1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде да купам?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Madam-A, 12 февруари 2014.

 1. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Нека биде оваа тема за прашување (и помагање на тие кои не знаат) каде би го купиле соодветното.

  Прашувајте за се што ве интересира (лични предмети, украси, техника, подароци, книги, велосипеди, пенкала, карти за концетри...) и меѓусебно ќе се трудиме да си помагаме :)

  Поттикната сум да ја отворам темата зашто гледам многу постови во различни теми кои почнуват: прашањево не е за тука, ама не знам каде би прашала каде да купам ___ .
  Вака послесно би дошле до одговор и би избегавале оф-топици во другите теми.  п.с. Конкретно за облека имате посебна тема - Каде да си купам?... Па и на попуст плус , во ‹ Убавина и мода ‹ Мода и стил . За облека прашувајте таму, за се останато - тука ;)
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Insatiable13

  Insatiable13 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  367
  Ќе може ли некоја феминка да ми помогне... ми треба делфин, нешто како сувенир, приврзок, па нека биде и плишана играчка. Дали имате видено некаде, каде да купам? :?:
   
 3. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.472
  индиската продавница во гтц.
   
  На Insatiable13 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Insatiable13, може да најдеш и во Сева, Мамут..па дури и по бижутерии може да се најде некогаш такви интересни привезоци (провери во Ботони, мислам дека сум гледала таму).
   
  На Insatiable13 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  A да не знае некој каде можам да купам бои за цртање со четкичка? ( :^) не знам дали имаат соодветно име) - нешто како темперните боички се, ама да се водотпорни. Ми требаат за цртање на плочки во купатило.
   
 6. Makeup

  Makeup Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  50
  Ако мислиш на акрилни бои тие се водоотпорни мислам во скопјево мислам дека има некаде во близина на Матица во улицата што оди накај Соборен Храм (незнам како точно се вика :lol: ) за цена искрено незнам јас од странство кога одам најчесто купувам бидјеки интересно ми е по дома теглички си украсувам едно друго :) а можно е и по странициве за онлајн шопинг да најдеш ако си во можност да си нарачаш :)
   
 7. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Па не знам како се викаат, али ваљда тие се тие по описот :) Фала ти многу! Ми помогна и со самото тоа што ми кажа како се викаат, ќе можам да прашувам по потенцијални продавници, а да не се брукам и објаснувам што сакам :$ Ќе проверам таму во близина на Матица ;) Фала уште еднаш 8)
   
 8. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Каде да си купам?... Па и на попуст плус ;)

  [​IMG] Да не знае некој кај да најдам ѓезве за еспресо ? :/
  Едит: сеа видов дека Мока-ѓезве се викало
   
 9. Venera.13

  Venera.13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Каде да си купам?... Па и на попуст плус ;)

  Може не треба тука да прашам (се извинувам) меѓутоа ве молам ако некој знае да ми каже кај може да си купам хулахоп? Фала ви
   
 10. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  8.644
  Каде да си купам?... Па и на попуст плус ;)

  Во Џамбо има и во маалски гифт шопови имам сретнувано. :)
   
  На Venera.13 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  13.815
  Пол:
  Женски
  Каде да си купам?... Па и на попуст плус ;)

  Дали знаете каде можам да најдам кесички за чај,ако има кај нас воопшто ? :)
   
 12. Aneta88

  Aneta88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  3
  Каде да си купам?... Па и на попуст плус ;)

  Да не знае некој каде можам да најдам термос, но како чашка што е за кафе...нешто слично на ова
  [​IMG]
   
 13. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Сум гледала по големиве маркети, ама не знам во кои поточно :?: Види и во Веро и во Рамстор, мора да најдеш. А мислам дека има и во џамбо (од таму сум купувала шејќер за коктели така да би требало да има и ваков термос).
   
 14. nadja.d

  nadja.d Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  220
  Дали некој знае каде се продаваат бои за боење стакло и контури,и цена отприлика?
   
 15. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Надја јас пред некое време прашував за бои за керамика. Јас најдов во Џамбо. Е сеа не знам какви точно бараш ти и не знам дали се тие нешто поинакви за стакло, ама мој совет е да провериш таму. Би требало да има.


  Леле треба да ме плаќаат овие од џамбо за рекламирањево :lol:
   
  На nadja.d му/ѝ се допаѓа ова.
 16. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  13.815
  Пол:
  Женски
  Надја,бои за стакло имаш во продавници за бои,имаш во Image и Pro Grafika . :)
   
  На nadja.d му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  8.644
  Каде да си купам?... Па и на попуст плус ;)

  Каде да најдам убави ,миризливи свеќи?Ама стварно да мирисаат и да има избор. Нешто вака како овие од Bath and body works. Патем,имаат ли продавница во Грција?

  [​IMG]
   
  На gothchick му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Каде да си купам?... Па и на попуст плус ;)

  Дали некаде низ Скојпе можат да се најдат калапи за лижавчиња во форма на срце? и отприлика која цена се?
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 19. ivancekitty

  ivancekitty Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  6.539
  Каде да си купам?... Па и на попуст плус ;)

  во форма на топче мислам дека гледав во џамбо,можеби има и во форма на срце :)
   
  На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.751
  Каде да си купам?... Па и на попуст плус ;)


  во сити мол мислам на 3 кат беше горе кај што има сладки работи и балони мислам дека се 50 денари
   
  На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.