1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде да купам бикини?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од unlucky, 14 април 2011.

  1. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    Бев јас го Голден Поинт, тој кај Рекорд и имаше неколку модели..
    1800 комплет (горен+долен), ама некако имаше 1/2 убави, другите сите беа скроз црни како мислиш по долна облека се шеташ,
    и посебно
    горен дел 2800 ден.
    долен дел 1800 ден.
     
  2. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Бев и јас и во Голден и во Лиска, ама верувале или не - сите ми беа големи. Точно дека сум слаба и имам мали гради али не сум без ич. Во Голден најмалото бројче што го носат им е 2 (а за мене треба 1 очигледно). Ланските од Голден ми се таман, ама годинава неможам да си најдам точни (не, не сум ослабена)....
    И нема многу избор, точно има многу црни и еднобојни. Јас сакам нешто шаренко, весело...

    А и во Лиска најмалото бројче ми е големо, се нервирам :(
     
  3. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Фино изгледаат не да не, ама јас си сакам нешто да ми е удобно, да не ме стега итн итн.
     
  4. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Немам ништо против да имам еден таков али сепак другите без пуш-ап ми се помили и покомотни за на плажа.
     
  5. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Конечно и јас да си најдам бројче од бикини со пуш ап, моето е лиска, го земав пред нецела недела , малце солено, 3300 :wasntme: , ама си вреди за секоја паричка, особено за моите гради-негради. :lol:
    Да живеат дарежливите мажи.. :lol:
     
  6. SexyPrincess

    SexyPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    132
    имаат ли Голден Поинт веб страна да разгледаме??
     
  7. passion.for.fashion

    passion.for.fashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    396
    Допаѓања:
    87
    Јас видов во Sara fashion бикини со пуш ап.. не беа скапи, околу 700-800ден беа.. ќе ги земев ама шарата не ми се свиѓаше :|
     
  8. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Си купив бики со пуш ап ефект од Пенти. Но, толку многу сум за греота што кога ќе ги облечам внатре го има само пуш апот!! Ништо повеќе... :rofl: :rofl:
     
    На Sramezlivoto му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Miss.Waldorf

    Miss.Waldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    16
    хахха мора сестра ми да дознае за оваа иновација =)
     
  10. Enable

    Enable Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Колку ги зема ?
     
  11. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Ако мислевте на нешто вакво ?! :?:
    Немам мали гради но од некоја глупава причина поудобно се чувствувам со пуш ап на плажа.Како да ми се посигурно сместени внатре.Имав неуспешен обид кога на шнајдер го однесов горниот дел и градник да ми го стави внатре.Па и искрено не изгледаше лошо, испадна како што се надевав, само проблемот беше кога ќе се намокри - многу тешко се суши а јас не можам да поднесам влажна облека на мене, посебно на градите.Сето тоа затоа што не сретнав бикини со пуш ап по продавниците.
    Прашање до оние кои поседуваат такви, дали го имаат истиот ефект ?
     

    Прикачени фајлови:

  12. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    сите го споменувате голден поинт, па да ве прашам: јас зедов од таму бикини, после 5-6 пати на плажа целиот ми се растегна, испушти ластици (дватта дела).
    многу се разочарав, а намерно купив поскап, за да го носам! :worried:
     
  13. renne

    renne Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    19
    Абе имам проблем ... ми требаат неколку пара костими за капење ама незнам од каде да си купам. Сакам да бидат по квалитетни за да можам да ги носам и догодина.. Плс кажете некоја продавница за костими за капењеее... :)
     
  14. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    де бре девојче,имаш секаков избор,имаш ценовник и според џебот купуваш, според мене најквалитетни имаш во лиска (така скапи се ) ама имаш и други места
     
  15. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Обично во Golden Point купувам :)
     
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Најчесто од Србија си купувам, но последните 2/3 ми ги избра сестра ми кога беше во Грција
     
  17. IviA

    IviA Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    24
    Сега си купив од Бугарија , црвени по боја , во 3 дела се горен и долен + танга ;) ;)
     
    На renne му/ѝ се допаѓа ова.
  18. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Од шутка. Лани си купив преубави, квалитетни се и цврсти ништо не им фали, оваа година ќе ги носам пак. Ги купив 500 ден. горниот дел е без прерамки, има сличен на Викторијас Сикрет, и многу сум среќна што им беше само еден, не видов некоја со исти бикини. Од Грција исто начекав за 3 евра бели бикини, ми се погодија ептен. Снабдена сум за оваа година.
     
  19. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Имам едни од лиска, од 1ва година средно ми ми се, уште се здрави, малку ми се мали само во градите, битно не е уште попуштен ластикот. Чудо од купачи а ги имам премгногу носено.
    Ако ти се даваат 1600 и нагоре, добра инвестиција.
    Од калцедониа исто, ама таму се наоѓаат и поветини до кај 1000ка има, има и поскапи секако, исто имам два пара, квалитетни се погодија, а интересени дезени, имаат преголем избор. Обично тие поубавите се и доста поскапи, но на крај на сезона август-септември се наоѓаат за пристојни цени, а преубави модели.
    Голден поинт исто има разни цена на купачи и поевитни и поскапи, ама мене ме ограничуваат со избор, немаат Ц корпа или еднобојни се многу.
    Во сара фешн имаше убави купачи а не беа скапи и горен и долен за 1000ка имаше.
    Не планирам да купувам година купачи, али ако би земала од калцедониа сигурно
     
  20. Melany.Macedonia

    Melany.Macedonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    67
    Лиска се најквалитетни, треба да ги начекаш на распродажба, иначе се многу скапи :(