Каде во моментов би сакале да бидете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  66
  na havai. mi se smachi od studov.
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.781
  Допаѓања:
  46.516
  Пол:
  Женски
  ми доаѓа да си ги спакувам куферите и да се преселам на југ :D
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.168
  Пол:
  Женски
  и ја да ги спакувам куферас и да тргнам на северр....и да го ’’ однесам ’’ сонцето, да ја однесам топлината кај што е минусна температурата и за првпат да имааат дооооооолго летооооо.....
   
 4. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  92
  На диско ми се оди, или пак на свирка, ми се игра, ми се пее, ми се пие :lol: :lol:
  ...ама јбг, утре треба рано да станам.Одредив си ја дневната доза за денеска.
   
 5. lavica23

  lavica23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  23
  би сакала да сум во топлата постела со мојата љубов ...
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 6. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  210
  na bilo koe mesto samo da sum so decko mi dvajcata sami
   
 7. maserkaTA

  maserkaTA Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  Негде далеку од местово...сами со дечко ми...далеку од ситее, од сите оговарања и прости луѓе!!!!
   
 8. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  489
  Ма какви плажи, какви мориња! Јас сакам да сум во некоја соба со удобен кревет комплетно изолилана од секакви надворешни звуци затоа што осеќам дека некој ден ќе ги искршам сите телефони дома и ќе ги убијам комшиите! Човек да не може да се одмори како што треба...
   
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.193
  Допаѓања:
  69.639
  Пол:
  Женски
  Sakam momentalno decko mi da e do mene..
   
 10. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.959
  nadvor od granicive...so x osoba..
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.751
  Некаде и никаде...... сама во гужва...... се' забележувам, мене никој не ме гледа.....
   
 12. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.263
  Допаѓања:
  6.558
  Пол:
  Женски
  Сакам да сум некаде незнам ни јас каде само не тука кај што сум во моментот и сакам да се најдам некаде во иднината сегашноста ми е за никаде :? :? :? :? :? :?
   
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.451
  Допаѓања:
  129.563
  Пол:
  Женски
  Со либето....
   
 14. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.103
  Пол:
  Машки
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.781
  Допаѓања:
  46.516
  Пол:
  Женски
  На пуст остров само со вода наоколу...
   
 16. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.819
  Пол:
  Женски
  sakam da sum nekadee daaaaleku na shoping i na more so deckoto :roll: (bez nego nikade) :D
   
 17. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  32.607
  Кај него в кревет. Да ме гушка со ногата ставена на колк и да ми го бакнува увото.
  ;)
   
 18. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.263
  Допаѓања:
  6.558
  Пол:
  Женски
  Sakam da sum na druga planeta.......bez nikoj i nisto...
   
 19. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  20
  на плажа !!! Сакам во моментов да се сончам да сум намачкана со масло и да светкам,сакам да пијам ладно коктелче да слушам реге музика или нешто слично за на плажа ,покрај мене да минуваат намеани весели и разиграни фаци и да го гледам како мирно се бранува морето.На вакво место сакам да бидам во моментов.
   
 20. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.168
  Пол:
  Женски
  Сакам да сум далеку од тука,можам комотно да егзистирам на друго место надвор од државава,па и на остров,покрај крајбрежје,море...лесно се адаптирам во простор и време,па и да не бидам долги години во нашава Македонија,иако ја сакам но сепак имам чуство дека местото не ми е тука....затоа сакам да сум далеку од тука...