1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде да купам учебници на старо?!

Дискусија во 'Образование' започната од Mashnichka, 9 септември 2011.

  1. Mashnichka

    Mashnichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    26
    здраво феминки,сакам да ве прашам каде можам да купам учебници на старо за средно медицинско т.с за средно стручно образование,ми требаат за во медицина прва година ми требаат хигиена и здраство,анатомија,физиологија,биологија,хемија и за физика не сум сигурна,кажете каде можам да купам на старо дали некоја од вас ги продава,а ако не знаете кажете каде може и бна ново и цена по можност :)
    фала однапред :)
     
  2. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    каде да купам учебници на старо?!

    Не знам каде можеш да си купиш на старо освен да си прошеташ по другите класови што се втора, трета, четврта година можеби некој ги продава.
    НО затоа можеш да отидеш во скриптарата позади што ја викаат КОПИ-ПРИНТ мислам и да си ги купиш сите учебници што ти требаат, скоро сите од таму ги земаат книгите, копирање е 1,5 ден. и нема да те фатат многу овие би те фатиле докај 100 и нешто денари некоја ако е подебелка докај 200 ден. Таму ги има сите учебници за средно медицинско и за медицински факултет, фармацевтски и стоматолошки. :)
     
  3. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    каде да купам учебници на старо?!

    па можеш да ги купиш од некој ученик што сега е втора година од во твоето школо или некој познаник другар.. колку што јас знам нема некое место каде што можеш да набавиш учебници на старо, треба сама да си побараш. веке ти кажав. од некој ученик/ученичка од твоето училиште што сега е втора година (ова зошто во други училишта можно е да имаат различни учебници).

    А зарем не ви даваат учебници од училиштето ?
     
  4. Mashnichka

    Mashnichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    26
    каде да купам учебници на старо?!

    епа рекоа дека ќе ни даваат али сега испадна дека само македонски,математика,физика и англиски ќе ни ги дадат а за другите сами да сме ги побарале,иначе незнам никој од втора за жал а и различна смена се али ќе побарам во таа книжарница копи принт
    фала :)
     
  5. Дарио Михаилидис

    Дарио Михаилидис Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Машки
    [​IMG] не е тука местото за ова ама ке прашам тука дома дали имате вакви стари бурди од мајки баби кои не се користат
     
  6. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Ако си од Ск, можеш да побараш учебници на старо на кеј, оној дел што е десно од дрво декор, пред Holiday Inn :)
     
  7. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Продавам за земјоделски факултет за прва година. Ако има некој заинтересиран нека ми пише во лп.
     
  8. *ivana*

    *ivana* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2015
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Prodavam ucebnici za elektro fakultet prva godina na staro. Dokolku ste zainteresirani pisete
     
  9. anja_queen

    anja_queen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2015
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Kupuvam ucebnici i zbirki zadaci po Matematika za 4to, 5to ,6to, 8mo i 9to oddelenie
     
  10. џунџуле

    џунџуле Популарен член

    Се зачлени на:
    2 август 2016
    Пораки:
    786
    Допаѓања:
    1.481
    Пол:
    Женски
    Каде можат да се купат учебници за основно?
     
  11. kloki

    kloki Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2013
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    133
    Мислам дека неможеш да ги купеш учебниците за основно, бидејќи од школите даваат учебници. https://e-ucebnici.mon.gov.mk/lista-ucebnici/osnovno/1/1 Овде можеш да ги симнеш учебниците и да си ги испринташ во печатница.