1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде да го славам роденденот?

Дискусија во 'Слободно време' започната од PuppyFace, 28 јули 2012.

  1. PuppyFace

    PuppyFace Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Моментално сум без идеи. Сакам да биде нешто интересно, а не по дома алкохол и после во дискотека. Лето е, такада еден од предлозите се базени ама не ми изгледаат примамливо. Полнам 23 години, такада и поканетите ке бидат горе-доле исто годиште. Секоја идеја ми е добредојдена. Поздрав :$
     
  2. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Зависи со колкав буџет располагаш и за колку луѓе се работи. Можеш да славиш во коктел бар или во некој интересен ресторан( Кинески,Мексикански,Суши ресторан).

    Исто можеш да организираш тематска забава. Пример музика од 70ти , 80ти итн. Или забава под маски.

    Најфина летна идеја според мене е да организираш забава во двор , ќе поставиш чадори , маси со јадење (пази на топлово со изборот на храна) и пијалоци. Можеш да направиш `пијани лубеници`. Зимаш лубеница ја сечеш на пола ,ја вадиш внатрешноста и ја полниш со алкохол. Ако имаш услови и опрема може да биде тоа интересна караоке забава. :)
     
    На Д.Чобанова и QueenElena им се допаѓа ова.
  3. PuppyFace

    PuppyFace Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Mene najmnogu mi se dopagja idejata so maskite, ama ne veruvam deka i drugite ke sakaat da se maskiraat :) Fala na ideite, site se mnogu inovativni

    [mod-kirilica:38f9ifh0][/mod-kirilica:38f9ifh0]
     
  4. indelible

    indelible Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    81
    Па немора целосни маски, може само некои вакви..
    [​IMG]

    Би можела да искомбинираш, забава под маски (како оваа погоре) и да го уредиш дворот па со пијани лубеници и некои такви работи. Јас баш би сакала да присуствувам на некоја таква забава. Дури и за да се осигураш дека сите ке имаат маски би можела ти да купиш (секако доколку си добро финансиски подкрепена :P ) па кога ке доагаат да си зимаат по една. :)

    Ахх ахх, едвај го чекам мојот роденден, штета што тогаш нема да има лубеници. ;(
     
  5. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Убаво рече Waka-waka, се зависи од буџетот.Ако си поограничена во однос на парите, секогаш преостанува да си одбереш некој интересен кафич.
    Идејата за базен е интересна, ама не мислам дека е прикладна за некој што полни 23 год, некако тоа ми е повеќе за деца.Ресторан пак, ми е повеќе за возрасни.Како што веќе ти кажаа, убаво е да најдеш поголем двор, можеш убаво да го средиш, па да донесеш некои натписи, балони, музика... 8)
     
  6. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Јас сега ке прам 16 години и се мислам дали да го славам како ... :)
    некој предлог :?:
     
  7. Floyd12

    Floyd12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    110


    Навечер на плажаа :D
     
  8. Cloee

    Cloee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    35
    Па за 16 години најубаво би било во некој кафич или дискотека.
     
  9. Alone-Girl

    Alone-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    27
    Можеш да си го прославиш роденденот во некоја пицерија. Навистина е убаво.. ке ги почестиш другарките ке се забавувате а подоцна можете да заминете во некоја дискотека и да продолжите со журкањето.. од една страна идеите што ти се дадени над мене се преубави, ама сепак 23 роденден па немора да се изложуваш не толку големи трошоци.. згора на тоа и возраста според мене одговара за пицерија, малку по мирно место, има луѓе на таа возраст.. сепак ти си знаеш.

    Сакаш строго вечерно време да го прославиш роденденот?
    и нека ти е среќен роденденот од мене.. се најубаво :)
     
  10. Inna5

    Inna5 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    625
    Зависи до колку пари сакаш да чекаш роденден,и колку гости ќе поканиш.
    Јас го чекав дома ,поканив 50 деца и ме чинеше 100 евра :)
    Можеш во ресторан ан отворено,ако си од град каде што има езеро можеш таму да го чекаш.
     
  11. machka1

    machka1 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    1.349
    Пол:
    Женски
    Сеа у декември полнам 18. и се двоумам меѓу изнајмување локал , и славење у некој кафич ?
    Незаборавен роденден сакам да ми биди овој , 18че е , + нема да имам лимит со парите па ќе можам да се опуштам.Вие шо викате, прва опција-втора?
     
  12. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    Па ако ти е дозволено да трошиш тогаш изнајми си локал и како што навеле некои форумџики погоре , ќе си уредиш како што сакаш :)
     
    На machka1 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. erica

    erica Популарен член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    1.312
    Допаѓања:
    2.036
    Пол:
    Женски
    Сега на 26 ноември ми е роденден но незнам каде да го чекам!
    Се надевам дека ке ми дадете идеја на некое место!
     
  14. Foreveryoungiwannabe

    Foreveryoungiwannabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    685
    Ќе славам 13 год. за недела ипол,ама појма немам каде да го славам.Сакав во куглана,ама прерачунавме дека во кугланата во Сити Мол ќе не чини нешто повеќе од 14.000.Во Борис Трајковски не е толку скапо,ама сепак 5000 не ми се даваат.Идеи?
     
  15. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    Зависи какви ви се интересите... На пр. многу оригинално доживување е во планетариумот во МКЦ, а после тоа можете долу на сокче. Можеш во пицерија, една семејна пица е просечно 400 ден (зависи колку деца ќе сте)+ сокче, ем муабет, ем пица, ем поевтино. Ако не сте многу деца, има 7Д кино сега, многу се интересни претставите, со движење на столчињата, прскање водичка и сл. :) , и после може да ги однесеш на по едно сокче во МCDonalds (Во Џамбо и во Рамстор ги има). Е сега, билет е 150 ден, ама претставите се само некои 5-10 мин., па зависи колку деца сакаш да викнеш (има само 8 седишта). Ама пред се зависи што би ви било интересно, што сакате како друштво. Почни од тој податок, па понатаму.
     
    На Foreveryoungiwannabe му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Bella2

    Bella2 Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    6
    Годинава ке полнам 16. Во април ама немам идеа каде да го славам... :worried: Ке може по некоја идеичка дами дадете.
     
  17. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Добра препорака :!:
     
  18. FamousGirl

    FamousGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    2
    Мојата братучеда ме замоли да и помогнам да одбере каде да го слави роденденот и незнам што да и речам...
    Вака: ќе полни 15 години и во план и е да кани околу 10 деца (не сум сигурна дали ми рече дека повеќето ќе бидат девојчиња или сите ќе видат девојчиња...)
    Каде би и препорачале? :D
    Ве молам помогнете ми итно е, роденден и е за точно 1 недела :)
     
  19. Lily52

    Lily52 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2013
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    36
    Во кафич :)
     
  20. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Сакам во кафана мома,околу 10 души..онака само пиење..да не знае некој како се движат цените ?? :)