Каде да најдам/купам за најмалите?

Дискусија во 'Бебе' започната од Katerina2017, 7 јуни 2017.

 1. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.726
  Пол:
  Женски
  која цена е? под кое име да ја барам :wasntme:
   
 2. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.342
  Допаѓања:
  33.864
  Ух со пелените ја даваат ама мислам накај 200 дека е. 8 дена трае негде
  Алка против комарци :)
  Не сум дома, ќе ти ја сликнам попладне ако сакаш
   
 3. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.726
  Пол:
  Женски
  кои пелени? И така треба да купувам ..сликни ако не ти е тешко кога ќе можеш :)
   
 4. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.342
  Допаѓања:
  33.864
  Памперс. Даваат или алка или налепници исто против комарци.
   
  На alisijad му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.352
  Допаѓања:
  2.972
  Пол:
  Женски
  со кое бројче оде ова со сите или ?
   
 6. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.342
  Допаѓања:
  33.864
  So site.
   
 7. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.685
  Допаѓања:
  47.862
  Пол:
  Женски
  Алката е 200-300ден и трае еден месец ама не е за бебиња под 30м. Така да ќе си ја носите или вие заедно со привезокот бебе или на количка, креветче, ташна закачени. Јас така и годинава ќе си ги носам а богами и следната година. Нас многу не штитеше, лани татково што никогаш не го касаат комарци го изедоа нас двајца не. Раат работа.
   
  Последна измена од модератор: 19 јуни 2017
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 8. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.155
  Допаѓања:
  111.023
  Ги има два вида, за бебиња над 6 месеци и за деца над 30месеци и трудници. :)
  Околу 10 дена и е дејството.
   
  На gjoker4e, Esmeralda-MD и joy1 им се допаѓа ова.
 9. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.243
  Допаѓања:
  25.049
  Пол:
  Женски
  Софи жирафата големата да не ја купувал некој скоро? Од каде и колку пари ме интересира? Кога ја купувавме малата големата беше 980ден. сега гледам на Зегин страната е 1250 ден. :o
   
 10. Ano

  Ano Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  4.701
  Допаѓања:
  29.437
  Пол:
  Женски
  Мамички сакам да прашам.
  Дали некој знае каде има памучни кебенца за бебуш?
  Каде што гледав се се комбинација памук со акрил или оние полиестерските
   
 11. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.342
  Допаѓања:
  33.864
  Od bebesupermarket zemav jas lani. 2 zaedno odea
   
  На Ano и eli25 им се допаѓа ова.
 12. Sunshine_1979

  Sunshine_1979 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  1.351
  Допаѓања:
  11.921
  Пол:
  Женски
  Мами знаете ли каде ги има и колку коштаат оние пончо-детските бањарки за на плажа?
   
 13. fila

  fila Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  3.558
  Пол:
  Женски
  Vo edna prodavnica vo Beverli trgovskiot PAMUK PALE se vika prodavnicata , tamu gi gledav ama neznam kolku pari se ne prasav.
   
  На Sunshine_1979 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Rabbit

  Rabbit Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  37.634
  Пол:
  Женски
  Во Памук Пале во Беверли се 330 ден. стандард големина.
   
  На Sunshine_1979 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. azelea

  azelea Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.945
  Допаѓања:
  9.381
  Каде има сребрени сандалки за девојчиња и дали некаде има фротирки за деца?
   
 16. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.813
  Допаѓања:
  36.563
  Пол:
  Женски
  Нашето е од Тетекс.
   
  На Ano му/ѝ се допаѓа ова.
 17. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  3.299
  Допаѓања:
  21.008
  Пол:
  Женски
  Јас имам две од Ваикики, многу се убави ги утепавме од користење. Исто имам едно од локален дуќан од типот на Стружанка. Исто во Венице може да имаат.
  Во Бисер има едно продавниче (од страната на катната гаража е) се вика Хелоу бејби. Многу интересни работи има за малечки бебулиња. Има и кебенца.
   
 18. Ano

  Ano Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  4.701
  Допаѓања:
  29.437
  Пол:
  Женски
  @Kitten @An-na благодарам што ме потсетивте. Никогаш не ми текнува на стружанка и локалниве дуќанчиња. А сигурно подобри има од извиканиве дуќани. Таман сите ги имам во бисеров ќе проверам тука.:hug:
   
  На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
 19. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  3.299
  Допаѓања:
  21.008
  Пол:
  Женски
  Штом си од Аеродром ѕирни го и дуќанчево што ти го пишав. Многу убави работи има. Не знам какви се со квалитет, ама интересни дизајни имаат.
   
  На Ano му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lady*Bug

  Lady*Bug Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2017
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  3.510
  Пол:
  Женски
  Мајки од кај да купам вакво нешто или слично?
  Барав на алиекспрес или не побарав убаво или нема :)
  IMG_20170624_122101.jpg