Каде да најдам/купам за најмалите?

Дискусија во 'Бебе' започната од Katerina2017, 7 јуни 2017.

 1. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.158
  Допаѓања:
  228.254
  Го делам истото мислење. После некој месец дури бебушите убаво распознаваат и се радуваат на овој вид на играчки.
  Ако ти е мерак почекај и купи си го моделот што ти е по ќеиф.
   
  На joy1 и stevemila им се допаѓа ова.
 2. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.340
  Допаѓања:
  2.948
  Пол:
  Женски
  има има во зегин ние баш зедовме цуце на авент а има и на tommie tippie и avent и шишенца све ние се зимаме од зегин редовно ги следам акции све :D јас пред 2 мес на маил добив ваучер со 20% од филипс и порачавме шишенца директ од страната види можи уште има попусти на страната :)
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.767
  Допаѓања:
  36.398
  Пол:
  Женски
  Купаќи за 3-4 годишно? Би сакала само гаќички, не и горен дел. Сте виделе некаде освен Зара, Ваикики? Немам време многу да шетам и барам...
   
 4. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.048
  Допаѓања:
  20.340
  Пол:
  Женски
  Можеш ли да ми кажеш во кое продавниче си гледала такви точачиња без педали.
   
 5. Igle

  Igle Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  848
  Допаѓања:
  7.908
  Пол:
  Женски
  Devojki od kade mozam da kupam dobar bebifon koj osven na zvucni drazbi reagira i na dvizenja? Samo da ne e preskap...
  Ako ima nekoja poupatena mamicka da me nasoci vo koi prodavnici da baram, koj brend i ceni otprilika...
   
  На ada21 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  12.716
  Допаѓања:
  61.546
  Пол:
  Женски
  Во маалскиве да ѕирнеш... не верувам за деца посебни делови да има, освен можеби во Џамбо.
   
 7. Seduction

  Seduction Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  933
  Допаѓања:
  7.736
  Пол:
  Женски
  Видете на алиекспрес, мм од таму има земено камера која се поврзува со мобилните и така можеш да си го надгледуваш бебчето и ако се расплаче или некој влезе во собата ти титка телефонот. Мислам дека ќе биде корисно :)
   
  На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
 8. moli.mk

  moli.mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  63
  Незнаев кај да го поставам прашањето...за една недела правиме 6 месеци и ќе почнеме со дохрана..
  Да ми препорачате добар готвач на пареа и блендер или нешто друго што користите за подготовка на храната..
  Јас го гледав оној на Горење 5 во 1, дали некој има искуство со него?
   
 9. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.767
  Допаѓања:
  36.398
  Пол:
  Женски
  Па изгледа ќе мора да барам по маалски, ни во Џамбо нема броеви :(
   
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 10. azelea

  azelea Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.924
  Допаѓања:
  9.254
  Како бе нема ,па јас мислам видов завчера имаше :)
   
 11. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.767
  Допаѓања:
  36.398
  Пол:
  Женски
  @azelea ќе проверам пак деновиве, и така треба да одам за друго, но еве два пати до сега проверував, бројчиња имаше само за бебиња до 2год, и од 5 год. нагоре. Измеѓу бројчињата изгледа се трошат.
   
 12. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.320
  Допаѓања:
  239.287
  Пол:
  Женски
  Extrim intimo провери ли
   
  На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.767
  Допаѓања:
  36.398
  Пол:
  Женски
  Не сум! Немаше ни да ми текне ^_^ Фала ти!
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.767
  Допаѓања:
  36.398
  Пол:
  Женски
  Поминав прееска во ова маалското бидејќи лани ги имаше по таа цена. Пршав, но сега ги немаат. Едни пријатели го земале од едно продавниче, од задната страна на Буњаковец на ќошот, меѓу 2500-3000 коштало. Малото го утепа од возење точачево.
   
  На mariz и irena.1 им се допаѓа ова.
 15. Ano

  Ano Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  4.657
  Допаѓања:
  29.153
  Пол:
  Женски
  Прати ми линк ако не ти е проблем од кај што сте ја нарачале.
   
  На Seduction му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Seduction

  Seduction Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  933
  Допаѓања:
  7.736
  Пол:
  Женски
  @Ano мила ќе ти ја сликнам бидејќи оддамна ја имаме , баш од месецот кога останав бремена.. ама мм е моментално излезен, а јас незнам каде му е наместена. Утре ќе ти испратам слика..
   
  На Ano му/ѝ се допаѓа ова.
 17. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  7.660
  Јас имам блендер со чашка на Филипс и сум задоволна, го купив околу 1800 денари. Не готвев на пареа многу често, па затоа ја купив силиконската решетка за готвење на пареа од карес која се става во тенџере и е одлична замена.
   
  На moli.mk му/ѝ се допаѓа ова.
 18. chiquita1

  chiquita1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Не знам колку е дозволено рекламирање, гледав на фб - Детска продавница имаше плишени за креветче ко што бараш.
   
  На ada21 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ada21

  ada21 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1.402
  Допаѓања:
  5.197
  Пол:
  Женски
  @chiquita1 taka li da napisam samo detska prodavnica ili? Slobodno napisi
   
 20. Lady*Bug

  Lady*Bug Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2017
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  3.437
  Пол:
  Женски
  Јас купив на авент шишиња и сум презадоволна. За новороденче го имав тоа од 60 мл со цуцла бр.0, потоа имаш поголеми од 120 мл (така нешто) со цуцла 1 (од 6-12 м.ама може кецот и за порано од 6 мес.), и поголеми ид 240 мл со цуцла 2 ка за над 1 год. Цуцлите се променливи и се купуваат посебно, не мора со се шише.
   
  На ada21 му/ѝ се допаѓа ова.