cel nok posvetena za nas dvajcata :roll: :roll:
   
 10. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.553
  Допаѓања:
  32.623
  На Шапка, изнаоблечена топло, да си пијам чајче со друштво и да се печеме на сонце, намачкани со Солеа на лице :lol:
   
 11. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  Моментално никаде..уствари баш тука пред компјутер :D
   
 12. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.405
  Допаѓања:
  3.465
  Пол:
  Женски
  дома во кревет и покриена со ќебе
   
 13. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.103
  Пол:
  Машки
  ...u komshiluk...koj znae kade e neka dojde...i Bakardi neka ponese..
  ...limon imame... ;)

  [​IMG]
   
 14. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  И да сакаше лимон-нема-го изедов :D .Предмалку бев кај другарка ми,ја собирав за на карти,па ја чекам и правам топло чоколадо,и ете каде сакам да сум-ке дремиме кај мене и ќе се коцкаме.
  Ќе славам за крајот на сесијата бре...со карти и благичко.Па и јас имам право на слободна вечер :mrgreen:
   
 15. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  66
  Во креветот со дечкоми да спиеме заедно и утре да е сабота... да не идам нашколо!
   
 16. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.103
  Пол:
  Машки
  Ushte ednash ako ne mi se gledaat slikive... :evil:...kje igram i ja karti kako Kate...
  ...Kate ma ti bar me predupreduvache... :|...komar fati...da ne gubish... :worried:hock:
   
 17. nica

  nica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  54
  nekade doma so drustvoto sobrani, da pieme i da slusame ubavi pesni a jas da se otepam od pusenje cigari...da se davam vo cadot. Ili pak vo negovite pregratki vo topliot krevet, i za nisto da ne se grizam. A moze i Cuba nekade na plaza...zurki...kokteli...prekrasno!
   
 18. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.168
  Пол:
  Женски
  На едно далечно место....да видам како е таму....
   
 19. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Ма никако,никако не ме оставате да играм ,го насамарив брат ми да ме заменува :twisted: Ене ги седнати на тепих играат дали играат.А и на другарка ми и се играло табла,е мене не!Измеѓу две зла,јас го избрав ова :twisted: седење пред компјутер :D
   
 20. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.431
  Допаѓања:
  53.512
  Би сакала да сум во спална, ама ме мрзи да отидам...
  Туку ај, да си ја исполнам желбата...