Каде да најдам/купам за најмалите?

Дискусија во 'Бебе' започната од Katerina2017, 7 јуни 2017.

 1. Katerina2017

  Katerina2017 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2017
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски

  Прикачени фајлови:

  • Untitled2.png
   Untitled2.png
   Големина на фајлот:
   175,9 KB
   Прегледи:
   57
  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   310,1 KB
   Прегледи:
   63
  • Untitled1.png
   Untitled1.png
   Големина на фајлот:
   290,4 KB
   Прегледи:
   61
  Последна измена од модератор: 8 јуни 2017
  На Autumn_, Seduction, ada21 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Mariangel

  Mariangel Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.638
  Допаѓања:
  46.405
  Пол:
  Женски

  Jas bi ti preporachala
  za podloga podobro puzzle kocki em poshiroko da mozhe da se vrti da sedi da si igra. Ovaa podloga mislam deka nema da ja iskoristite mnogu iako e mnogu ubava na izgled, mala e.. :)
   
  Последна измена од модератор: 8 јуни 2017
  На BeLLaDona23, Mari* и joy1 им се допаѓа ова.
 3. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.581
  Допаѓања:
  7.320
  Пол:
  Женски
  Kaj da najda meki mn meki sandalcinja sto se vitkaat kaj prstite? Mnogu sakame da patkame vo treva kaj baba
   
 4. Grungie

  Grungie Популарен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2013
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  1.165
  Провери во ваикики имаше тегет со бела лента околу зглоб,баш изгледаат меки и лесни
   
  На ludamaja10 и TheSecret им се допаѓа ова.
 5. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.581
  Допаѓања:
  7.320
  Пол:
  Женски
  Ne mi tekna a bas bevme vcera vo city
   
  На Grungie му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Grungie

  Grungie Популарен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2013
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  1.165
  Јас првин таму барам било што ако ни треба... ем и поклони најмногу од таму има,95% е во ваикики облечен :D
   
  На ludamaja10 и TheSecret им се допаѓа ова.
 7. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.581
  Допаѓања:
  7.320
  Пол:
  Женски
  Isto i nie vaikiki i loko kroko :)
   
  На ludamaja10 и Grungie им се допаѓа ова.
 8. Seline

  Seline Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2017
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  3.658
  Пол:
  Женски
  Вакво баш не ама слично ќебе купивме кога се роди бебето и до некаде 6 месеци уживаше на него, но после 6 месеци веќе е мало, а и времето е потопло, така што и јас ти препорачувам коцки, ние сега по цел ден сме на нив. Кога е помало бебето на ваква подлога навистина се заигрува, но кога е веќе активно бара поголема подлога на која ќе биде безбедно и ќе може без прекин да се игра.
  Жирафата Софи ја добивме на подарок и ја сака навистина, но и да ја немавме ќе поминевме и без неа:)
   
  Последна измена од модератор: 8 јуни 2017
 9. Peperutka-bt

  Peperutka-bt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  1.065
  Пол:
  Женски
  Здраво мајки.

  Може некоја да ми каже каде има глина за отпечаток за бебе од стапалка?

  Од Битола сум ама ако може да се прати по карго од некаде би сакала да купам.

  Благодарам и убав ден.
   
 10. Lealealealea

  Lealealealea Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Pobaraj vo enci menci
   
 11. ^angel^

  ^angel^ Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  679
  Допаѓања:
  1.262
  Пол:
  Женски
  Каде да барам аптамил во грција мами?
   
 12. Mari*

  Mari* Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.651
  Допаѓања:
  45.080
  Пол:
  Женски
  И јас за подлога би ти препорачала меки коцки

  И јас како и сите мајки сакав се да купам за бебушка
  Па зедов и таква подлога и обичен релаксатор
  За нас беа џабе фрлени пари,ене ги стојат во шупа не искористени
  Ова чудо го купивме покасно и дете уште седи во него
  Единствено нешто за кое не се покајав дека го купив
  _20170609_090803.JPG
  Благодарение на ова и ручек правев,чистев,пиев кафе,дури и ке поспиев малце

  Еден мал совет е ова од мене
   
  На Katerina2017 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.263
  Допаѓања:
  65.782
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам истата од mothercare, не ја искористивме премногу зашто крупен беше синко и ја надрасна брзо, но преубава е мекичка. Од новороденче до кај 5м е само користена... :)
   
 14. Katerina2017

  Katerina2017 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2017
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  Fala ti srcka :)
   
  На Mari* му/ѝ се допаѓа ова.
 15. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.971
  На Аптамил млеко во прав мислиш?
  Нема Аптамил во Грција, ама мислам дека според сликата што го имам видено во Мк, овде во Гр се вика Алмирон. Во аптека ќе го бараш. Се продава во лимени кутии од 300 гр. и е од 10-12 евра па нагоре. Го има и по супермаркетите ама нај сигурно е во аптека да побараш.
   
  На ^angel^ му/ѝ се допаѓа ова.
 16. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.693
  Допаѓања:
  12.093
  Пол:
  Женски
  Ние од џамбо купивме такво.
   
 17. Kejtovska

  Kejtovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  497
  Пол:
  Женски
  бебе супер маркет можеби праќаат по карго види
   
 18. ZojaP

  ZojaP Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2014
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  303
  Пол:
  Женски
  Мајки каде има маички за на плажа со УВ заштита кај нас ?
   
  На АнеАце му/ѝ се допаѓа ова.
 19. pepapa

  pepapa Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  1.071
  Допаѓања:
  892
  Каде се купувааѕ алките против убоди и да се и за бебиња
   
  Последна измена од модератор: 19 јуни 2017
 20. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.871
  Допаѓања:
  35.354
  Алка јас земав од еурофарм. Различни бои има и фигурка се закачува како провезок.