1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде да купам бикини?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од unlucky, 14 април 2011.

 1. unlucky

  unlucky Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  74
  Здраво девојки! Сакав да споделам нешто со вас што го прочитав на црнобело...


  На плажа со поголеми гради

  Жените со мали гради од сега ќе можат и на плажа да носат пуш ап ефект благодарејќи на новата линија костими за капење чии посебни корпи...


  ...ги зголемуваат градите за два броја. Instant Boob Job VIP изработи костими за капење од посебен материјал кои не впива вода, а на градите им дава природен изглед.

  Жените сакаат да се чувствуваат самоуверено, особено кога се на плажа. Затоа овој костим за капење уште веднаш привлече внимание кај понежниот пол.
  Еве и линк да ги погледнете сликите..
  http://www.crnobelo.com/zivot/moda-i-ub ... lemi-gradi

  Па се прашував дали некоја од вас знае каде можат да се набават.. Мислам дека ова е многу поубаво решение од корпите и дека многу попривлечно изгледаат за спротивниот пол...

  Што мислите вие ?
   
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  На плажа јас сакам удобност, не да ме стикат корпи, фижбани, да ме боли вратот од што стега врвцата.
  И што за да има ефект за 1 поголем број?
  Големо чудо.
  Јас имам мали гради и ич не ми е гајле што се мали.
  На плажа битно ми е убав да ми костимот за капење, да ми е удобен, да си уживам додека се сунчам, да е од убаво материјалче, а градите тие се тие, си ги сакам мали.
  И не носиш тука фустан или блуза па да може да лажираш големи гради, ова ти е како прслуче, од километар се гледа дека градите се мали само стиснати и кренати се. Застани до некоја со бујно деколте и џабе што имаш специјално бикини, нејзиниот граден кош ќе е раскошен, не твојот :D
   
  На bitter-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  201
  Ако може линкот некако да го добијам,овој не ми се отвара.Ептен ме заинтересира какви се и дали се стварно добри.
   
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.328
  Јас си земав лани вакви бикини и тоа случајно, ми се свиѓаше шарата, ама откако го увидов и ефектот сигурно и годинава ќе земам такви :D :$
   
 5. unlucky

  unlucky Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  74

  http://www.crnobelo.com/zivot/moda-i-ub ... lemi-gradi еве го линкот се надевам дека сега ќе ти се отвори :)
   
 6. unlucky

  unlucky Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  74

  а можеш ли да ни кажеш од каде го набави.. па да побараме и ние?? :) :$
   
 7. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.328
  Во Голден Поинт, на Сиси беше, црно-бел :)
   
  На unlucky му/ѝ се допаѓа ова.
 8. 09101986

  09101986 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  8
  Јас си земав лани со пуш ап и со два доли дела едниот нормален и со танга (гратис) :lol: иначе од шутка од пазар го земав некаде околу 800 денари беше :D
   
  На Tina2017 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  201
  Ми се отвори линкот.Благодарам :) Ми се допаѓаат,сакам да си купам.Ако може цената Фемина90 да ни ја кажеш :)
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.328
  Само горниот дел 1600, ама ако отидете накај мај, зашто е ланска колекција сигурно ќе биде многу поевтин.
   
 11. easyyyyy

  easyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  174
  а каде се наоѓа поточно Голден Поинт? :?:
  p.s. не сум од Скопје јас :geek:
   
 12. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.328
  Има во рамстор и на рекорд, подоле од автобуската кај фибула травел :)
   
  На unlucky и easyyyyy им се допаѓа ова.
 13. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  54
  Девојки, јас би сакала да знам во која од продавниците низ Земјава може да се најдат костими за капење со пуш ап ефект и ноивната цена, како и дали може некој од вас да постира слики?
   
 14. Tanjusska

  Tanjusska Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  4
  Уфф баш се добри :) Сакам и јас! :)
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.792
  Ноу тенкс!
  Уште на плажа да ме стега нешто |(
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.067
  Допаѓања:
  8.083
  Пол:
  Женски
  Дамнешна желба ми е да имам еден таков, ама кога ке дојде време да си купам бикини ќе најдам некој други кои ке ми паднат во очи и веднаш ги земам тие, а push up-от го оставам за секоја наредна година :) ајде ќе си побарам и ја во голден поинт, може ќе земам дефинитивно оваа година push up :D:D:D
   
 17. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  110
  Не благодарам. Мали гради, тоа е... што да правам.. колку имам толку. Битно да се чувствувам убаво и комотно. И со тоа доаѓа сексипилот.
   
 18. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.111
  Секогаш кога купувам костим за капење купувам пуш ап горен дел.
  И не, не се чуствувам непријатно, туку баш напротив, многу посамоуверено се чуствувам отколку кога би носела без корпи и потполнки.

  Би сакала малку поголеми гради, а кога можам само со пуш ап градник да го постигнам тоа, зошто да не?

  Секогаш го бирам она во што најдобро се доживувам себеси.
  Како што некои се чуствуваат попријатно во обични бикини со само едно парченце материјал врз градите, така јас попријатно ( и по секси :) ) се чуствам со пуш ап.

  За среќа, сега изборот е голем, има прекрасни модели, боички и бројчиња кои визуелно го подобруваат дури и најсиромашното деколте, па така можам да кажам дека гордо се соблакам на плажа... Со што и неможат многу луѓе да се пофалат :)
   
  На QueenB и unlucky им се допаѓа ова.
 19. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.382
  Таквите се за мене... :$
   
 20. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  За убавина се трпи :lol:
  Ми се допаѓаат. Би сакала и јас едни :angel: