1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде да го славам роденденот?

Дискусија во 'Слободно време' започната од PuppyFace, 28 јули 2012.

 1. PuppyFace

  PuppyFace Активен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Моментално сум без идеи. Сакам да биде нешто интересно, а не по дома алкохол и после во дискотека. Лето е, такада еден од предлозите се базени ама не ми изгледаат примамливо. Полнам 23 години, такада и поканетите ке бидат горе-доле исто годиште. Секоја идеја ми е добредојдена. Поздрав :$
   
 2. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  8.641
  Зависи со колкав буџет располагаш и за колку луѓе се работи. Можеш да славиш во коктел бар или во некој интересен ресторан( Кинески,Мексикански,Суши ресторан).

  Исто можеш да организираш тематска забава. Пример музика од 70ти , 80ти итн. Или забава под маски.

  Најфина летна идеја според мене е да организираш забава во двор , ќе поставиш чадори , маси со јадење (пази на топлово со изборот на храна) и пијалоци. Можеш да направиш `пијани лубеници`. Зимаш лубеница ја сечеш на пола ,ја вадиш внатрешноста и ја полниш со алкохол. Ако имаш услови и опрема може да биде тоа интересна караоке забава. :)
   
  На Д.Чобанова и QueenElena им се допаѓа ова.
 3. PuppyFace

  PuppyFace Активен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Mene najmnogu mi se dopagja idejata so maskite, ama ne veruvam deka i drugite ke sakaat da se maskiraat :) Fala na ideite, site se mnogu inovativni

  [mod-kirilica:38f9ifh0][/mod-kirilica:38f9ifh0]
   
 4. indelible

  indelible Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  81
  Па немора целосни маски, може само некои вакви..
  [​IMG]

  Би можела да искомбинираш, забава под маски (како оваа погоре) и да го уредиш дворот па со пијани лубеници и некои такви работи. Јас баш би сакала да присуствувам на некоја таква забава. Дури и за да се осигураш дека сите ке имаат маски би можела ти да купиш (секако доколку си добро финансиски подкрепена :P ) па кога ке доагаат да си зимаат по една. :)

  Ахх ахх, едвај го чекам мојот роденден, штета што тогаш нема да има лубеници. ;(
   
 5. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.660
  Пол:
  Женски
  Убаво рече Waka-waka, се зависи од буџетот.Ако си поограничена во однос на парите, секогаш преостанува да си одбереш некој интересен кафич.
  Идејата за базен е интересна, ама не мислам дека е прикладна за некој што полни 23 год, некако тоа ми е повеќе за деца.Ресторан пак, ми е повеќе за возрасни.Како што веќе ти кажаа, убаво е да најдеш поголем двор, можеш убаво да го средиш, па да донесеш некои натписи, балони, музика... 8)
   
 6. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.093
  Јас сега ке прам 16 години и се мислам дали да го славам како ... :)
  некој предлог :?:
   
 7. Floyd12

  Floyd12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  110


  Навечер на плажаа :D
   
 8. Cloee

  Cloee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  35
  Па за 16 години најубаво би било во некој кафич или дискотека.
   
 9. Alone-Girl

  Alone-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  27
  Можеш да си го прославиш роденденот во некоја пицерија. Навистина е убаво.. ке ги почестиш другарките ке се забавувате а подоцна можете да заминете во некоја дискотека и да продолжите со журкањето.. од една страна идеите што ти се дадени над мене се преубави, ама сепак 23 роденден па немора да се изложуваш не толку големи трошоци.. згора на тоа и возраста според мене одговара за пицерија, малку по мирно место, има луѓе на таа возраст.. сепак ти си знаеш.

  Сакаш строго вечерно време да го прославиш роденденот?
  и нека ти е среќен роденденот од мене.. се најубаво :)
   
 10. Inna5

  Inna5 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2012
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  625
  Зависи до колку пари сакаш да чекаш роденден,и колку гости ќе поканиш.
  Јас го чекав дома ,поканив 50 деца и ме чинеше 100 евра :)
  Можеш во ресторан ан отворено,ако си од град каде што има езеро можеш таму да го чекаш.
   
 11. machka1

  machka1 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  1.346
  Пол:
  Женски
  Сеа у декември полнам 18. и се двоумам меѓу изнајмување локал , и славење у некој кафич ?
  Незаборавен роденден сакам да ми биди овој , 18че е , + нема да имам лимит со парите па ќе можам да се опуштам.Вие шо викате, прва опција-втора?
   
 12. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  Па ако ти е дозволено да трошиш тогаш изнајми си локал и како што навеле некои форумџики погоре , ќе си уредиш како што сакаш :)
   
  На machka1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.038
  Пол:
  Женски
  Сега на 26 ноември ми е роденден но незнам каде да го чекам!
  Се надевам дека ке ми дадете идеја на некое место!
   
 14. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  685
  Ќе славам 13 год. за недела ипол,ама појма немам каде да го славам.Сакав во куглана,ама прерачунавме дека во кугланата во Сити Мол ќе не чини нешто повеќе од 14.000.Во Борис Трајковски не е толку скапо,ама сепак 5000 не ми се даваат.Идеи?
   
 15. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.801
  Зависи какви ви се интересите... На пр. многу оригинално доживување е во планетариумот во МКЦ, а после тоа можете долу на сокче. Можеш во пицерија, една семејна пица е просечно 400 ден (зависи колку деца ќе сте)+ сокче, ем муабет, ем пица, ем поевтино. Ако не сте многу деца, има 7Д кино сега, многу се интересни претставите, со движење на столчињата, прскање водичка и сл. :) , и после може да ги однесеш на по едно сокче во МCDonalds (Во Џамбо и во Рамстор ги има). Е сега, билет е 150 ден, ама претставите се само некои 5-10 мин., па зависи колку деца сакаш да викнеш (има само 8 седишта). Ама пред се зависи што би ви било интересно, што сакате како друштво. Почни од тој податок, па понатаму.
   
  На Foreveryoungiwannabe му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Bella2

  Bella2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  5
  Годинава ке полнам 16. Во април ама немам идеа каде да го славам... :worried: Ке може по некоја идеичка дами дадете.
   
 17. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  4.159
  Пол:
  Женски
  Добра препорака :!:
   
 18. FamousGirl

  FamousGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  2
  Мојата братучеда ме замоли да и помогнам да одбере каде да го слави роденденот и незнам што да и речам...
  Вака: ќе полни 15 години и во план и е да кани околу 10 деца (не сум сигурна дали ми рече дека повеќето ќе бидат девојчиња или сите ќе видат девојчиња...)
  Каде би и препорачале? :D
  Ве молам помогнете ми итно е, роденден и е за точно 1 недела :)
   
 19. Lily52

  Lily52 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  36
  Во кафич :)
   
 20. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.282
  Сакам во кафана мома,околу 10 души..онака само пиење..да не знае некој како се движат цените ?? :)