1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде да купам бикини?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од unlucky, 14 април 2011.

  1. malo-bebe

    malo-bebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    4
    najcesto idam na plaza prvin gledam niz prodavnci i koe mi se dopaga go kupuvam..
     
  2. connie

    connie Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    204
    Од H&M ќе си купам :)
     
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.094
    Мислам од Јануари,никако да смислам...тажна сум.
    Леле немој да ме јебеш бе. Поише мислам на долен веш,него ли на костим за капење. Црн,обичен,бикини,е нема посекси,по могучност вовлечен у гз. Шо поише сакаш?! Имам од лани кафено,дискретно златест,имам и црн,годинава ќе најдам БИЛО КАКОВ ОД БИЛО КАДЕ,битно градите да ми ги држи,без прерамки за да се сунчам,но најважното,кога се џиткам да не ми се губи по брановите или да ми се крева...зошто правам испади врло често. Она летаат гради,гзови. Летоска ми се деси куршлус,бранови у пизду матер,со струја,не беа зезалица,мене братче ми се одврзува горниот дел и горе и околу грбот и долниот дел од едната страна. Придружбата моја...место да дојде да ме спаси,гледа борба и му падна жал,дојде и ме спаси,пошо стварно,ама стварно ќе се удавев,само да се посрамотам,колку сум глупа значи.
    Дакле,од било каде,било каков,само да ми ги држи... не ме интригира шара. Не сум поминала во потрага на купаќ повеќе од 2 часа барање...па сега видете. Дали ќе ми држи до година или не,не ме тангира, може и таков да улета. Имам еден од Лиска...е малце...тесничок ми стана,Голден поинт најде да се расцепи на средина на задник од попуштена пекла,така шо,шо ако ми трае,а може и да не трае?!
     
    На girl1985, mims-89 и Trendafilka им се допаѓа ова.
  4. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    Инспирирана од темата каде да купам па и на попуст ,бидејќи никаде не најдов тема каде точно ќе збориме за она парче облека кое е најкарактеристично за летото ,тоа што најмногу ни е потребно.
    Во оваа тема е дозволено:
    *постирање на слики од интернет на бикини кои ви се допаѓаат и барате такви
    *дискутирање за квалитетот на бикини во Македонија
    *дискутирање за порачување на бикини од странство
    *постирање на слики од ваши бикини и нивно коментирање

    да потенцирам знам дека постои тема БИКИНИ но таму единствено се ставаат слики ...оваа тема е за тоа каде може да најдеме некои слични на нив и воопшто да ги коментираме

    да почнам јас :
    Барам бикини некаде низ Скопје кои имаат Push up,не се скапи...a може и вакви
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  5. I.love.your.lips

    I.love.your.lips Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    970
    Каде можам да најдам вакви како во средина?Може и во друга боја само да има исечоци
    Фала :*
     

    Прикачени фајлови:

    • 07.jpg
      07.jpg
      Големина на фајлот:
      56,9 KB
      Прегледи:
      433
  6. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    вакви слични ко тие во средина во црна боја видов во Jordan...сите купачи таму се по 700 денари...барем до пред 1-2 недели ги видов сега незнам...али помини има избор :)
     
  7. I.love.your.lips

    I.love.your.lips Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    970
    kako ovie vo sredina violetovive?
     
  8. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    да...сеа не беа исти ама такви беа како со исечетоци од страните линии...црни беа.Баш една повозрасна ги гледаше..незнам дали уште ги има да не те излажам...али оди види си :)
     
  9. I.love.your.lips

    I.love.your.lips Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    970
    А да не знаш вакви бикини?
     

    Прикачени фајлови:

    • V338079.jpg
      V338079.jpg
      Големина на фајлот:
      51,2 KB
      Прегледи:
      365
  10. I.love.your.lips

    I.love.your.lips Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    970
    а вакви од позади? Ве молам итно е!!!
     

    Прикачени фајлови:

    • V342860.jpg
      V342860.jpg
      Големина на фајлот:
      43,5 KB
      Прегледи:
      364
  11. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Јас барам некои вакви :) Можат да се најдат негде низ Охрид или Скопје? И незнам дали ке ми стојат :( Иначе немам баш големи гради па затоа... :( Знае некој?
     

    Прикачени фајлови:

  12. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    1.082
    Пол:
    Женски
    Според цурава на сликава треба да стојат добро на мали гради бидејки девојкава е во иста состојба :)
    А и мене ме интересира каде може да се најдат вакви, ептен се добри
     
  13. HappilyLoved

    HappilyLoved Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2012
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    17
    Да не имате негде видено купаќи со жица, нешто форма како градник и со солидна цена ? Ако се пуш ап уште подобро :) Нема везе за бојата и дизајнот.
     
  14. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    На помпеа ќе си купам сега пак имам 2 пара и првите ги купив пред 3 или 4 год и сеуштѕе се во истата состојба како кога ги купив
     
  15. mesecinka91

    mesecinka91 Активен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    3
    Од каде ги наоѓаш на pompea??? И која им е цената отприлика??
     
  16. Kalia

    Kalia Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2012
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    26
    последниве неколку години си купувам само од H&M. оваа година се подновив со два нови и преубави се, а и не беа воопшто скапи. за квалитет не сакам да коментирам, дека секоја година си купувам по еден пар, така што не сум дошла во ситуација некој да ми се скине
     
  17. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    42.990
    Од Сара Фешн веќе земав, за 990 денари, таман е у груда и у газ, го облеков на лице место, растресов малце тело да видам дали ќе има несакни ефекти, го исправ, и утре идам на базен да го опробам.
     
  18. Ubavataa

    Ubavataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    9
    od liska se najubavi i najkvalitetni ,, a od SUTKA nikad nema da kupam po mene mislam tamu ne se kvalitetni ... pozz
     
  19. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Од чаршија :lol:
     
  20. EmGreen

    EmGreen Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    189
    Најубавиот купачи ги имам купено пред 5-6 години од Phard. Вреди за секоја пара, и ден денес ми е како нов. Шарен, сексиљав и што е најважно многу брзо се суши. За некое чудо уште ме собира :tmi: Ми иде да се гризнам од г'з што ги нема веќе, најмногу поради купачиот. Имам уште еден од лани, црно бел во риги, без прерамки, ама дебел ми е некако, и многу затворен :( Планирам да шетнам деновиве ако најдам некое по ќејф и по солидна цена низ центар. Несакам нешто многу да се расфрлам, бидејќи веќе имам купачи за носење. Фрлив око на еден модел, уште таков да најдам - мераци.
    Нешто слично на ова, само што е можно потенок :P И да, сакам врвки од страна :D
    [​IMG]